Finansavimo platformos „Kickstarter“ gimtadienis: kurios lietuvių idėjos pritraukė daugiausia pinigų?

Sutelktinio finansavimo platforma „Kickstarter“ šiandien švenčia 12-ąjį gimtadienį. Ši platforma suteikia galimybę kiekvienam pateikti savo verslo idėją ir prašyti kitų juos remti finansiškai arba patys investuoti į patinkančius projektus. JAV bendrovė jau padėjo išvysti dienos šviesą daugiau nei pusei milijono įvairių projektų. Ar šioje platformoje yra sėkmės sulaukę ir lietuvių idėjos? Kurie projektai surinko didžiausias investicijas, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Sutelktinio finansavimo platforma „Kickstarter“ įkurta 2009 m. balandžio 28 d. Niujorke, JAV
  • Projektas gauna finansavimą, kai jo autoriai iki numatytos dienos surenka nustatytą minimalią pinigų sumą
  • Iš atskirų dalių surenkamos kėdės kūrėjai „Spyndi“ sulaukė didžiausio finansavimo (111 tūkst. eurų) iš visų lietuviškų verslų
  • Antras sėkmingiausias projektas „Kickstarter“ platformoje – lietuvių kuriami klasikiniai laikrodžiai
  • Trečias – pasaulinio pripažinimo sulaukęs įrenginys, kiekvieną dviratį paverčiantis elektriniu

„Platformoje idėjos autoriai nurodo terminą ir minimalią pinigų sumą, kurią nori surinkti. Jei iki numatytos datos vartotojai minimalios sumos nesuinvestuoja – idėjos autoriai apskritai negauna pinigų. Sėkmės atveju, kai projektas jau startuoja, jo autoriai rėmėjams vėliau atsilygina materialiai arba suteikdami jiems kitų privilegijų, pavyzdžiui, nemokamų produktų, pridėtinių verčių“, – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Iš naujo sukūrė kėdę

Didžiausią sumą – beveik 111 tūkst. eurų – surinko iš atskirų detalių surenkamas medinės kėdės projektas „Spyndi“, kurio dalys primena žmogaus stuburo slankstelius. Baldo kūrėjai užsitikrino beveik keturis kartus daugiau lėšų nei planavo, o viso juos palaikė 137 rėmėjai.

„Nors dažniausiai naudojama kaip kėdė, tačiau „Spyndi“ nėra baigtas baldas, o greičiau konstruktorius, susidedantis iš daugybės kaladėlių. Labai greitai kėdę galima paversti stalu, gultu, pertvara, lentyna ar suoliuku“, – paaiškina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Spyndi“ sėkmė įkvėpė autorius imtis kito projekto – „Spyntex“. Jį „Kickstarter“ platformoje parėmė 242 žmonės, o iš viso buvo surinkta dar 98 tūkst. eurų. Abiejų projektų idėja vienoda, tačiau „Spyntex“ kėdė gaminama iš plastiko tam, kad būtų galima pasiūlyti produktą žemesne kaina.

Įkvėpė pilotų aksesuarai

Antras didžiausią investuotojų sumą surinkęs projektas – klasikiniai laikrodžiai „The Eagle“. Jo sumanytojai iš pradžių netikėjo sėkme „Kickstarter“ platformoje, tačiau netrukus projektą pradėjo remti ne tik Skandinavijos ir Vakarų Europos šalių, bet ir Japonijos ar Malaizijos gyventojai. Iš viso 437 vartotojai suinvestavo net 80 tūkst. eurų.

Teigiama, kad lietuvių sumanytas „The Eagle“ laikrodis pagamintas iš identiškų medžiagų kaip vieni brangiausių laikrodžių pasaulyje – safyro, nerūdijančio plieno ir itališkos odos.

„Projekto autoriai mano, kad įprastai laikrodžių kainą išpučia didžiulės rinkodaros kampanijos, neefektyvi tiekimo grandinė. Idėjos autoriai įkvėpimo sėmėsi iš anksčiau gamintų itin kokybiškų laikrodžių, kuriuos dėvėjo pilotai Antrojo pasaulinio karo metu. Šiandien dauguma tokių laikrodžių kainuoja dešimtis tūkstančių eurų, todėl šio projekto tikslas buvo sukurti pigesnę alternatyvą. Lietuvių sukurti laikrodžiai kainuoja apie 165 eurus“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Visus dviračius paverčia elektriniais

Trečias sėkmingiausias lietuvių projektas – elektrinė dviračių pavara „Rubbee“, kiekvieną dviratį paverčianti elektriniu. Ši idėja surinko beveik 80 tūkst. eurų. Teigiama, kad dviratį paversti elektriniu užtrunka vos 10 sekundžių, o visai neminant galima nuvažiuoti 25 km. Inovacija leidžia žmonėms lengviau važiuoti kalnuotomis vietovėmis arba tada, kai nesinori minti pedalų.

„Pavara lengvai pritvirtinama prie balnelio – ji padeda greičiau suktis galiniam ratui. Įrenginyje įmontuotas variklis su kraunama baterija, o valdyti pavarą galima ir per programėlę telefone. Vienu metu įmanoma naudoti pavarą ir kartu minti pedalus – tuomet dviratis rieda dar greičiau“, – sako M. Vrubliauskas.

„Rubbee“ projektą gyrė ir britų milijardierius seras Richardas Bransonas. Po sėkmės minios finansavimo platformoje „Kickstarter“, „Rubbee“ pritraukė didžiules investicijas iš Lenkijos ir šiandien toliau sėkmingai plečiasi visame pasaulyje.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: