Kaip atlaisvinti vidinę telefono atmintį?

Kad ir kiek vidinės atminties turėtų jūsų išmanusis, jei mėgstate telefone laikyti muziką, nuotraukas ir vaizdo įrašus bei atsisiųsti daug programėlių ir žaidimų, tada anksčiau ar vėliau galite pritrūkti atminties. Kaip sumaniai ją atlaisvinti, kad nereikėtų ištrinti visų įamžintų smagių akimirkų ir programėlių, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Android“ telefonų savininkai telefone gali naudoti papildomas „microSD” korteles
  • „iPhone“ telefonai nepalaiko atminties kortelės, todėl praplėsti vidinę atmintį galima perkeliant failus į duomenų saugyklas, ištrinant nereikalingas programėles ar nuotraukų šiukšliadėžę
  • Norint atlaisvinti „iPhone“ telefono vidinę atmintį, vertėtų išvalyti ir interneto naršyklės talpyklą bei naršymo istoriją

„Nors išmaniuoju darytas nuotraukas ir vaizdo įrašus smagu peržiūrėti telefone, o kasdien atsiranda naujų programėlių, kurias norisi išbandyti, ilgainiui jūsų telefono atmintis gali virsti „šiukšlynu“. Todėl nepamirškite retkarčiais susitvarkyti – tai galite padaryti tiek ištrinant nebenaudojamas programėles, tiek įvairius failus perkeliant į internetines duomenų saugyklas“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip atlaisvinti vidinę atmintį „Android“ telefone?

Pats paprasčiausias ir greičiausias būdas praplėsti „Android“ telefono atmintį – naudoti papildomą „microSD” kortelę. Vis tik svarbu žinoti, kad atminties kortelė gali būti naudojama tik nuotraukoms, vaizdo įrašams, muzikos failams ar dokumentams saugoti, bet ne programėlėms. Taip pat kai kurie telefonai nepalaiko atminties kortelių.

„Prieš plėsdami mobiliojo įrenginio atmintį, iš pradžių sužinokite, kodėl jos trūksta ir galbūt užteks kažką telefone ištrinti. Atverkite telefono nustatymus ir pasirinkite „Įrenginio priežiūra“. Atsivėrusiame lange pasirinkite „Saugykla“ ir čia iškart matysite, kiek telefone likę laisvos vietos. Spustelėję ant parinkties, rasite detalesnę informaciją, kas ir kiek vietos užima“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Įprastai telefone esančios programėlės užimą nemažą išmaniųjų įrenginių vietos dalį. „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, kaip greitai ir nesudėtingai nereikalingas programėles pašalinti iš „Android“ ir „iPhone“ telefonų.

Jei didžiąją vidinės telefono atminties dalį užima programėlės – atminties kortelė mažai padės. Šiuo atveju tinkamesnis sprendimas – išvalyti programėlių talpyklas ar ištrinti nenaudojamas. Norėdami tai padaryti, nustatymuose pasirinkite „Programos“.

„Programėlės talpyklą išvalysite pasirinkę programėlę, atsivėrusiame lange spustelėję „Saugykla“ ir „Valyti talpyklą“. Atlikus šį veiksmą, bus ištrinti tik nereikalingi programėlės duomenys, kurie neturės jokios įtakos naudojimuisi programėle. Rekomenduojama išvalyti visų programėlių talpyklas, ypač „Google“, „Chrome“, „Youtube“ ir kitų socialinių tinklų, nes jų podėliai užima daugiausia telefono atminties“, – teigia M. Vrubliauskas.

Norėdami ištrinti nenaudojamas programėles, atverkite jų sąrašą, pasirinkite norimą ir spustelėkite „Pašalinti“. Kitas variantas telefone ekrane paspaudę palaikykite norimos programėlės piktogramą ir atsivėrusiame meniu pasirinkite „Pašalinti“.

Dažnai taip išvalius telefono vidinę atmintį, neprireikia ir atminties kortelės. Visgi, atsiminkite, kad po kurio laiko programėlių talpyklos vėl užsipildys, todėl valykite jas reguliariai, bent kartą per kelis mėnesius.

M.Vrubliauskas pastebi, kad nemažai nereikalingų duomenų susikaupia ir nuotraukų galerijos šiukšliadėžėje. Ją taip pat reikėtų reguliariai išvalyti. Tą padarysite atvėrę nuotraukų galeriją, nustatymuose spustelėję „Šiukšlinė“ ir „Išvalyti“.

Jei telefonas atminties kortelės nepalaiko, o didžiąją dalį atminties užima būtent vaizdo ir muzikos failai, rekomenduojama juos perkelti į kompiuterį, „Google Photos” ar kitą nuotraukų saugyklą.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

Kaip atlaisvinti vidinę atmintį „iPhone“ telefone?

Prieš atlaisvindami atmintį „iOS” telefone, iš pradžių taip pat sužinokite, kas ir kiek vietos jame užima. Tą padarysite atvėrę nustatymus, pasirinkę „General” (liet. Bendri) ir „iPhone storage” (liet. „iPhone” saugykla).

„Atsivėrusio lango viršuje matysite, kiek ir kuo telefono vidinė atmintis yra užimta. Kadangi „Apple” įrenginiai atminties kortelių nepalaiko, vienintelė išeitis atlaisvinti telefono atmintį – kažką ištrinti. Nuspręsti, ką pašalinti, gali padėti apačioje matomos rekomendacijos”, – pataria „Bitės Profas”.

„iCloud Photos” (liet. „iCloud” nuotraukos) siūlo perkelti telefone esančias nuotraukas į debesį. Žinokite, kad turite 5 GB nemokamos saugyklos vietos. Jei trūksta vietos, galite nusipirkti daugiau. Taip pat, nuotraukas ir vaizdo įrašus galite perkelti į kompiuterį, pasinaudojant kompiuterio programa „iTunes”

„Pasirinkę „Offload unused apps” (liet. ištrinti nenaudojamas programėles), galėsite ištrinti nenaudojamas programėles, išsaugant jų duomenis. Tai reiškia, kad ateityje atsisiuntus programėlę iš naujo, kartu sugrįš ir visi anksčiau turėti duomenys – nuotraukos, prisijungimo duomenys ir pan.”, – sako M. Vrubliauskas.

Kita parinktis – „Recently deleted album” (liet. neseniai ištrintas albumas) ištrins nuotraukas iš šiukšlinės, o „Review personal videos” (liet. peržiūrėti asmeninius vaizdo įrašus) – siūlo peržiūrėti telefone saugomus vaizdo įrašus, kurie užima daugiausia vietos. Gali būti, kad čia rasite, ką ištrinti.

„Dar žemiau rasite visą sąrašą telefone esančių programėlių. Rekomenduoju atidžiai jį peržiūrėti ir galbūt rasite tokių, kurios jums nebereikalingos. Tokiu atveju, pasirinkę programėlę iš sąrašo, matysite parinktį „Delete app” (liet. ištrinti programėlę) – spustelėkite ją. Aplikaciją galite ištrinti ir telefono ekrane spustelėję ir ilgiau palaikę programėlės piktogramą. Tuomet pamatysite parinktį „Remove app” (liet. ištrinti programėlę) – spustelėkite ją”, – nurodo „Bitės Profas”.

Norint atlaisvinti telefono vidinę atmintį, taip pat vertėtų išvalyti ir interneto naršyklės „Safari” talpyklą bei naršymo istoriją. Tam telefono nustatymuose atverkite „Safari” ir pasirinkite „Clear history and website data” (liet. ištrinti istoriją ir interneto svetainės duomenis).

Jei dažnai bendraujate per „iMessage” programėlę ir siunčiate per ją įvairius failus, reguliariai reikėtų pratrinti ir susirašinėjimo istoriją. Tam reikėtų atverti pranešimų programėlę ir pasirinkti „Edit” (liet. redaguoti). Pažymėkite visus norimus ištrinti susirašinėjimus ir spustelėkite „Delete” (liet. ištrinti).

Kad ir kiek vidinės atminties turėtų jūsų išmanusis, su sparčiai tobulėjančiomis technologijomis, kaip filmavimas 8K raiška, ją galima kaipmat išnaudoti. Jei telefone ir vėl pritrūkote vietos, nebūtina gaišti laiko galvojant, kurias nuotraukas ar vaizdo įrašus mažiausiai gaila ištrinti – yra ir patogesnių būdų atlaisvinti vidinę išmaniojo atmintį. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip pat mūsų išmanieji telefonai dažniausiai talpina aibę įvairių programėlių. Tiesa, kai kurias programėles panaudojame vos kartą ar kelis ir paliekame telefone, tokiu būdu apkraudami įrenginio vidinę atmintį. Instrukcija, kaip nereikalingas programėles pašalinti iš „Android“ ir „iPhone“ telefonų, dalinasi „Bitės Profai“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: