„Google naujienos“: jums aktuali informacija vienoje vietoje

Vienas iš patogiausių būdų sekti aktualią informaciją skaitmeninėje erdvėje ‒ naudotis išmaniosiomis programėlėmis. Įprastai naršome daugelyje šaltinių, tačiau „Google naujienų“ (angl. Google News) programėlė šį procesą palengvina ‒ vienoje vietoje pateikia naujienas pagal antraštes ir vartotojo pomėgius. Kuo dar ši programėlė naudinga ir kaip ja naudotis, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Google naujienos“ ‒ naujienų šaltinis, kuriame jos pateikiamos tiek suskirstytos į kategorijas, tiek pagal vartotojo poreikius ir pomėgius
  • Programėlėje pateikiami 4 skirtukai, kurie leidžia naršyti skirtinguose naujienų ar šaltinių srautuose
  • Apie tą patį įvykį sužinokite iš skirtingų šaltinių naudodamiesi „Pilnos aprėpties“ funkcija
  • Svarbiausios technologijų naujienos ‒ „Bitės Profų“ kanale, kurį galite stebėti jau dabar

Jeigu jūsų „Android“ operacinę sistemą turinčiame mobiliajame įrenginyje nėra iš anksto įdiegtos „Google naujienų“ programėlės, atsisiųsti ir įsidiegti ją galite patys. Tą patį galite padaryti ir tuo atveju, jei jūsų įrenginys turi „iOS“ operacinę sistemą. „Google naujienas“ taip pat taip pat galima pasiekti ir per interneto naršyklę. Viskas programėlėje pateikiama itin patogiai, tad kiekvienas gali nesunkiai valdyti naujienų srautą ir pasirinkti dominančią informaciją“, ‒ sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kodėl „Google naujienų“ programėle naudotis patogu?

Atidarius „Google naujienų“ programėlę, ekrano apačioje pamatysite įrankių juostą su 4 skirtukais. Kiekvienas iš jų leidžia pasirinkti, kokį naujienų srautą norėtumėte matyti.

„Atidarę programėlę, kairės pusės apačioje pamatysite pirmąjį skirtuką ‒ „Skirta jums“ (angl. for you). Jame bus pateikiamos dienos TOP naujienos, kurias programėlė išskirs pagal tai, kas jums patinka. Šiek tiek žemiau matysite daugiau jums atrinktų naujienų“, ‒ pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kitas skirtukas ‒ „Antraštės“ (angl. headlines). Skirtingai nei prieš tai minėtame skirtuke, jame naujienos pateikiamos neatsižvelgiant į jūsų pomėgius, o pagal temas: naujausios, Lietuva (arba ta šalis, kurios regionas yra nustatytas „Google naujienų” nustatymuose), pasaulis, verslas ir kt. Jas rasite ekrano viršuje.

Trečias skirtukas ‒ „Stebima“ (angl. favorites). „Google naujienų“ programėlėje galite pasirinkti temas ar šaltinius, kuriuos norėsite sekti tam, kad nepraleistumėte jus dominančio turinio. Taip pat galėsite išsaugoti savo paieškas ar istorijas, prie kurių galėsite grįžti vėliau. Jas kartu su konkrečių, jums aktualių vietų informacija rasite būtent trečioje, „Stebima“, skiltyje.

„Ypač naudinga funkcija yra ta, kad prisijungę prie savo „Google“ paskyros galėsite be vargo sekti skirtingas žiniasklaidos priemones. Paskutinėje skiltyje „Spauda“ (angl. newsstand) yra pateikiamos naujienų šaltinių rekomendacijos pagal temas“, ‒ sako M. Vrubliauskas.

Kitos naudingos „Google naujienų“ funkcijos

Dar viena naudinga funkcija ‒ „Visa su šia naujiena susijusi informacija“ (angl. full coverage).

„Google naujienų“ programėlėje prie pateikiamų straipsnių antraščių apačioje matysite ikoną, primenančią laikraščio puslapį. Ją paspaudus programėlė pateiks daugiau informacijos, susijusios su konkrečia tema. Pavyzdžiui, „Twitter“ žinutes, vaizdo įrašus, straipsnius ta pačia tema iš kitų žiniasklaidos šaltinių ir pan. Tai reiškia, kad galėsite sužinoti viską apie konkretų įvykį ar naujieną“, ‒ sako „Bitės Profas“.

„Viršutiniame dešiniame kampe paspaudę ant savo „Google“ paskyros ikonos ją galite perjungti į kitą. Spustelėję ant pasirinkimo „Mano veikla“ (angl. my activity) galėsite peržiūrėti, kokius straipsnius skaitėte. Jeigu paspausite „Naujienos nustatymai“ (angl. news settings) galėsite pasirinkti, pavyzdžiui, kokius norite gauti pranešimus ar kokia kalba ir kokio regiono naujienos jums bus pateikiamos“, ‒ teigia M. Vrubliauskas.

Taip pat jums gali būti naudinga:

„Bitės Profai“ ‒ kanalas „Google naujienose“

Norėdami pirmieji sužinoti naujienas ar gauti naudingas žinias technologijų temomis „Google naujienose“ stebėkite „Bitės Profus“. Tai padaryti galite atidarę nuorodą ir paspaudę puslapio viršuje esantį mygtuką „Stebėti”, turintį žvaigždutės ženklą.

„Technologijos keičiasi ir tobulėja taip greitai, kad susekti visą informaciją ‒ sudėtinga. Norint svarbiausią informaciją rasti vienoje vietoje ‒ verta sekti „Bitės Profų“ kanalą. Jame nuolat pateikiame išmaniųjų įrenginių ir technologijų naujienas, apžvalgas bei kitus patarimus, palengvinančius mūsų kasdienybę, ‒ pasakoja „Bitės Profas“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: