„PlayStation 4“: kaip išnaudoti visas žaidimų konsolės galimybes?

Didelė tikimybė, kad turite arba bent jau esate išbandę konsolę „PlayStation 4“. Tai, kad su ja galima žaisti naujausius kompiuterinius žaidimus, žiūrėti filmus bei naudoti kaip visaverti namų multimedijos centrą taip pat žino daugelis. Kita vertus, ar žinote, kad prie „PlayStation 4“ įmanoma prisijungti pelę ir klaviatūrą arba jei naudojatės paslauga „PlayStation Plus“ – jums priklauso 2 nemokami žaidimai kiekvieną mėnesį? Apie šiuos ir kitus būdus išnaudoti visas konsolės „PlayStation 4“ galimybes pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Žaisti ar naudotis „PlayStation 4“ galima ir išmaniojo telefono ar kompiuterio ekrane.
  • Prie „PlayStation 4“ konsolės įmanoma prisijungti pelę ir klaviatūrą, bet ne visi žaidimai palaiko tokį valdymą.
  • Jeigu nusiperkate „PlayStation Plus“ narystę, kas mėnesį gausite po du nemokamus žaidimus ir specialias nuolaidas kitų žaidimų įsigijimui.
  • Galima prailginti „PlayStation 4“ pultelio veikimą bei greičiau grįžti į mėgstamą žaidimą po pertraukos.

„Nors konsolė „PlayStation 4“ parduodama jau 7 metus, ji vis dar turi kuo nustebinti ne tik naujus žaidėjus, bet ir konsolės veteranus, kurie ją įsigijo pirmais pardavimo mėnesiais. Kompanija „Sony“ metai iš metų tobulino „PlayStation 4“ ir pridėjo naujų funkcijų, kurių, nežinant, galite nerasti ar nepastebėti. Šios funkcijos – nuo nemokamų žaidimų iki galimybės žaisti telefono ekrane, tad naudingų patarimų gali rasti net tie, kas konsole naudojasi pakankamai dažnai“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis, dirbantis Kauno „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone, ir dalinasi patarimais, kaip išnaudoti visas konsolės „PlayStation 4“ galimybes.

1. „PlayStation 4“ – telefono arba kompiuterio ekrane

Kaip teigia A. Archangelskis, konsolę „PlayStation 4“ galime valdyti ir savo išmaniajame telefone, o viskas, ko tam reikės – atsisiųsti specialią programėlę.

„Tam, kad galėtumėte savo telefone arba kompiuteryje nuotoliniu būdu valdyti konsolę „PlayStation 4“, tereikės programėlės „Remote Play“ („Android“, „iOS“). Turbūt geriausia naujiena yra tai, kad šiuo būdu galime ne tik nuotoliniu būdu valdyti konsolę, bet ir žaisti „PlayStation 4“ žaidimus. Dar daugiau – naudojant programėlę „Remote Play“ tiek prie telefono, tiek prie kompiuterio galima naudoti ir patogų „PlayStation 4“ pultelį. Vaizdo perdavimo raiška naudojantis šia programėle yra 720p, jei naudojame paprastą „PlayStation 4“ konsolę, o naudojant PRO versiją, raiška gali būti ir 1080p. Tiesa, norint naudotis „Remote Play“, reikia prisijungti su savo „PlayStation Network“ paskyra“, – teigia „Bitės Profas“.

1. Prisijunkite pelę ir klaviatūrą

„Mėgstantiems daug ir aktyviai žaisti internetu, tikriausiai pažįstamas jausmas, kai su pulteliu neišeina taip greitai ar patogiai žaisti kai kurių žaidimų kaip su asmeniniu kompiuteriu. Jeigu taip pat su tuo susiduriate, tuomet tiesiog prisijunkite pelę ir klaviatūrą prie savo „PlayStation 4“, nes konsolė juos palaiko. Tiesa, ne visi žaidimai palaiko būtent tokio valdymo galimybę, todėl prieš žaidžiant svarbu pasiaiškinti, ar jūsų žaidimas galės būti valdomas būtent taip. Kita vertus, nemažai žaidimų šią galimybę palaiko be jokių problemų, pavyzdžiui, „Fortnite“. Todėl šį vieną populiariausių žaidimų pastaruoju metu laisvai galėsite žaisti taip, kaip žaistumėte asmeniniu kompiuteriu“, – išskiria A. Archangelskis.

2. Kiekvieną mėnesį – po du nemokamus žaidimus

Nors tai ir mokama paslauga, bet, pasak „Bitės Profo“, ji leidžia visus metus kiekvieną mėnesį gauti po du žaidimus visiškai nemokamai.

„Visi, kas naudojasi „PlayStation 4“, tikriausiai žino ir apie mokamą paslaugą „PlayStation Plus“. Ši paslauga visų pirma buvo skirta norintiems žaisti internete – susimoki vienkartinį mokestį ir gali žaisti internete visus metus. Vėliau „Sony“ šią paslaugą gerokai praplėtė ir dabar, sumokėjus praktiškai vieno naujo kompiuterinio žaidimo kainą, gauname daug papildomų naudų. Pavyzdžiui, užsiprenumeravus „PlayStation Plus“ narystę mes kiekvieną mėnesį gauname įvairių nuolaidų žaidimams, o kiekvieną mėnesį – ir po du nemokamus žaidimus. Verta pastebėti, kad dažnai šie nemokami žaidimai būna tikrai geri ir populiarūs. Pavyzdžiui, šių metų balandžio mėnesį žaidėjai nemokamai galėjo išbandyti vieną geriausių „PlayStation 4“ žaidimų „Uncharted 4“. Taip pat ši paslauga leidžia visų žaidimų išsisaugojimo failus (angl. – „game saves“) persikelti į paskyros debesį, tad jei jūsų konsolė sugestų ir reikėtų garantinio remonto, jokie jūsų pradėtų žaisti ar pereitų žaidimų duomenys nedingtų“, – išskiria ekspertas.

3. Kaip prailginti pultelio veikimą?

„Žaidžiant konsole „PlayStation 4“, viską valdome belaidžiu pulteliu, tačiau jis kas kažkiek laiko išsikrauna ir jį reikia krauti pajungiant laidu prie pačios konsolės. Tie, kas žada naudotis konsole ilgesniais intervalais arba jau ja naudojasi ilgesniais prisėdimais gali pajausti, kad pultelis išsikrauna per greitai. Tai labai lengvai galima išspręsti, tereikia sumažinant pultelio šviesos stiprumą. Norint tai padaryti, reikia paspausti ir palaikyti įspaustą vidurinį „PlayStation“ mygtuką pultelyje. Po to reikia spausti parinktį „Sound and Devices“ ir pasirinkti „DIM“ nustatymą pultelio šviesai“, – pataria „Bitės Profas“.

4. Greitas grįžimas į žaidimą po pertraukos

„Kai kurie žaidimai turi savybę labai ilgai krautis, kol galima vėl pradėti žaisti. Taigi, kas kartą prisėdus žaisti tokį žaidimą, ypač, kai turime nedaug laiko, reikia pralaukti bent keletą minučių iki kol bus leidžiama žaisti. To galima išvengti. Kai baigiate žaisti, nespauskite konsolės išjungimo mygtuko. Geriau palikti konsolę nuspaudus „Rest“ režimą. Tokiu atveju kitą kartą įjungus konsolę žaidimas liks įjungtas. Tam, kad veiktų šis funkcionalumas, turi būti įjungtas nustatymas „Keep application suspended“, kurį galima rasti konsolės energijos tausojimo nustatymuose. Tiesa, taip išjungus konsolę nepatartina išjungti jos iš elektros lizdo“, – pabrėžia A. Archangelskis.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: