„Steam“: kaip išnaudoti visas žaidimų platformos galimybes?

JAV kompanijos valdoma platforma „Steam“ – populiariausia pasaulyje kompiuterinių žaidimų platforma. Ši platforma „Bitės“ tinkle veikia stabiliau ir sparčiau. Dėl to „Counter-Strike“, „Dota 2“, „PUBG“ ir kituose itin populiariuose žaidimuose užtikrinamas geresnis vėlinimo laiko ir pasiekiamumo (angl. ping) rodiklis, o pačius žaidimus ir jų atnaujinimus galima parsisiųsti greičiau. Tai – puiki galimybė atsiųsti nemokamą „Steam“ platformą bei patiems išmėginti šiuos privalumus. Ta proga „Bitės Profai“ atrinko ir dalinasi patarimais, kaip išbandyti visas žaidimų platformos „Steam“ galimybes.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Steam“ leidžia ne tik žaisti: šioje platformoje galima pasireikšti ir kūrėjams, o mūsų sukurtus žaidimus matys „Steam“ naudotojai visame pasaulyje
  • Platforma „Steam“ yra kaip socialinis tinklas „Facebook“ žaidėjams – joje rasime daug pažįstamų soc. tinklų funkcijų, pavyzdžiui, galimybę žaidėjams susirašinėti žinutėmis
  • Išbandyti „Steam“ verta ir todėl, kad čia yra žaidimų, kurių negalėsime įsigyti ar išbandyti niekur kitur

„Pradėjus naudotis „Steam“ platforma galima šiek tiek pasimesti – nuo ko pradėti ieškant žaidimų, kurie žaidimai geriausi ar, pavyzdžiui, kaip išmėginti visą platformos funkcionalumą? Tiesa tokia, kad „Steam“ ne tik turi daug įvairių funkcijų, bet ir nuolat jas papildo ar atnaujina, todėl sekti visus atnaujinimus ar papildymus – gana sudėtinga. Kita vertus, svarbiausias „Steam“ funkcijas ir galimybes žinoti tikrai verta, nes jos įdiegtos tam, kad palengvintų mūsų naudojimąsi šią platforma“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi patarimais, kaip išnaudoti visas žaidimų platformos „Steam“ galimybes.

Kaip išsirinkti žaidimą lengviau ?

Jeigu dairotės gero ar įtraukiančio žaidimo ir nežinote, kaip pasirinkti, K. Špiliauskas visuomet pataria pasitikrinti pačių žaidėjų apžvalgas bei įvertinimus.

„Kompiuterinių žaidimų platformoje „Steam“ – tūkstančiai ir jų kasdien daugėja. Taigi, pasirinkimas iš tokio kiekio žaidimų gali būti labai sudėtingas. Laimei, „Steam“ kūrėjai sukūrė funkciją, kuri labai palengvina norimų žaidimų atranką. Jos esmė paprasta – kiekvienas žaidėjas, išbandęs žaidimą, turi galimybę palikti po juo savo atsiliepimą ir pasirinkti vieną iš kelių kategorijų, pavyzdžiui, teigiamas, neigiamas ar juokingas. Taip kiti žaidėjai, paspaudę ant žaidimo, matys, kaip apie jį atsiliepia didžioji dauguma žaidėjų. Jeigu tokio bendro reitingo jums nepakanka, visuomet galima paspausti ant pačių komentarų ir paskaityti išsamiai, kodėl taip įvertino dauguma žaidėjų“, – teigia „Bitės Profas“.

Jei mėgstate žaisti žaidimus ir savo išmaniuosiuose telefonuose, jų pasiūla taip pat didelė – kasdien programėlių parduotuvėse atsiranda vis daugiau mobiliesiems skirtų žaidimų. Kad juos išsirinkti būtų taip pat lengva, kaip platformoje „Steam“, „Bitės Profai“ išbandė daugumą populiariausių žaidimų ir atrinko dešimt geriausių „Android“ ir „iOS“ įrenginiams.

Žaidimus galite parduoti ir patys

„Vienas unikalus išskirtinumas, kuriuo pasižymi „Steam“ – didelė laisvė tiek žaidėjams, tiek žaidimų kūrėjams. Natūralu, kad nežinomiems kūrėjams yra sudėtinga savo žaidimus parodyti plačiai žaidėjų bendruomenei. Todėl „Steam“ nusprendė padaryti savo platformą prieinamą visiems kūrėjams be jokios atrankos ir pristatė savo paslaugą „Steam Direct“. Ji veikia taip: sumokamas vienkartinis 100 dolerių mokestis ir gali iš bet kurio pasaulio kampelio į platformą įkelti savo žaidimą ir jis bus matomas visiems žaidėjams. Taigi, šia paslauga lengvai galima pasinaudoti iš Lietuvos. Žinoma, norint, kad žaidimas kitiems žaidėjams patiktų ir būtų perkamas, reikia pasistengti tiek su jo pateikimu, tiek paties žaidimo kokybe, nes jis konkuruos su tūkstančiais kitų žaidimų, kurių didelė dalis yra žinomų ir garsių kūrėjų“, – išskiria K. Špiliauskas.

Prekiauti galima ne vien žaidimais

Pasak „Bitės Profo“, platformoje „Steam“ galima ne tik žaisti, bet ir monetizuoti savo žaidimuose praleistą laiką.

„Kuo daugiau žaidžiame įvairius žaidimus platformoje „Steam“ – tuo daugiau šansų atrakinti bei gauti įvairios šių žaidimų atributikos. Dažniausiai tai – specialios kiekvieno žaidimo kortelės arba daiktai. Šiuos atrakinamus prizus galime pasilaikyti sau ir rinkti asmeninę kolekciją arba galime parduoti. Šių daiktų pardavimui platformoje „Steam“ yra netgi atskira prekyvietė, kurioje galime pasižiūrėti, kiek mūsų parduodami daiktai vertingi, kiek jie įkainojami ir tuomet juos parduoti arba mainytis su kitais žaidėjais į mums trūkstamas korteles ar daiktus. Nusprendusiems savo renkamas korteles arba daiktus pardavinėti – gera žinia: parduotos kortelės ar daiktai virs tikrais pinigais jūsų „Steam“ sąskaitoje, todėl galėsite už juos įsigyti naujus žaidimus ar bent jau gerokai pasimažinti jų kainą“, – išskiria ekspertas.

Socialinis tinklas žaidėjams

„Viena svarbiausių žaidimų platformos „Steam“ populiarumo priežasčių yra ta, kad ši platforma nuo pat pradžių veikė kaip socialinis tinklas žaidėjams. Pavyzdžiui, platformoje veikia specialūs įrankiai dalintis su kitais žaidėjais savo padarytais žaidimų vaizdais (angl. „screenshots“), skelbti asmeninius pasiekimus ar net kurti atskiras diskusijas apie žaidimus. Taip pat kiekvienas vartotojas čia turi savo asmeninį profilį, kuriame matosi jo pasiektas lygis, pasiekimai atskiruose žaidimuose. „Steam“ leidžia ir bendrauti su kitais žaidėjais, pavyzdžiui, susirašinėjant, todėl šią platformą galima įsivaizduoti ir apibūdinti kaip „Facebook“ žaidėjams“, – teigia „Bitės Profas“.

Kai kurie žaidimai yra tik „Steam“ platformoje

„Kompanija „Valve“ ne tik valdo bei nuolat atnaujina platformą „Steam“, bet ir pati kuria populiarius, daug dėmesio sulaukiančius žaidimus. Natūralu, kad pačios kompanijos sukurti žaidimai yra prieinami tik jų platformoje. Vienas geriausių pavyzdžių – kultinis kompiuterinis žaidimas „Half-Life“, kurio naujausia dalis, „Half-Life: Alyx“, pasirodė visai neseniai ir sulaukė daug susidomėjimo. Tai – pirmasis virtualios realybės (VR) žaidimas, su tokia detalia ir tikroviška grafika bei funkcionalumu pačiame žaidime. Šį žaidimą kai kurie mokytojai netgi pasitelkia tam, kad nuotoliniu būdu mokiniams dėstytų matematiką ar fiziką. Taigi, „Steam“ verta išbandyti ir tam, kad išbandyti tuos žaidimus, kurių nerasite niekur kitur“, – pabrėžia K. Špiliauskas

„Steam“ platforma skirta žaidėjams, mėgstantiems juos žaisti kompiuteriu. Tikrieji žaidimų mylėtojai renkasi itin sparčius įrenginius tam, kad mėgautųsi geriausia žaidimų patirtimi. Rinkoje tokių nešiojamų kompiuterių pakankamai daug, tad „Bitės Profai“ apžvelgė juos ir išskyrė penkis geriausius modelius tam, kad būtų lengviau išsirinkti žaidimams skirtą kompiuterį, labiausiai atitinkantį poreikius.

Kodėl „Bitės“ tinkle platforma „Steam“ veikia geriau?

Bendrovė „Bitė“ savo tinkle įdiegė platformos „Steam“ savininkės „Valve“ laikinąją duomenų saugyklą, o tai paspartina duomenų iš platformos atsisiuntimą bei pagerina pačių žaidimų veikimą. Ypatingai pagerės tų žaidėjų gyvenimas, kurie mėgsta žaisti žaidimus tinkle su kitais žaidėjais. Vėlinimo laiko trumpėjimas, kurį užtikrina „Bitės“ tinklas, labai svarbus tuose internetiniuose žaidimuose, kur veiksmas vyksta labai greitai, pavyzdžiui, šaudyklėse. Šis rodiklis reiškia, kiek laiko žaidimui užtrunka sureaguoti į žaidėjo komandą. Internetiniuose žaidimuose viskas vyksta taip greitai, kad net milisekundės gali nulemti mūsų pergalę ar pralaimėjimą.

Šiuo metu vieni populiariausių žaidimų „Steam“ yra ilgą laiką iš topų neiškrentantys ir lietuvių žaidėjų taip pat pamėgti „Counter-Strike“ ir MOBA žanro atstovas „Dota 2“. „Bitės“ tinkle šių žaidimų veikimas yra greitesnis ir sklandesnis, tad jų gerbėjai gali atsipūsti. Kitų populiarių žaidimų veikimas taip pat pagerėjo, todėl tai – itin palankus metas patiems išbandyti populiariausią pasaulyje žaidimų platformą.

Populiariausi žaidimų mėgėjų tarpe – du kultūriniai fenomenai, nuo išleidimo iki dabar kiekvieną minutę pritraukiantys milijonus žaidėjų – „Fortnite“ ir „PUBG“. Pastarąjį žaidimą galima atsisiųsti iš „Steam“ platformos, o „Bitės“ tinkle jis veiks geriau. „Bitės Profai“ apžvelgia šiuos du pasaulį pavergusius žaidimus ir atskleidžia, kurį reikėtų išbandyti, jei to dar nedarėte.

Kaip naudoti „Steam“ kituose įrenginiuose ?

Naudotis „Steam“ žaidimų platforma galite ne tik kompiuteryje – programėlė „Steam Link“ padės žaidimus iš kompiuterio transliuoti ir į kitus įrenginius, prijungtus prie to paties „Wi-Fi“ tinklo. Tokiu būdu galėsite žaidimo vaizdą perduoti į „Samsung“ ar „AndroidTV“ operacinę sistemą turintį televizorių, taip pat į „iOS“ ar „Android“ išmaniuosius įrenginius.

Prijungę prie pasirinkto įrenginio, pavyzdžiui, televizoriaus, valdyti žaidimą galėsite vienu iš siūlomų būdų programėlėje: bevieliu ar laidiniu pulteliu, klaviatūra arba pele. Jei norėsite naudoti „Steam“ platformą išmaniuosiuose įrenginiuose su liečiamu ekranu, žaidimą lengvai valdyti galėsite ir liečiamo ekrano pagalba.

Norėdami pradėti žaisti „Steam“ platformoje esančius žaidimus mobiliajame įrenginyje ar televizoriuje:

  • Iš programėlių parduotuvės atsisiųskite „Steam Link“ programėlę: „iOS“ įrenginiams, „Android“ ir „AndroidTV“ įrenginiams“, „Samsung“ televizoriams programėlės ieškokite televizoriaus programėlių parduotuvėje.
  • Atsidarykite „Steam“ žaidimų platformą savo kompiuteryje, kuris prijungtas prie to paties „Wi-Fi“ tinklo, kaip ir įrenginys, į kurį atsisiuntėte programėlę.
  • Paleiskite „Steam Link“ programėlė televizoriuje ar mobiliajame įrenginyje.
  • Pasirinkite, kaip planuojate valdyti žaidimą.
  • Pasirinkite „Wi-Fi“ tinkle rasto kompiuterio pavadinimą. Rodomą PIN kodą įveskite kompiuteryje „Steam“ platformoje atsiradusioje lentelėje.
  • Palaukite, kol bus patikrintas kompiuterio ir įrenginio, į kurį planuojate perduoti žaidimo vaizdą, ryšys.
  • Pasibaigus patikrai, spauskite „Start Playing“ ir pradėkite žaisti.
 

Jei vietoje įprasto kompiuterio žaidimams renkatės žaidimų konsolę, sužinokite, kaip galite išnaudoti visas konsolės „Xbox One“ galimybes, siūlome apie tai plačiau paskaityti šiame mūsų straipsnyje. Daugiau sužinoti apie konsolės „PlayStation 4“ išskirtinumus ir tai, kaip juos išbandyti, kviečiame skaityti šiame straipsnyje.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: