Kaip iš telefono ištrinti nereikalingas programėles?

Šiais laikais galime rasti programėlių beveik visiems gyvenimo atvejams – jos padeda išsikviesti taksi, apsipirkti, susipažinti, planuoti laiką ir atlikti daugybę kitų darbų. Tiesa, kai kurias programėles panaudojame vos kartą ar kelis ir paliekame telefone, tokiu būdu apkraudami įrenginio vidinę atmintį. Kaip nereikalingas programėles pašalinti iš „Android“ ir „iPhone“ telefonų, pasakoja „Bitės Profai“.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Programėles iš telefono galite ištrinti po vieną ilgiau palaikę programėlės ikoną
  • Norint iš telefono ištrinti visas programėles iškart, reikia atstatyti gamyklinius telefono parametrus
  • Programėles iš telefono galima ištrinti ir per „Google Play“ programėlių parduotuvę

Daugiau apie tai, kaip ištrinti nenaudojamas programėles, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Kaip ir kompiuteryje, telefone per ilgą laiką prisikaupia programų, kurios mums nebėra aktualios. Jos ne tik apkrauna telefono ekraną, bet ir užima vidinę atmintį, todėl nenaudojamas programėles patartina ištrinti. Tai galite padaryti pašalindami programėles po vieną arba atstatę gamyklinius parametrus. Kiekvieną būdą aptarsime išsamiai, o jums beliks sekti ir vykdyti detalias instrukcijas“, – sako „Bitės Profė“ L. Štrafėlaitė iš Klaipėdos „Bitės“ salono prekybos centre „Molas“.

Kaip iš „Android“ telefono programėles ištrinti po vieną?

Pasirinkite programėlę, kurią norite ištrinti ir, palietę jos ikoną, palaikykite keletą sekundžių, kol atsidarys papildomas meniu. Jame rinkitės „pašalinti“ ir, telefonui dar kartą paklausus, ar tikrai norite pašalinti šią programą, rinkitės „gerai“.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-1

Kartais pašalinti programėlių ilgiau palaikius jų ikoną nepavyksta. Tokiu atveju atidarykite „Nustatymų“ programėlę.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-2

Paspaudę „Nustatymai“, suraskite pasirinkimą „Programos“. Atsidariusiame sąraše susiraskite programėlę, kurią norite ištrinti, ir spauskite „Pašalinti“.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-3

Kaip iš „Android“ telefono pašalinti daugiau nei vieną arba visas atsiųstas programėles?

Telefone atidarykite „Google Play“ programėlę ir pasirinkite tris horizontalius pagaliukus viršutiniame kairiame kampe.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-4

Pasirinkite „Mano programos ir žaidimai“.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-5

Toliau rinkitės „Įdiegta“ ir spauskite „Saugykla“.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-7

Atsidarius sąrašui su visomis atsisiųstomis programėlėmis galite pažymėti, kurias programėles norite ištrinti, o tuomet ekrano apačioje rinkitės „Atlaisvinti vietos“.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-7

Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios programėlės, kurios įrašytos kartu su gamykliniais nustatymais, negali būti ištrintos iš telefono, tačiau jas galima išjungti. Tokį pasirinkimą rasite nustatymų programėlėje ir pasirinkę „Programos“ ir atsidarę norimą gamyklinę programėlę.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-8

„Paspaudus „Išjungti“ bus ištrinti visi programėlės naujiniai ir programėlės dydis sumažės iki minimalaus įmanomo. Be to, ji nebus rodoma pagrindiniame programėlių lange. Tačiau išjungti programėles rekomenduojame tik tada, kai žinote, kokią funkciją programėlė atlieka. Priešingu atveju geriau palikti gamyklines programėles ir nerizikuoti sutrikdyti bendro telefono veikimo išjungus būtiną programėlę “, – priduria L. Štrafėlaitė.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-9

Kaip iš „iPhone“ telefono programėles ištrinti po vieną?

Pasirinkite programėlę, kurią norite ištrinti ir, palietę jos ikoną, palaikykite keletą sekundžių, kol atsidarys papildomas meniu. Jame rinkitės „Delete App“ (ištrinti programėlę) ir patvirtinkite dar kartą – „Delete“.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-10

Kaip iš „iPhone“ telefono pašalinti visas programėles?

„Visas programėles iš telefono ištrinti rekomenduojame tik tuomet, jei jų be galo daug ir po vieną trinti užtruktų labai ilgai. Atkreipkite dėmesį, kad po šio veiksmo ištrinsite ne tik visas programėles, bet ir visą kitą telefone esančią informaciją. Tad prieš ištrinant visas programėles rekomenduojame sukurti svarbių duomenų atsarginę kopiją“, – pataria L. Štrafėlaitė.

Atsidarykite programėlę „Settings“ (nustatymai).

kaip-istrinti-programas-is-telefono-11

Meniu rinkitės „General“ (bendrieji), tuomet sąrašo apačioje esantį punktą „Reset“ (atstatyti) ir „Erase all content and settings“ (ištrinti visa turinį ir nustatymus).

kaip-istrinti-programas-is-telefono-12

Telefonas dar kartą paklaus, ar tikrai norite viską ištrinti. Rinkitės „Erase now“ (ištrinti dabar), ir paskutinėje užklausoje įveskite savo „Apple ID“ slaptažodį, tuomet paspausti „Erase“. Po šių veiksmų telefonas persikraus ir įsijungęs bus kaip naujas – jokios jūsų informacijos jame nebeliks. Norėdami detaliau sužinoti, kaip telefone atkurti gamyklinius parametrus, skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

kaip-istrinti-programas-is-telefono-13

„Dabar, kai iš savo telefono ištrynėte nenaudojamas programėles, surasti reikalingas programėles bus paprasčiau, o telefono vidinės atminties turėsite šiek tiek daugiau. Po kurio laiko galite ir vėl pastebėti, kad pagausėjo nenaudojamų programėlių – tokiu atveju jas ir vėl ištrinkite“, – pataria L. Štrafėlaitė.

Kad ir kiek vidinės atminties turėtų jūsų išmanusis, jei mėgstate telefone laikyti muziką, nuotraukas ir vaizdo įrašus bei atsisiųsti daug programėlių ir žaidimų, tada anksčiau ar vėliau galite pritrūkti atminties. Kaip sumaniai ją atlaisvinti, kad nereikėtų ištrinti visų įamžintų smagių akimirkų ir programėlių, pasakoja „Bitės Profai“.

Jei jūsų nuotraukų galerijoje slepiasi daugybė nuotraukų ir vaizdo įrašų, nebūtina gaišti laiko galvojant, kurias nuotraukas ar vaizdo įrašus mažiausiai gaila ištrinti – yra ir patogesnių būdų atlaisvinti vidinę išmaniojo atmintį. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

Vieta gali būti eikvojama ir jūsų naudojamose paskyrose. Pavyzdžiui, „Google“ naudotojams nemokamai suteikiama 15 GB vietos, kurią daugiausiai eikvoja pagrindiniai produktai – „Gmail“ el. paštas, „Google Diskas“ dokumentų saugojimui ir nuotraukos. Saugyklos vieta nesunkiai užsipildo, tad „Bitės Profai“ dalijasi 3 patarimais, kaip atlaisvinti vietos.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.