Interneto greitis: kaip jį pamatuoti?

Šiandien virtualioje erdvėje praleidžiame daug daugiau laiko nei bet kada anksčiau, todėl lėtas ir nuolat stringantis internetas trukdo dirbti ar pramogauti, erzina. Jeigu pastebėjote, kad turimo interneto ryšys sulėtėjo, pirmas veiksmas, kurio turėtumėte imtis – pamatuoti interneto greitį. Kaip tai padaryti patiems, pasakoja „Bitės Profai“.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Paprasčiausias ir greičiausias būdas pamatuoti interneto greitį – parsisiųsti programėlę „Speedtest“
  • Pamatuoti interneto greitį galima ir internetinėje svetainėje adresu www.speedtest.net
  • Norint tiksliai pamatuoti interneto greitį, išmaniajame įrenginyje turi būti išjungtos visos programos

Daugiau apie tai, kaip pamatuoti interneto greitį, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Paprasčiausias būdas patikrinti interneto greitį yra pasitelkiant išmaniąją programėlę „Speedtest“. Ją rasite tiek „Android“, tiek ir „iOS“ įrenginiuose arba interneto naršyklėje į reikiamą laukelį įvedę programėlės pavadinimą. Tiesa, internete galima rasti ir daugiau interneto greičio matuoklių, tačiau prie visų jų išvysite „Speedtest“ logotipą“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.

Kaip patikrinti interneto greitį „Android“ įrenginyje?

Pirmas žingsnis – atverti telefone „Google Play“ programėlę ir per paiešką suradus „Speedtest“ programėlę, paspausti „Įdiegti“. Atsisiuntę programėlę, spustelėkite „Atidaryti“.

speedtest-android1
 
„Atvėrę programėlę, turėsite patvirtinti programėlės nustatymus ir suteikti leidimą pasiekti telefono duomenis bei jūsų buvimo vietos informaciją. Rekomenduoju sutikti su visais programėlės prašymais, kol įrenginio ekrane išvysite ženkliuką „Pirmyn“ (angl. go)“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.

speedtest-android2

speedtest-android3

„Interneto greitį galite pamatuoti ir interneto naršyklės paieškos laukelyje įvedę internetinės svetainės adresą www.speedtest.net. Atvėrę svetainę, spustelėkite „Pirmyn“ (angl.) ir palaukite, kol bus pamatuotas interneto greitis. Priešingai nei programėlėje, čia jums bus rodomas tik vienas greičio rodiklis – parsiuntimo greitis (angl. download)“, – pasakoja L. Štrafėlaitė.

speedtest-android4
 
Svarbu turėti omenyje, kad norint tiksliai pamatuoti interneto greitį, įrenginyje turėtų būti išjungtos visos programos. O jei matuojate interneto greitį, kai įrenginys prijungtas prie modemo, rekomenduojame, kad kompiuteris ir modemas būtų sujungti laidu, o ne bevieliu ryšiu. Taip signalo netrikdys sienos ar kiti objektai. Taip pat nerekomenduojame pasitikėti vienkartinio interneto greičio matavimo rodikliais – interneto greitį reikėtų matuoti bent kelis kartus per dieną ir skirtingu paros metu. Visus matavimo rodiklius matysite programėlėje ir prireikus, galėsite parodyti savo interneto tiekėjui.

Kaip patikrinti interneto greitį „iOS“ įrenginyje?

Pirmiausia, atverkite programėlę „App Store“, paieškos laukelyje įveskite „Speedtest“ ir suradę, spustelėkite prie programėlės esančią parinktį „Gauti“ (angl. get) ar debesėlio ikoną, jeigu programėlę jau buvote parsisiuntę anksčiau. Tuomet spauskite „Atidaryti“ (angl. open) ir vis spausdami komandą „Toliau“ (angl. next), patvirtinkite pagrindinius programėlės nustatymus, kol ekrane atsiras užrašas „Pirmyn“ (angl. Go).

speedtest-ios1
 
„Norėdami pamatuoti interneto greitį, spauskite „Pirmyn“ (angl. go) ir stebėkite, kaip matuojamas greitis. Vėliau viršuje pamatysite matavimo duomenis: parsiuntimo (angl. download) ir išsiuntimo (angl. upload) greitį“, – sako „Bitės Profė“.

speedtest-ios2
 
Interneto greitį galima pamatuoti ir interneto naršyklės paieškos laukelyje įvedus interneto svetainės adresą www.speedtest.net. Atvėrę puslapį, spauskite „Aš sutinku“ (angl. I consent) ir „Pirmyn“ (angl. go). Tuomet palaukite, kol bus pamatuotas interneto greitis. Priešingai nei programėlėje, čia jums bus rodomas tik vienas greičio rodiklis – parsiuntimo greitis (angl. download).

speedtest-ios3
 
Norint tiksliai pamatuoti interneto greitį, „iOS“ įrenginyje turėtų būti išjungtos visos programos. O jei matuojate interneto greitį, kai įrenginys prijungtas prie modemo, rekomenduojame, kad kompiuteris ir modemas būtų sujungti laidu, o ne bevieliu ryšiu. Taip signalo netrikdys sienos ar kiti objektai. Taip pat interneto greitį reikėtų matuoti reguliariai – bent kelis kartus per dieną ir skirtingu paros metu. Visus matavimo rodiklius matysite programėlėje ir prireikus, galėsite parodyti savo interneto tiekėjui.
 
Kituose įrenginiuose, pavyzdžiui kompiuteriuose, interneto greitį galima pamatuoti pasinaudojus žemiau esančia interneto greičio matuokle.
 
Belaidis interneto ryšys, žinomas kaip „Wi-Fi“, mums leidžia naudotis internetu be jokių laidų. Visgi norint pasimėgauti šiais ir kitais „Wi-Fi“ privalumais, iš pradžių reikės prie jo prisijungti. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.