Kaip atlaisvinti vidinę telefono atmintį?

Išmaniųjų telefonų vidinė atmintis veikia kaip saugykla, kurioje kaupiamos ir saugomos ne tik nuotraukos ir vaizdo įrašai, bet ir programėlės bei žaidimai. Užsipildžius vidinei atminčiai, telefonas gali pradėti lėčiau veikti, o baterija greičiau išsikrauti. Kaip sužinoti, kas užima vidinę telefono atmintį, pataria „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Telefono vidinė atmintis kaupia visus failus: nuotraukas, vaizdo įrašus, žaidimus, programėles.
  • Vidinę atmintį atlaisvinti galima pašalinant nereikalingus failus bei programėles.
  • Visi populiariausi gamintojai siūlo patogius būdus surasti, kas užima telefono vidinę atminti.

„Nesvarbu, kiek vidinės atminties turi jūsų išmanusis telefonas, ją galima labai greitai užpildyti aukštos raiškos nuotraukomis, vaizdo įrašais, programėlėmis ir žaidimais. Pastebėjus, kad telefonas pradėjo lėčiau veikti ar rodyti pranešimus dėl atminties trūkumo, pirmiausia reikėtų pasitikrinti, kiek liko laisvos vietos įrenginio vidinėje atmintyje“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Skirtingų gamintojų telefonai turi skirtingus įrankius, kurie parodo, kokie failai telefone užima daugiausiai vietos. Šiame straipsnyje peržvelgsime „Samsung“, „Xiaomi“ ir „Apple“ telefonų įrankius, kurie padės patikrinti vidinės atminties resursus.

Kaip surasti, kas užima daugiausiai vietos „Samsung“ telefone?

„Samsung“ telefone atsidarykite nustatymus, kur rasite skydelį „Įrenginio priežiūra“ – čia iškart matysite, kiek telefone likę laisvos vietos.

Paspaudus ant „Saugykla“ atsidarys naujas skydelis „Tvarkyti saugyklą“. Čia matysite tuos failus, kurie užima daugiausiai vietos. Visgi, norėdami pamatyti išsamesnį sąrašą, spauskite pasirinkimą „Daugiau“ dešinėje.

Spausdami ant rodyklės, esančios šalia nurodytos failų užimamos vietos, galėsite matyti, kokie failai užima vidinę atmintį, ir pašalinti juos savo nuožiūra. Pavyzdžiui, paspaudę rodyklę šalia „Vaizdo įrašai“ užimamos vietos, pamatysite išfiltruotus vaizdo įrašus, kuriuos patogiai galite ištrinti savo nuožiūra.

Tuo tarpu paspaudę rodyklę šalia „Programos“ užimamos vietos, matysite programų sąrašą, išfiltruotą pagal užimamą vietą nuo didžiausios iki mažiausios. Kiekvieną šiame sąraše esančią programėlę galite lengvai ištrinti savo nuožiūra.

Kaip sužinoti, kokie failai užima daugiausiai vietos „Xiaomi“ telefone?

„Xiaomi“ telefonai taip pat turi patogią sąsają, kurioje rasite daug pasiūlymų ir informacijos, kas būtent jūsų telefone užima daugiausiai vietos. Įdomu tai, kad vidinės atminties resursus galima surasti po pavadinimu „Saugumas“ pagrindiniame telefono ekrane“, – atkreipia dėmesį „Bitės Profas“ Andrius.

Atsidarę programėlę „Saugumas“, rinkitės „Giluminis valymas“. Čia telefonas jums pateiks informaciją apie įvairius jūsų failus bei pasiūlys juos atitinkamai ištrinti.

Pavyzdžiui, paspaudę „Valyti dabar“ šalia užrašo „Programos“, matysite programėlių sąrašą pagal jų užimamą vietą telefone. Šioje vietoje savo nuožiūra galite ištrinti nereikalingas programėles.

Kaip sužinoti, kas užima daugiausiai vietos „iPhone“ telefone?

„iPhone“ telefone vidinės atminties statistiką rasite atvėrę nustatymus, pasirinkę „General“ ir „iPhone Storage“.

Atsivėrusio lango viršuje matysite, kiek ir kuo telefono vidinė atmintis yra užimta. Nuspręsti, ką pašalinti, gali padėti apačioje matomos rekomendacijos.

„iCloud Photos“ siūlo perkelti telefone esančias nuotraukas į debesį, kur kiekvienas „iPhone“ vartotojas turi 5 GB nemokamos saugyklos vietos. Pritrūkus vietos, jos galima nusipirkti daugiau. Telefone saugomas nuotraukas ir vaizdo įrašus galite perkelti į kompiuterį, pasinaudoję kompiuterio programa „iTunes“.

Pasirinkus „Offload unused apps“, galima ištrinti nenaudojamas programėles, išsaugant jų duomenis – ateityje atsisiuntus programėlę iš naujo, kartu grįš ir visi anksčiau turėti duomenys, kaip nuotraukos, prisijungimo informacija ir kt.

Pasirinkus „Recently deleted album“, ištrinamos nuotraukos iš šiukšlinės, o „Review personal videos“ siūlo peržiūrėti telefone saugomus vaizdo įrašus, kurie užima daugiausiai vietos.

„Paslinkę ekranu žemiau, apačioje rasite visą telefone esančių programėlių sąrašą, kurį taip pat vertėtų patikrinti – galbūt turite programėlių, kurios seniai nėra naudojamos ir tik užima vietą jūsų įrenginyje“, – sako A. Archangelskis.

Pasirinkus norimą pašalinti programėlę iš sąrašo, spauskite „Delete App“. Programėles taip pat galima pašalinti ir pagrindiniame telefono ekrane – spustelėjus ir ilgiau palaikius programėlės piktogramą, atsidaro naujas langelis, kuriame reikia pasirinkti „Remove App“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: