Elegantiškas, minimalistinis ir tvarkingas dizainas – svarbi „Apple“ įrenginių dalis

„Apple“ kompanija didelį dėmesį skiria produktų estetikai, pavyzdžiui, jų spalvoms ir formoms, taip pat detalėms bei medžiagoms. „Bitės Profas“ Martynas pasakoja, kuo pasižymi „Apple“ dizainas, kad lengviau sužinotumėte, kodėl jis taip vertinamas.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Apple“ nuo pat įkūrimo didelį dėmesį skiria produktų dizainui.
  • Dėl minimalistinio dizaino JAV technologijų kompanijos įrenginiai turi tik pačius svarbiausius valdymo mygtukus, jungtis ir kitas detales.
  • „Apple“ įrenginiai yra estetiškai patrauklūs ir dėl to, nes juose išlaikoma simetrija.
  • Šio gamintojo dizainas išsiskiria ne tik detalėmis, bet ir kruopščiai apgalvotomis spalvomis.

„Apple“ nuo pat gyvavimo pradžios didelį dėmesį skyrė produktų dizainui, o tiksliau tam, kad jis būtų nepriekaištingas. Nors tai yra vieno iš šios kompanijos įkūrėjų Styvo Džobso nuopelnas, tačiau ovacijų taip pat nusipelnė Džonatanas Ivas ir kiti produktų dizaineriai – būtent jų dėka šiandien „Apple“ dizainas yra preciziškas. Na, o dabar kviečiu jus nieko nelaukiant kartu su manimi apžvelgti, kuo šios technologijų kompanijos išmaniųjų įrenginių išvaizda naudotojus stebina jau ne vieną dešimtmetį“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Koks yra „Apple“ produktų dizainas?

Apple_įrenginių_dizainas_macbook_pro

„Apple“ dizainas yra minimalistinis – jam būdingas paprastumas. Šio gamintojo įrenginiai atrodo itin tvarkingai, nes juose nėra nebūtinų valdymo mygtukų, jungčių ir kitų detalių.

„Tuo galima įsitikinti pažvelgus į „Apple“, pavyzdžiui, kompiuterį „MacBook Pro“. Jis atrodo elegantiškai, tiesa? Šio įrenginio forma yra aptaki – visi kampai turi išskirtinį linkį. Atlenkus kompiuterio ekraną galima pastebėti, kad jį įrėminančios juodos linijos yra itin siauros. Būtent jos ir tai, kad „MacBook Pro“ nėra nei vienos ekstravagantiškos detalės, leidžia dėmesį sutelkti į ekrano vaizdą, o ne patį kompiuterį. Nedaug kam pavyksta suderinti funkcionalumą ir minimalistinį dizainą“, – pastebi „Bitės Profas“.

JAV technologijų kompanijos dizainas taip pat yra estetiškai patrauklus. Jį lemia vieno iš pagrindinių dizaino principų – pusiausvyros – laikymasis. Kitaip tariant, simetriškai išdėstytos įrenginių detalės. M. Vrubliauskas atkreipia dėmesį, kad „MacBook Pro“ kompiuterio kamera, jutiklinis kilimėlis (angl. touchpad), korpuso įlenkimas ir garso kolonėlių skylutės, esančios abiejuose klaviatūros pusėse, išdėstyti būtent taip.

„Norisi paminėti dar vieną svarbią „Apple“ dizaino savybę – nuoseklumą. Turiu omenyje tai, kad ši kompanija sėkmingai išlaiko nuoseklų dizainą. Dėl to pažvelgę į, pavyzdžiui, telefonų modelius nuo „iPhone X“ iki „iPhone 15“, taip pat „iPad“ planšetes ir „Mac“ kompiuterius, lengvai pastebėsite jų tokius bendrus dizaino bruožus kaip aiškiai matomą logotipą, kamerų išdėstymą ir aptakumą“, – sako „Bitės Profas“.

Išskirtinis dėmesys detalėms ir spalvoms

Apple_įrenginių_dizainas_įmac

Net jei jau seniai esate ištikimas „Apple“ gerbėjas, gali būti, kad į kai kurias šio gamintojo įrenginių detales nesate atkreipę dėmesio.

„Detalės daro didelę įtaką bendrai išmaniojo įrenginio naudojimo patirčiai. Štai belaidės ausinės „AirPods“ mane žavi dėl 2 detalių. Pirma iš jų – sklandus jų dėklo užsidarymas. Tikiu, kad man, kaip ir daugeliui naudotojų, itin malonus jo sukeliamas garsas. Antra detalė, kurią aš itin vertinu – tai, kaip ausinės tarsi savaime atsiduria tose jų dėklo vietose, kuriose ir turėtų būti. Tai itin patogu ir išties praverčia situacijose, kai reikia skubėti“, – sako „Bitės Profas“.

Pasak M. Vrubliausko, „Apple“ dizainas išsiskiria ne tik detalėmis, bet ir kruopščiai apgalvotomis spalvomis.

„Smagu matyti, kad šis gamintojas plečia savo spalvų paletę, taip suteikdamas galimybę dar labiau pabrėžti savo stilių. Neseniai pristatytų „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Plus“ modelių spalvos, išskyrus juodą, yra pastelinės: žalia, geltona, mėlyna ir rožinė. Tuo metu abu „iPhone 15 Pro“ išmanieji atrodo solidžiai, nes jie yra šių spalvų: titano juodos, titano baltos, titano mėlynos ir titano natūralios“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jis taip pat pastebi, kad viena pagrindinių „Apple“ spalvų – balta. Būtent jos yra šio gamintojo dauguma priedų: laidai, įkrovikliai, adapteriai, išmanieji pieštukai, ir belaidės ausinės „AirPods“. Balta spalva prisideda prie jų elegantiškos ir minimalistinės išvaizdos.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kokias medžiagas naudoja „Apple“?

Apple_įrenginių_dizainas_iphone_pro

Tik kokybiškos medžiagos suteikia galimybę sukurti patrauklaus dizaino, ilgai tarnaujantį įrenginį, kurį malonu naudoti.

„Apple“ produktų kokybė – aukšta. Pažvelkime dar kartą į mano jau minėtą „MacBook Pro“ arba „MacBook Air“ kompiuterį. Abiejų šių įrenginių korpusai pagaminti iš 100 proc. perdirbto aliuminio. Viena vertus, ši medžiaga yra lengva, patvari ir atrodo dailiai. Kita vertus, kompiuterius paėmus į rankas, būtent aliuminio korpusas suteikia tvirtumo ir aukščiausios kokybės pojūtį“, – sako M. Vrubliauskas.
 

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: