Kaip ištrinti „virusus“ telefone? Patarimai, kaip atsisakyti internetinių svetainių pranešimų

Interneto svetainių pranešimai leidžia greitai sužinoti karščiausias naujienas, tačiau kartais jų būna per daug. Kai kurie jų primena reklamas ar netgi virusus ir trukdo naršyti internete, blaško dėmesį, lėtina naršyklės veiklą. „Bitės Profai“ pasakoja, kaip lengvai ir paprastai užblokuoti pranešimus savo „Android“ operacinės sistemos išmaniajame telefone.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Išjungti reklaminius pranešimus galite telefono nustatymuose
  • Galima išjungti tiek visos naršyklės reklaminius pranešimus, tiek ir konkrečių interneto svetainių
  • Nenorėdami gauti reklaminių pranešimų, taip pat išvalykite naudojamos naršyklės naršymo duomenis

Daugiau apie tai, kaip išjungti interneto svetainių reklaminius pranešimus telefone, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.


„Įvairūs gaunami pranešimai vis iššoka jūsų pradžios lange, nukreipia jus į nepageidaujamas svetaines ar bando priversti atsiųsti programinę įrangą, kurios niekada neprašėte. Laimei, didžioji dalis interneto naršyklių suteikia galimybę blokuoti tokius erzinančius reklaminius pranešimus“, – sako „Bitės Profas“ Rokas Račialis.

Norėdami išjungti reklaminius pranešimus „Samsung“ išmaniajame, pirmiausia telefone atsidarykite skiltį „Nustatymai“, tuomet spauskite – „Pranešimai“, o po to – „Žiūrėti viską“. Atsivėrusiame lange susiraskite savo naudojamą interneto naršyklę. Pavyzdyje nurodytu atveju tai – „Google Chrome“, tačiau net jei naudojate kitą naršyklę, tolimesni veiksmai visiems išliks tokie patys.

kaip-isjungti-virusus1

„Jei norite išjungti visus interneto puslapių pranešimus iš naršyklės, deaktyvuokite pasirinktį „Rodyti pranešimus“. Tuo metu nenorėdami gauti pranešimų iš konkrečių interneto svetainių, lango apačioje esančiame sąraše pasirinkite programas ir išjunkite jų pranešimus. Tą padarysite baltą burbuliuką pirštu paslinkę iš dešinės į kairę“, – paaiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

kaip-isjungti-virusus-2-2


Ne „Samsung“ gamintojo telefonuose, kurie palaiko „Android 10“ ir vėlesnes šios operacinės sistemos versijas, reklaminius pranešimus galite išjungti – „Nustatymai“ – „Programos ir pranešimai“ – „Pranešimų konfigūravimas“ – „Žiūrėti visas“, tuomet suraskite „Chrome“ ar kitą naršyklę ir išjunkite – „Rodyti pranešimus“. Tai atliksite paslinkę pirštu baltą burbuliuką iš dešinės į kairę. Tiesa, šis nustatymų kelias gali kiek skirtis priklausomai nuo telefono modelio.

Nenorėdami gauti svetainių pranešimų, taip pat išvalykite ir naudojamos naršyklės naršymo duomenis. Tai padarysite naršyklės nustatymų meniu pasirinkę „Išvalyti istoriją ir kitus naršymo duomenis“. Taip pat tuo metu, kai naršote internete ir puslapio apačioje išvystate pranešimą „Leisti šiai svetainei siųsti pranešimus“, niekuomet nespauskite „Taip“ ar „Leisti“. Žinoma, išskyrus atvejus, kai konkrečios svetainės siunčiami pranešimai – aktualūs.

Daug nepatogumų sukelia ne tik nepageidaujami reklaminiai pranešimai, bet ir internete tykantys virusai, keliantys grėsmę išmaniesiems ir juose esančiai informacijai. Laimei, šiandien yra ne vienas būdas, kaip atpažinti virusą šiam dar nepatekus į telefoną. O kad tą padaryti būtų lengviau, „Bitės Profai“ dalinasi realiais patarimais, kurie padės išvengti jų „malonės“.

Kenkėjiški virusai gali slėptis ir programėlėse. Nors programėlių parduotuvės seka įtartinas programėles ir jas pašalina, svarbu žinoti, kaip atpažinti ir apsisaugoti nuo netinkamų programėlių, pataria „Bitės Profai“.

Taip pat „Bitės Profai“ parengė specialų testą, kuris leis pasitikrinti, kiek gerai galime atpažinti sukčių veiksmus ir gebame nuo jų apsisaugoti. Išbandykite savo jėgas!

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.