Kas yra programėlių talpykla ir kaip ją išvalyti?

Pastebėjote, kad jūsų išmanusis sulėtėjo? Verta žinoti, kad vos keliais mygtukų paspaudimais galite vėl paspartinti savo telefono veikimą. Kas yra programėlių talpykla ir kaip ją išvalyti pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Programėlių talpykloje (angl. cache) saugomi laikini duomenys, kad pakartotinai atidarius aplikaciją, reikiamą informaciją pasiektumėte greičiau.
  • Programėlių talpyklą „Android“ operacinę sistemą palaikančiuose telefonuose galima išvalyti atlikus kelis nesudėtingus veiksmus.
  • Jei norite aplikacijų talpyklą išvalyti savo „iPhone“ išmaniajame, reikės ištrinti ir iš naujo įdiegti programėlę.
 

„Programėlių talpykloje (angl. cache) saugomi laikini duomenys, kad pakartotinai atidarius aplikaciją, reikiamą informaciją pasiektumėte greičiau. Pavyzdžiui, muzikos programėlė „Spotify“ talpykloje gali saugoti dažniausiai naudojamus grojaraščius, kad kiekviena kartą juos atidarant, nereiktų iš naujo įkelti visų dainų sąrašų ir taip greičiau pasiektumėte norimą informaciją“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kodėl verta reguliariai išvalyti programėlių talpyklą?

Anot, „Bitės Profo“, kiekvienas naudotojas gali pats išsivalyti programėlių talpykloje saugomus duomenis ir taip ne tik atlaisvinti vietos, bet ir ištaisyti programėlės klaidas, kurios dažnai neleidžia aplikacijai sklandžiai veikti.

„Kartais seni talpyklos duomenys yra netikslūs ar klaidingi, todėl programėlės ima veikti lėčiau. Reguliariai išvalius talpyklą, failai pradedami kaupti iš naujo, todėl programėlės vėl veikia efektyviau. Taip pat verta žinoti, kad kai kurios programėlės ar puslapiai kaupia jūsų konfidencialią informaciją, todėl atnaujinus talpyklą, pašalinate privačius duomenis ir taip padidinate savo saugumą“, – aiškina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kaip išvalyti „Android“ aplikacijų talpyklą?

Anot M. Vrubliausko, „Android“ operacinės sistemos naudotai gali lengvai išvalyti programėlių talpyklas, atlikę keletą nesudėtingų veiksmų.

„Programėlės talpyklą išvalysite nustatymuose spustelėję „Programos“. Pasirinkę norimą programėlę, atsivėrusiame lange spauskite „Saugykla“ ir „Valyti talpyklą“. Atlikus šį veiksmą, bus ištrinti tik nereikalingi programėlės duomenys, kuriuos pašalinus bus atlaisvinta telefono vidinė atmintis. Rekomenduojama išvalyti visų programėlių talpyklas, ypač „Google“, „Chrome“, „Youtube“ ir kitų socialinių tinklų, nes jų podėliai užima daugiausia telefono atminties“, – teigia „Bitės Profas”.

Išvalyti talpyklą galite ir iš „GooglePlay“ parduotuvės atsisiuntę specialią programėlę „Files by Google“. Aplikacija padeda greitai pašalinti susikaupusius nereikalingus failus talpykloje ir taip atlaisvina vidinę telefono atmintį bei paspartina bendrą telefono darbą.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip išvalyti programėlių sukauptus duomenis „iPhone“ telefone?

Deja, „iPhone“ telefonai neturi atskiros funkcijos, kuri leistų išvalyti konkrečios programėlės talpyklą. Kaip alternatyvą „Bitės Profas“ siūlo norimą programėlę ištrinti, o vėliau vėl įdiegti į įrenginį.

„Norėdami ištrinti programėlę „iPhone“ telefone, pasirinkite programėlę, kurią norite pašalinti ir, palietę jos ikoną, palaikykite keletą sekundžių, kol atsidarys papildomas meniu. Jame rinkitės „Remove App“ ir patvirtinkite paspausdami „Delete App“. Ištrynę aplikaciją, ją iš naujo galite atsisiųsti „App Store“ parduotuvėje“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas atkreipia dėmesį, kad tokiu būdu dings visi prieš tai programėlėje išsaugoti duomenys, todėl įsitikinkite, kad ištrinate tik tas programėles, kurių duomenys jums bus nebereikalingi.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: