Interneto greitis: kaip jį pamatuoti?

Šiandien virtualioje erdvėje praleidžiame daug daugiau laiko nei bet kada anksčiau, todėl lėtas ir nuolat stringantis internetas trukdo dirbti ar pramogauti, erzina. Jeigu pastebėjote, kad turimo interneto ryšys sulėtėjo, pirmas veiksmas, kurio turėtumėte imtis – pamatuoti interneto greitį. Kaip tai padaryti patiems, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Paprasčiausias ir greičiausias būdas pamatuoti interneto greitį – parsisiųsti programėlę „Speedtest“
  • Pamatuoti interneto greitį galima ir internetinėje svetainėje adresu www.speedtest.net
  • Norint tiksliai pamatuoti interneto greitį, išmaniajame įrenginyje turi būti išjungtos visos programos

„Paprasčiausias būdas patikrinti interneto greitį yra pasitelkiant išmaniąją programėlę „Speedtest“. Ją rasite tiek „Android“, tiek ir „iOS“ įrenginiuose arba interneto naršyklėje į reikiamą laukelį įvedę programėlės pavadinimą. Tiesa, internete galima rasti ir daugiau interneto greičio matuoklių, tačiau prie visų jų išvysite „Speedtest“ logotipą“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas

Kaip patikrinti interneto greitį „Android“ įrenginyje?

Pirmas žingsnis – atverti telefone „Google Play“ programėlę ir per paiešką suradus „Speedtest“ programėlę, paspausti „Įdiegti“. Atsisiuntę programėlę, spustelėkite „Atidaryti“.

„Atvėrę programėlę, turėsite patvirtinti programėlės nustatymus ir suteikti leidimą pasiekti telefono duomenis bei jūsų buvimo vietos informaciją. Rekomenduoju sutikti su visais programėlės prašymais, kol įrenginio ekrane išvysite ženkliuką „Pirmyn“ (angl. go)“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Interneto greitį galite pamatuoti ir interneto naršyklės paieškos laukelyje įvedę internetinės svetainės adresą www.speedtest.net. Atvėrę svetainę, spustelėkite „Pirmyn“ (angl.) ir palaukite, kol bus pamatuotas interneto greitis. Priešingai nei programėlėje, čia jums bus rodomas tik vienas greičio rodiklis – parsiuntimo greitis (angl. download)“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Svarbu turėti omenyje, kad norint tiksliai pamatuoti interneto greitį, įrenginyje turėtų būti išjungtos visos programos. O jei matuojate interneto greitį, kai įrenginys prijungtas prie modemo, rekomenduojame, kad kompiuteris ir modemas būtų sujungti laidu, o ne bevieliu ryšiu. Taip signalo netrikdys sienos ar kiti objektai. Taip pat nerekomenduojame pasitikėti vienkartinio interneto greičio matavimo rodikliais – interneto greitį reikėtų matuoti bent kelis kartus per dieną ir skirtingu paros metu. Visus matavimo rodiklius matysite programėlėje ir prireikus, galėsite parodyti savo interneto tiekėjui.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip patikrinti interneto greitį „iOS“ įrenginyje?

Pirmiausia, atverkite programėlę „App Store“, paieškos laukelyje įveskite „Speedtest“ ir suradę, spustelėkite prie programėlės esančią parinktį „Gauti“ (angl. get) ar debesėlio ikoną, jeigu programėlę jau buvote parsisiuntę anksčiau. Tuomet spauskite „Atidaryti“ (angl. open) ir vis spausdami komandą „Toliau“ (angl. next), patvirtinkite pagrindinius programėlės nustatymus, kol ekrane atsiras užrašas „Pirmyn“ (angl. Go).

„Norėdami pamatuoti interneto greitį, spauskite „Pirmyn“ (angl. go) ir stebėkite, kaip matuojamas greitis. Vėliau viršuje pamatysite matavimo duomenis: parsiuntimo (angl. download) ir išsiuntimo (angl. upload) greitį“, – sako „Bitės Profas“.

Interneto greitį galima pamatuoti ir interneto naršyklės paieškos laukelyje įvedus interneto svetainės adresą www.speedtest.net. Atvėrę puslapį, spauskite „Aš sutinku“ (angl. I consent) ir „Pirmyn“ (angl. go). Tuomet palaukite, kol bus pamatuotas interneto greitis. Priešingai nei programėlėje, čia jums bus rodomas tik vienas greičio rodiklis – parsiuntimo greitis (angl. download).

Norint tiksliai pamatuoti interneto greitį, „iOS“ įrenginyje turėtų būti išjungtos visos programos. O jei matuojate interneto greitį, kai įrenginys prijungtas prie modemo, rekomenduojame, kad kompiuteris ir modemas būtų sujungti laidu, o ne bevieliu ryšiu. Taip signalo netrikdys sienos ar kiti objektai. Taip pat interneto greitį reikėtų matuoti reguliariai – bent kelis kartus per dieną ir skirtingu paros metu. Visus matavimo rodiklius matysite programėlėje ir prireikus, galėsite parodyti savo interneto tiekėjui.

Kituose įrenginiuose, pavyzdžiui kompiuteriuose, interneto greitį galima pamatuoti pasinaudojus žemiau esančia interneto greičio matuokle.

 

Belaidis interneto ryšys, žinomas kaip „Wi-Fi“, mums leidžia naudotis internetu be jokių laidų. Visgi norint pasimėgauti šiais ir kitais „Wi-Fi“ privalumais, iš pradžių reikės prie jo prisijungti. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: