Kaip surasti ir ištrinti nebenaudojamas programėles?

Vidutiniškai žmogus savo išmaniajame turi apie 80 programėlių iš kurių kasdien naudoja vos 9, rodo mobiliąsias aplikacijas kuriančios JAV bendrovės „CodeBaseOne“ duomenys. Jei pastebėjote, kad jūsų įrenginio veikla sulėtėjo, tai gali būti signalas, kad laikas atlaisvinti vietos ir ištrinti nenaudojamas programėles. Kaip greitai surasti ir pašalinti programėles, kurių nenaudojate pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Jei pastebėjote, kad jūsų įrenginio veikla sulėtėjo, tai gali būti signalas, kad laikas atlaisvinti vietos ir ištrinti nenaudojamas programėles.
  • „Files by Google“ programėlė padės išfiltruoti nenaudojamas aplikacijas „Android“ telefonuose ir jas ištrinti greitai ir paprastai.
  • „iPhone“ išmanieji turi integruotą funkciją, kuri parodo nenaudojamas programėles ir leidžia jas pašalinti visam laikui arba ištrinti, tačiau išsaugoti sukauptus duomenis.
 

„Didelis programėlių skaičius telefone gali ne tik sulėtinti telefono veiklą, bet ir greičiau eikvoti baterijos energiją bei trikdyti kitų aplikacijų veikimą. Todėl verta „išsivalyti“ savo telefoną ir ištrinti nebenaudojamas programėles. Kad to nereikėtų daryti rankiniu būdu, gamintojai siūlo funkcijas, kurios padės išfiltruoti nenaudojamas aplikacijas ir jas ištrinti keliais mygtukų paspaudimais“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip surasti ir ištrinti nenaudojamas programėles išmaniuosiuose su „Android“ operacine sistema?

„Android“ operacinę sistemą palaikančių gaminių naudotojams rekomenduojama atsisiųsti „Files by Google“ programėlę, kuri padės išfiltruoti nenaudojamas programėles pagal datą, kada paskutinį kartą jas naudojote.

„Jei norite greitai ištrinti nebenaudojamas programėles, atsidarykite „Files by Google“ aplikaciją ir ekrano apačioje esančiame meniu spustelkite „Išvalyti“. Atsidariusiame lange rasite pasiūlymą su užrašu „Nenaudojamų programų ištrynimas“, tuomet spauskite „Pasirinkite programas“. Atsivėrus aplikacijų sąrašui, spustelėkite viršuje esantį filtro simbolį ir pasirinkite, kad programėlės būtų filtruojamos pagal datą, nuo seniausiai naudotos. Tuomet bakstelėkite aplikaciją, kurią norite ištrinti ir paspauskite ekrano apačioje esantį pašalinimo mygtuką. Galite pasirinkti kelias programėles iškart, kad jas pašalintumėte vienu metu“, – aiškina „Bitės Profas“.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip surasti ir ištrinti nenaudojamas programėles „iPhone“ telefonuose?

„iPhone“ išmanieji telefonai turi integruotą funkciją, kuri leidžia pamatyti rečiausiai naudojamas programėles ir jas ištrinti, todėl nereikės siųstis papildomos aplikacijos. Visų pirma, reikia nueiti į telefono nustatymus – „Settings“.

„Nustatymuose pasirinkite „General“, tuomet „iPhone Storage“. Pateksite į puslapį, kuriame bus išvardintos visos šiuo metu įrenginyje įdiegtos programėlės. Pirmoji aplikacija sąraše užima daugiausiai vietos jūsų telefone. Po kiekvienos programėlės pavadinimu matysite „Last Used“ datą, kuri nurodys, kada paskutinį kartą naudojote aplikaciją. Išsirinkę, kurią programėlę norite ištrinti, bakstelėkite ją. Atsiradus pasirinkimui „Delete App“, paspauskite jį ir ištrinkite aplikaciją“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Išmaniųjų įrenginių specialistas atkreipia dėmesį, kad galite pasirinkti ir „Offload App“ variantą. Tai reikš, kad aplikacija bus pašalinta iš jūsų įrenginio, tačiau bus išsaugoti visi su ja susiję duomenys. Todėl, jei nuspręsite vėliau ją dar kartą atsisiųsti, visa informacija nuo paskutinio naudojimo bus išsaugota.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: