Bitės Profai rekomenduoja: TOP 5 geriausi nešiojami žaidimų kompiuteriai

Nesirenkant aukštesnės grafikos nustatymų šiuolaikinius vaizdo žaidimus galima žaisti ir su ne itin galingais kompiuteriais. Vis dėlto jie praranda didelę dalį žavesio, todėl tikrieji žaidimų mylėtojai renkasi itin sparčius įrenginius tam, kad mėgautųsi geriausia žaidimų patirtimi. Rinkoje tokių nešiojamų kompiuterių pakankamai daug, tad „Bitės Profai“ apžvelgė juos ir išskyrė penkis geriausius modelius tam, kad būtų lengviau išsirinkti žaidimams skirtą kompiuterį, labiausiai atitinkantį poreikius.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „MSI Leopard GP76 11UH“ – galingiausios detalės, suderintos makslimaliam greičiui
  • Kai žaidimų norisi ne tik namie, bet ir kelyje – „Asus ROG Zephyrus G14“
  • „Acer Predator Triton 300“: aukšta kokybė už vidutinę kainą
  • Atrodo kaip biuro kompiuteris, o viduje – galia žaidimams. Kas tai? „Lenovo IdeaPad Gaming 3“
  • „Asus TUF Gaming 15“ – geriausia kokybė už vidutinį biudžetą

Jei norite daugiau sužinoti apie geriausius žaidimams skirtus kompiuterius, kviečiame toliau skaityti šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Kiekvieno žaidimų kompiuterio svarbiausia dalis yra vaizdo plokštė. Galite turėti labai galingą įrenginį, tačiau integruota vaizdo plokštė neleis mėgautis aukščiausios grafikos žaidimais. Kita vertus, itin svarbus procesorius tam, kad būtų galima pasiekti didesnį kadrų kiekį per sekundę. Be to, žaidimų kompiuteris turėtų turėti bent 8 GB darbinės atminties (RAM)“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Topas atnaujintas 2022 m. kovą.

„MSI Leopard GP76 11UH“ – trokštantiems išskirtinio greičio

MSI-Leopard-GP76-11UH-kompiuteris
 
Šis žaidimų entuziastų kompiuteris iškart krenta į akis dėl galingų parametrų – itin spartaus „Intel Core i7-11800H“ procesoriaus ir aukščiausios klasės vaizdo plokštės, tokios kaip „Nvidia RTX 3080“ (tiesa, vaizdo plokštės modelis priklauso nuo komplektacijos).

„Vidinis kompiuterio dizainas leidžia vaizdo plokštei panaudoti daugiau energijos, tad ji turėtų veikti dar sklandžiau nei kituose įrenginiuose. „MSI Leopard GP76 11UH“ palaiko net 160Hz vaizdo atnaujinimo dažnį, todėl jo atsako laikas ir delsa visiškai nepastebimi. Dėl šių savybių įrenginys itin gerai pritaikytas elektroniniam sportui“, – įsitikinęs M. Vrubliauskas.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad tobulinti kompiuterį pagal savo poreikius gali ir patys naudotojai. Abu darbinės atminties (RAM) lustai gali būti pakeisti į naujus. Be to, prie įrenginio galėsite prijungti itin sparčius SSD atminties diskus su M.2 jungtimi viduje.

„MSI Leopard GP76 11UH“ žaidimų mylėtojų tarpe nepaliks abejingų. Jis ne tik sukurtas iš aukščiausios klasės dalių, bet ir suderintas taip, kad jos viena kitą papildytų. Beje, net jo išorę puošia žaidimams nuteikiantys elementai: spalvota klaviatūra ir korpuso šonų apšvietimas.

Daugiau apie „MSI Leopard GP76 11UH“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

„Asus ROG Zephyrus G14“ – vienas galingiausių iš ploniausių

Žaidimų kompiuteriai paprastai išsiskiria ne tik galia, bet ir dydžiu – kadangi jiems reikia specialių komponentų, jie būna platesni bei sunkesni. O štai „ROG Zephyrus“ (angl. Republic Of Games) serija kaip tik pasižymi itin plonais įrenginiais.

Nors yra lengvas, „Zephyrus G14“ modelis gali pasigirti galingais parametrais, ekranu su didesniu vaizdo atnaujinimo dažniu ir 3ms atsako laiku bei efektyviu „AMD Ryzen Zen 3“ serijos procesoriumi. Vaizdo plokštė „Geforce RTX 3060“ leis sklandžiai žaisti net pačius naujausius žaidimus. Tačiau „Asus“ užtikrino ir tai, kad būtų išvengta perkaitimo – „Max-Q“ technologijos dėka kompiuteris taupiau naudoja energiją, vadinasi, mažiau kaista.

„Priešingai nei didelė dalis žaidimams skirtų kompiuterių, „Asus ROG Zephyrus G14“ iškart nekrenta į akis. Jo neiššaukiantis dizainas dera ne vien su pramogomis namie, bet ir prie darbinio susitikimo, tereikia išjungti papildomas lemputes išorinėje ekrano dalyje“, – paaiškina M. Vrubliauskas.

„Asus ROG Zephyrus G14“ idealiai tinka tiems, kurie myli žaidimus, bet mėgsta jais džiaugtis ne tik namie – kompiuterį lengvai pasiimsite į atostogas ar net į darbo kelionę.

Daugiau apie „Asus ROG Zephyrus G14“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

„Acer Predator Triton 300“ – patrauklus vidutinės klasės modelis

Net pavadinimas „Acer Predator“ aiškiai parodo, kad tai – žaidimams skirtas kompiuteris. „Triton 300“ verta rekomenduoti todėl, jog jo kaina mažesnė nei panašius parametrus turinčių konkurentų.

„Triton 300“ modelyje įdiegta „Nvidia RTX 3060“ vaizdo plokštė, gebanti išnaudoti naujausias žaidimų technologijas „Ray Tracing“ bei DLSS. Tad su šiuo kompiuteriu galėsite žaisti ir inovatyvius žaidimus“, – tikina „Bitės Profas“.

Įrenginys pasižymi šaltu, paprastu dizainu – šviesaus korpuso išorinėje dalyje nerasime jokio papildomo LED apšvietimo. Už konkurentus kiek mažesnis 14 colių korpusas taip pat leis kompiuterį lengvai nešiotis su savimi į keliones ar darbą.

„Acer Predator Triton 300“ gali pasigirti dauguma naujausių žaidimų technologijų ir kainuoja mažiau nei 2 tūkst. eurų, todėl derės ir prie darbo, ir prie pramogų.

Daugiau apie „Asus ROG Zephyrus G14“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

„Lenovo IdeaPad Gaming 3“ – apgaulinga išvaizda

Lenovo-IdeaPad-Gaming-3
 
Jei planuojate investuoti į kompiuterį, kurį naudosite ne tik žaidimams, bet ir darbui – „Lenovo IdeaPad Gaming 3“ puikiai įveiks abi užduotis. Vos pažvelgus net galite susidaryti įspūdį, kad jis labiau skirtas biurui, ne pramogoms. Tiesa, nuomonė pasikeis atidžiau pasižiūrėjus į ekraną.

„Pajudinę pelę įsitikinsite, kad tai nėra įprastas darbo kompiuteris – ekranas su 120Hz vaizdo atnaujinimo dažniu tiesiog kviečia žaisti žaidimus. Nebūtų tikslu jį pavadinti galingiausiu žaidimų kompiuteriu rinkoje, tačiau „IdeaPad Gaming 3“ parametrų puikiausiai užteks mėgautis tokios patirtimis kaip „League Of Legends“ ar „Counter-Strike: Go“, – pažymi technologijų ekspertas.

Kompiuteris idealiai tiks tiems, kurie vienu pirkiniu nori nušauti du zuikius: mėgautis populiariausiais žaidimais ir naudoti tą patį kompiuterį darbo užduotims.

Daugiau apie „Lenovo IdeaPad Gaming 3“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

„Asus TUF Gaming 15“ – sumaniai surinkti komponentai

„Asus TUF“ serijos modeliai jau kurį laiką žinomi kaip itin galingi įrenginiai su aukščiausios kokybės vidinėmis detalėmis, kuriuos vis tiek galima įsigyti už protingą kainą. „Asus TUF Gaming 15“ – naujausias produktas ilgoje galiūnų serijoje.

„Galime pagirti „Asus“ inžinierius dėl to, kaip sumaniai jie parinko kompiuterio komponentus – galutinis produktas ne tik yra pigesnis už konkurentus, bet ir techninėmis savybėmis juos netgi nežymiai lenkia. Vienintelis trūkumas – šio modelio ekranas kiek tamsesnis už daugelio kompiuterių ir, deja, kiek prasčiau atvaizduoja spalvas. Bet tai ir yra, ko gero, rimčiausias jo minusas, kurį pastebi tikrai ne kiekvieno naudotojo akis“, – tvirtina M. Vrubliauskas.

„Asus TUF“ kompiuterių seriją geriausiai įvertina patys žaidėjai, greitai pajaučiantys, kad vidiniai įrenginių komponentai ne tik galingi, bet ir sklandžiai vieni prie kitų priderinti. Priklausomai nuo komplektacijos savo „Gaming 15“ greičiausiai rasite vieną „RTX“ vaizdo plokščių ir „Intel Core 11th gen“ procesorių.

Jei norite kuo galingesnių parametrų, tačiau žaidimų kompiuteriui numatote ribotą biudžetą, šis įrenginys bus optimalus pasirinkimas.

Daugiau apie „Asus TUF Gaming 15“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

Geraiusi-telefonai-zaidimams-top-5

geriausi-telefonai-flagmanai-top-5

geriausi-televizoriai-2

Ką dar reikia žinoti renkantis kompiuterį žaidimams?

  • Ar ekranas su 240 Hz vaizdo atnaujinimo dažniu ženkliai pranašesnis už ekraną su 120 Hz dažniu?

Teoriškai taip, tačiau praktiškai ne visi galime atskirti įprasto ekrano su 60 Hz vaizdo atnaujinimo dažniu nuo ekrano su 120 Hz. Įžvelgti skirtumą tarp 240 Hz ir 120 Hz ekranų dar sunkiau, tad ne visi žaidimų mėgėjai skiria prioritetą 240 Hz ekranui.
  • Ar visos vienodai besivadinančios vaizdo plokštės veiks vienodu pajėgumu?

Kelios vaizdo plokštės identišku pavadinimu gali turėti net 40 proc. našumo skirtumą. Rinkdamiesi kompiuterį žaidimams būtinai pasidomėkite vaizdo plokštės charakteristikomis. „Nvidia“ kuria dviejų tipų vaizdo plokštes – „Max-Q“ ir „Max-P“. Pastarojo tipo plokštės pasižymi didele galia, naudoja daugiau energijos ir paprastai yra diegiamos į didesnius kompiuterius. Be to, vaizdo plokščių galia žymima ir vatais (W). Vieno gamintojo plokštė gali turėti 90 vatų, kito – 135. Dažniausiai daugiau vatų turinčios vaizdo plokštės geriau susidoroja su sudėtingesne grafika, tačiau išnaudoja ir daugiau kompiuterio baterijos energijos.
  • Ar žaidimams skirti kompiuteriai atsparūs drėgmei, pavyzdžiui, ant klaviatūros užpiltiems gėrimams?

Ne, net ir galingiausi kompiuteriai nepasižymi tokia savybe, tad reikėtų saugoti juos nuo gėrimų ar kitos drėgmės.
  • Ar pigesni kompiuteriai pajėgūs žaisti naujausius žaidimus?

Svarbiausia ne kompiuterio kaina, o parametrai. Pirmiausia reikia žinoti konkretaus žaidimo reikalavimus ir įvertinti, ar kompiuterio parametrai juos atitinka. Šiuo klausimu visada gali padėti „Bitės Profai“.
  •  Koks kompiuteris yra geriausias?

Nėra vienintelio, turinčio visus geriausius komponentus, todėl šių įrenginių asortimentas šiandien yra toks didelis. Vienas kompiuteris patogesnis nešiotis, kitas pasižymi ilgiau veikiančia baterija, trečias – galingesne vaizdo plokšte. Rinkdamiesi naują būtinai įsivardykite savo poreikius.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.