Nebegaunate el. laiškų į „Gmail“ el. paštą? 3 patarimai, kaip atlaisvinti užsikimšusią paskyrą

Beveik kas ketvirtas Žemės gyventojas – daugiau nei 1,8 mlrd. vartotojų – naudojasi „Google“ paskyra, rodo tyrimų bendrovės „Statista“ duomenys. „Google“ naudotojams nemokamai suteikiama 15 GB vietos, kurią daugiausiai eikvoja pagrindiniai produktai – „Gmail“ el. paštas, „Google Diskas“ dokumentų saugojimui ir nuotraukos. Saugyklos vieta nesunkiai užsipildo. „Bitės Profai“ dalijasi 3 patarimais, kaip atlaisvinti vietos.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Google“ paskyroje el. laiškų ir įvairių failų talpinimui nemokamai suteikia 15 GB vietos
  • Senus laiškus greitai ištrinsite per „Gmail“ paiešką, kurioje reikia įvesti specialius raktinius žodžius
  • „Google Disko“ saugykloje galite nesunkiai patikrinti, kiek vietos užima kiekvienas saugomas failas
  • Sumažindami nuotraukų ir vaizdo įrašų raišką atlaisvinsite nemažai atminties „Google“ paskyroje ir išsaugosite pakankamai gerą jų kokybę

„Aktyviai naudojant „Google“ paskyrą, laisva vieta greitai užsipildo įvairiomis nuotraukomis, naujienlaiškiais ar kitais dokumentais. Viršijus 15 GB nemokamų duomenų, negalėsite gauti el. laiškų ar „Google Diske“ saugoti svarbių dokumentų. Įvairių dokumentų šalinimas gali atimti nemažai laiko, tačiau šį darbą atliksite kur kas greičiau, jei žinosite kelias gudrybes“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip greitai ištrinti senus laiškus?

Jei „Google“ paskyrą naudojate daug metų, ją nesunkiai atlaisvinsite paprasčiausiai ištrynę senus laiškus. Pavyzdžiui, paieškos laukelyje įveskite – „older_than:1y“, jei norite ištrinti senesnius nei vienerių metų laiškus. Vietoje vieneto galite įrašyti kitą metų skaičių – priklausomai kokio senumo laiškus norite pašalinti. Galite trinti ir mėnesių senumo laiškus, pavyzdžiui, įrašydami – „older_than:3m“.

„Kai pasirodys senieji laiškai, pažymėkite visus ir ištrinkite. Pašalinti laiškai keliauja į šiukšliadėžę, iš kurios gali būti atkurti dar 30 dienų. Po mėnesio jie trinami automatiškai be galimybės atstatyti. Šiukšliadėžėje esantys laiškai vis dar užima „Google“ paskyros vietą. Jei norite ją atlaisvinti dabar, visam laikui pašalinkite laiškus ir iš šiukšliadėžės. Neužmirškite panaikinti ir reklaminių laiškų ar naujienlaiškių, kurie šiandien jau nebėra aktualūs. Tai padarysite vos kelių mygtukų paspaudimais per programėlę „CleanFox“ („Android“ ir „iOS“) “, – paaiškina „Bitės Profas“.

Daug vietos „Google“ paskyroje gali užimti laiškai su prisegtais failais – nuotraukomis, dokumentais ar net vaizdo įrašais. Paieškos laukelyje įveskite, pavyzdžiui, „has:attachment larger:10m“ ir išvysite laiškus, užimančius daugiau nei 10 megabaitų vietos.

Jei turite nebenaudojamą el. pašto adresą ir norite jį ištrinti, neprarandant svarbiausių duomenų, kaip tai padaryti galite sužinoti čia.

Kaip ištrinti daugiausiai vietos užimančius failus?

Gerokai daugiau vietos „Google“ paskyroje užima įvairūs failai „Google Disko“ saugykloje. Jos kairėje pusėje spustelėkite mygtuką „Saugykla“ ir pamatysite visų saugomų failų sąrašą. Jis prasideda nuo užimančių daugiausiai vietos – dešinėje pusėje matysite kiekvieno failo dydį. Galite nustebti, kiek daug atminties eikvoja, pavyzdžiui, vaizdo įrašai, kurie galbūt jums visai nebeaktualūs.

„Jei norite ištrinti failą, pažymėkite jį ir spustelėkite dešinėje pusėje (viršuje) pasirodysiantį šiukšliadėžės mygtuką. Vienu metu galite ištrinti ir daugiau failų. Jei naudojate „Windows“ kompiuterį, žymėdami laikykite paspaudę CTRL mygtuką, o „Mac“ kompiuteryje turėtumėte laikyti CMD klavišą. Šie mygtukai itin padeda norint ištrinti duomenis greičiau. Be to, panaikinti dokumentai iš pradžių keliauja į šiukšliadėžę, tad vietą atlaisvinsite tik pašalinę viską ir iš jos“, – pažymi technologijų ekspertas.

Jei norite sužinoti daugiau įdomių faktų apie „Gmail“, tai galite padaryti čia.

Kaip sumažinti nuotraukų dydį?

Kai sulaukiate pranešimų atlaisvinti vietos „Google“ paskyroje, būtinai peržiūrėkite savo nuotraukas „Google“ nuotraukų saugykloje. Jei el. laiškus ir įvairius failus „Google Disko“ saugykloje patogiau trinti per kompiuterį, tai „Google Photos“ patogiau atlaisvinti per išmanųjį telefoną. Šios programėlės bibliotekoje ir naudinguose įrankiuose matysite pasiūlymus, kurias neryškias ar nekokybiškas nuotraukas verta pašalinti.

„Jei atidarėte „Google Photos“ per kompiuterio naršyklę, spustelėkite nustatymus ir kaipmat pastebėsite skiltį, kurioje galite pasirinkti nuotraukų ir vaizdo įrašų įkėlimo dydį. Rekomenduojame pasirinkti ne „Pradinę kokybę“, o „Saugyklos taupymo priemonę“ tam, kad nuotraukų ar vaizdo įrašų kokybė būtų sumažinta. Nors nebeturėsite nuotraukų originaliu jų dydžiu, tačiau išsaugosite pakankamai gerą kokybę ir atlaisvinsite nemažai vietos „Google“ paskyroje“, – pataria M. Vrubliauskas.

Išmaniųjų įrenginių ekspertė ragina pasinaudoti puikiomis „Google Photos“ paieškos galimybėmis. Čia užtenka įvesti, pavyzdžiui, „screenshot“ tam, kad pamatytumėte visas savo ekrano kopijas arba įvesti mėnesio pavadinimą ir metus, pavyzdžiui, „Kovas 2000“, jog pamatytumėte visas būtent to laikotarpio nuotraukas. A. Adomaitytė priduria, jog nėra prasmės ieškoti kelių vienodų nuotraukų arba vaizdo įrašų. „Google Photos“ visuomet identifikuoja tokius failus pagal jų datą, laiką ir dydį, tad visada išsaugo tik vieną jų.

Jei esamų dokumentų trinti neketinate, savo paskyroje visada galite įsigyti daugiau papildomos vietos, kuria galime dalintis netgi su šeimos nariais. Apie „Google“ saugyklos vietos planų kainas galite sužinoti čia.

Jei „Gmail“ pašto dėžutės savo „Android“ telefone neturite iki šiol, susikurti padės išsami „Bitės Profų“ instrukcija.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: