„Instagram“ testuoja „TikTok“ funkciją: iš savo nuotraukų ir vaizdo įrašų susikursite filmuką

„Instagram“ testuoja naują funkciją – leis naudoti kitų sukurtų vaizdo įrašų „šabloną“ (angl. template). Tereikės į patinkantį šabloną įtraukti savo nuotraukas ir vaizdo įrašus – tada lengvai bus sukurtas gražus filmukas (angl. reels). Plačiau apie tai pasakoja „Bitės Profai“.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • „Instagram“ testuoja funkciją, leisiančią kurti „Reels“ naudojant kitų vartotojų šablonus
  • Sudėję nuotraukas ar vaizdo įrašus į pasirinktą šabloną, žmonės iškart gaus paruoštą savo paskyros įrašą
  • Pristatydamas šią funkciją socialinis tinklas tikisi sumažinti „TikTok“ filmukų bendrinimą „Instagram“

Daugiau apie naują „Instagram“ funkciją sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Šiandien norint pasidalinti „Reels“ su kitais, „Instagram“ vartotojai turi susikurti filmuką naudojant dizaino programėles. Pristačius naują funkciją užteks sudėti savo nuotraukas ar vaizdo įrašus į pasirinktą šabloną ir iškart bus paruoštas vaizdo įrašas. Šis įrankis bus panašus į tą, kurį turi kitas socialinis tinklas „TikTok“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip veiks nauja „Instagram“ funkcija?

nauja-instagram-funkcija
 
Kuriant vaizdo įrašus „Instagram“ vartotojai taip pat galės pridėti norimą muziką, efektų ar įterpti tekstą. Tai leis išvengti trečiųjų programėlių naudojimo, tad turinį kurti bus dar lengviau. Be to, nebereikės internete ieškoti ir informacijos, kaip atitikti „Instagram Reels“ keliamus vaizdo įrašų reikalavimus.

Sprendimas sukurti naują funkciją priimtas siekiant padidinti „Reels“ patrauklumą. Iki šiol didelę dalį jų sudarė „Instagram“ konkurento „TikTok“ filmukų pasidalinimai, tačiau pernai socialinis tinklas paskelbė, kad nustos rekomenduoti žmonėms tokius įrašus. O neseniai pranešė, kad sumažins ir jų matomumą.

Šiuo metu „Reels“ šablonų funkcija testuojama su nedidele dalimi turinio kūrėjų.

Kodėl „Instagram“ kuria naujas funkcijas?

tiktok-vs-instagram
 
„Instagram“ bando dar vieną naują funkciją, leisiančią iškelti senus įrašus ir patalpinti juos virš nuotraukų rėmelio. Ji bus naudinga norintiems išryškinti savo mėgstamas nuotraukas ar vaizdo įrašus, kuriuos į apačią nustūmė naujas turinys.

Ties čia „Instagram“ bandomos funkcijos nesibaigia. Socialinis tinklas kuris laikas testuoja ir prenumeratos funkciją. Netrukus norint peržiūrėti garsenybių turinį gali tekti susimokėti. Kiek tai kainuos ir kaip ši funkcija veiks, aptaria „Bitės Profai“.

Pasak M. Vrubliausko, socialiniai tinklai nuolat konkuruoja dėl vartotojų dėmesio, o visos šios naujos funkcijos – „Instagram“ bandymas tapti pramogų platforma, galinčia varžytis su „TikTok“. Tiesa, tai ne vienintelis kartas, kai „Instagram“ ima konkuruoti su kitais socialiniais tinklais. 2016 m. pristačius „Instagram“ istorijas (angl. Instagram Stories) – 24 val. matomus įrašus – jis nukonkuravo tuo metu itin populiarų socialinį tinklą „Snapchat“.

„Instagram“ jau ilgą laiką išlieka vienu populiariausių socialinių tinklų Lietuvoje: kas ketvirtas lietuvis juo naudojasi bent kartą per dieną, rodo „Bitės Profų“ užsakymu atliktas soc. tinklų naudojimo Lietuvoje tyrimas.„Instagram“ auga ir toliau, todėl aktualu žinoti, koks turinys domins ir 2022 m. Tai atskleidžia paties „Instagram“ paskelbta pirmoji 2022 m. tendencijų prognozė, sudaryta apklausus Z kartos (18–24 metų) atstovus.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.