Ką daryti, jei pamiršote „Android“ telefono atrakinimo kodą?

Atrakinimo kodą, kuriuo saugoma išmaniajame telefone esanti informacija,  „Android“ įrenginiuose galima anuliuoti. Tiesa, jei nuotraukų, kontaktų ar kitų bylų nesate perkėlę į debesis, nuėmus kodą telefone jūsų informacijos nebeliks, tačiau telefonu galėsite naudotis ir toliau. Kaip panaikinti telefono atrakinimo kodą, išsamiai aptaria „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Jei jūsų duomenys nebuvo sinchronizuoti su debesų platformomis, atrakinus telefoną jų įrenginyje neliks
  • „Android“ įrenginių naudotojai pamiršę kodą gali telefoną atrakinti per „Google“ paskyrą arba atstatydami gamyklinius parametrus 
  • Naudojantiems naujesnius „Android“ įrenginius, funkcija „Smart lock“ saugioje aplinkoje telefoną automatiškai laikys atrakintą

„Yra keletas būdų atrakinti telefoną pamiršus jo kodą. „Android“ įrenginių naudotojai, priklausomai nuo telefono, tai gali padaryti per „Google“ ar „Samsung“ paskyras, arba atstatydami gamyklinius parametrus. Visus šiuos būdus aptarsime išsamiai, kad telefonu ir vėl galėtumėte naudotis kaip galima greičiau“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip atrakinti telefoną pasinaudojant „Google“ paskyra?

„Pamiršus kodą pirmiausiai reikėtų neskubėti, pagalvoti ir pamėginti jį prisiminti: jei kodą sugalvojote jūs, tikėtina, kad jį kažkuriuo metu prisiminsite. Vis dėlto jei išbandėte visus galimus variantus ir daug kartų įvedėte neteisingą kombinaciją, telefono ekrane atsiras pranešimas,  jog kitą kodą galėsite įvesti tik po minutės, vėliau – 5, 10 minučių ir t.t.“, – sako M. Vrubliauskas.

Anuliuoti atrakinimo kodą ir toliau naudotis telefonu jums gali padėti „Google“ paskyra. Tam jūsų telefonas turi būti prijungtas prie interneto.

Kompiuterio ar kito telefono naršyklėje prisijunkite prie tinklapio „Google rasti įrenginį“. Čia suveskite savo el. pašto adresą, kuris yra pridėtas atrakintį norimame telefone. Taip pat suveskite to el. pašto slaptažodį ir spauskite „Next“ (kitas).

Čia matysite visus įrenginius, kuriuose esate įvedę šį el. paštą. Pasirinkite tą įrenginį, kurį norite atrakinti, ir spauskite „Ištrinti įrenginio duomenis“.

Toliau dar kartą reikės patvirtinti, kad tikrai norite ištrinti duomenis ir vėl įvesti el. pašto slaptažodį.

Galiausiai, dar kartą patvirtinkite savo pasirinkimą paspaudę „ištrinti“.

„Svarbu paminėti, kad atlikus šį veiksmą telefone esantys asmeniniai duomenys, tokie kaip nuotraukos, adresatai, dokumentai išsitrins kartu su ekrano atrakinimo kodu. Ištrynus kodą įrenginys persikraus, o tuomet turėsite prisijungti su ta pačia „Google“ paskyra. Jei bent dalį duomenų laikėte internetinėje duomenų saugykloje, tokioje kaip „Google Drive“ ar „OneDrive“, jie vėl automatiškai atsiras jūsų telefone vos pridėjus atitinkamą paskyrą“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Kaip atrakinti telefoną pasinaudojant „Samsung“ paskyra?

Jei „užrakintas“ telefonas yra „Samsung“, jame buvo įvesta „Samsung“ paskyra ir įjungtas „nuotolinis atrakinimas“, tuomet telefoną galėsite nesunkiai atrakinti. Tam reikia, kad įrenginys būtų prisijungęs prie interneto.

Pirmiausiai, kompiuterio ar kito telefono naršyklėje prisijunkite prie „Samsung“ paskyros prieš tai atidarę šią nuorodą „Find My Mobile“.

Toliau suveskite duomenis ir spauskite „Sign in“ (Prisiregistruoti).

Atsidariusiame lange matysite savo „Samsung“ išmanųjį įrenginį. Dešinėje pusėje rinkitės punktą „Unlock“ (Atrakinti).

Dar kartą patvirtinkite savo pasirinkimą įvesdami „Samsung“ paskyros duomenis ir, jeigu kuriant telefono užraktą jis buvo išsaugotas „Samsung paskyroje“, telefono užrakinimo kodas nusiims. Tačiau jei iššoka langas su užrašu „Can’t unlock your phone, remote unlock is off“, tai reiškia, jog nebuvo įjungę nuotolinio atrakinimo funkcijos.

Ateityje šią funkciją galėsite įjungti telefono nustatymuose pasirinkę „Biometriniai duomenys ir sauga“ -> „Ieškoti mano mobiliojo“ -> „Nuotolinis atrakinimas“.

Šiame žingsnyje reikės ištrinti duomenis iš telefono, tačiau prieš tai galite padaryti atsarginę duomenų kopiją paspausdami „Back up“.

Pasirinkite, kokius duomenis norite išsaugoti, ir vėl spauskite „Back up“.

Toliau dar kartą patvirtinkite savo pasirinkimą suvesdami „Samsung“ paskyros duomenis.

Kai atsarginė kopija bus sukurta, tame pačiame meniu rinkitės „Erase all data“ (ištrinti visus duomenis).

Dar kartą patvirtinkite pasirinkimą paspausdami „Erase“.

„Svarbu paminėti, kad atlikus šį veiksmą telefone esantys asmeniniai duomenys, tokie kaip nuotraukos, adresatai, dokumentai išsitrins kartu su ekrano atrakinimo kodu. Ištrynus kodą įrenginys persikraus ir įsijungs kaip naujas“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Įsijungęs telefonas pasiūlys prisijungti prie „Samsung“ paskyros ir atkurti išsaugotus duomenis.

Kaip panaikinti atrakinimo kodą „Android“ telefone, kai neturite „Google“ ar „Samsung“ paskyrų?

Deja, jei neturite „Google“ ar „Samsung“ paskyrų, telefone esančių duomenų išsaugoti nepavyks, tačiau nuimti ekrano užraktą vis dar galite gamyklinius parametrus atstatydami kietuoju būdu (angl. Hard Reset).

Norėdami sužinoti, kaip atstatyti gamyklinius parametrus telefonuose , skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

Jeigu užrakintas yra „Sony“ telefonas, vien mygtukų kombinacijos neužteks: reikės telefoną dar ir prijungti prie kompiuterio per programą „Xperia Companion“.  Todėl jei turite „Sony“ telefoną, taupydami laiką iškart kreipkitės pagalbos į „Bitės Profus“ ar telefonų taisyklą.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip ateityje neprarasti duomenų pamiršus „Android“ įrenginio kodą? 

„Kaip matote, užrakto ištrynimas – gana sudėtingas procesas, kurio metu galite prarasti ir visus savo duomenis. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės geriau įsiminti savo sugalvotą kodą ir neprarasti duomenų, jei jį vis dėlto pamirštumėte“, – sako M. Vrubliauskas.

Kurdami „Google“ ar „Samsung“ paskyras įveskite tikslius savo duomenis ir tel. numerį.

Rinkdamiesi telefono atrakinimo būdą neskubėkite ir atkreipkite dėmesį, kad net ir atrakinant telefoną pirštų atspaudu ar nuskenavus veidą, jūsų vis tiek gali būti paprašyta suvesti slaptažodį ar PIN kodą.

Svarbiausias duomenų kopijas saugokite debesyse. Vienas paprasčiausių būdų yra adresatus saugoti „Google“ paskyroje, o nuotraukas – programėlėje „Nuotraukos“.

Jei turite naujesnį „Android“ įrenginį, naudokite funkciją „Smart lock“ (išmanus užrakinimas). Ji leidžia laikyti telefoną atrakintą, kai jis yra saugioje vietoje, pavyzdžiui,  šalia jūsų,  namuose, automobilyje ar prie kompiuterio.

„Įjungus „Kūno aptikimą“ užtenka kartą atrakinti įrenginį ir jis neužsirakins, kol bus judinamas, nepriklausomai nuo to, kas jį laiko. „Patikimos vietos“ funkcija leis pasirinkti žemėlapyje teritoriją, kurioje įrenginys neužsirakins. O „Patikimi įrenginiai“ – prisidėti patikimą „bluetooth“ įrenginį, prie kurio prisijungęs telefonas visuomet liks atrakintas. Tai ypač patogu, kai vairuojate automobilį – telefonas būna prijungtas prie automobilio sistemos, – arba kai namuose klausotės muzikos per Bluetooth kolonėlę ar ausines“, – sako M. Vrubliauskas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: