Bitės Profai rekomenduoja: TOP 5 geriausi nešiojami žaidimų kompiuteriai

Nesirenkant aukštesnės grafikos nustatymų šiuolaikinius vaizdo žaidimus galima žaisti ir su ne itin galingais kompiuteriais. Vis dėlto jie praranda didelę dalį žavesio, todėl tikrieji žaidimų mylėtojai renkasi itin sparčius įrenginius tam, kad mėgautųsi geriausia žaidimų patirtimi. Rinkoje tokių nešiojamų kompiuterių pakankamai daug, tad „Bitės Profai“ apžvelgė juos ir išskyrė penkis geriausius modelius tam, kad būtų lengviau išsirinkti žaidimams skirtą kompiuterį, labiausiai atitinkantį poreikius.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „Asus ROG Strix G15“ pasižymi galingais parametrais ir didesniu ekrano vaizdo atnaujinimo dažniu
  • „Asus ROG Zephyrus G15“ pasižymi aukštais parametrais nepaisant savo itin plono korpuso
  • Vidutinės klasės žaidimų kompiuteris „Lenovo Legion 5“ dėl savo technologijų pajėgus žaisti naujausius žaidimus
  • Apgaulinga išvaizda sudaro įspūdį, kad „IdeaPad Gaming 3“ yra ne žaidimų, o greičiau biuro kompiuteris
  • „Asus TUF Gaming 15“ modelis pasižymi maža kaina, tačiau turi pranašumų už kitus konkurentus

Jei norite daugiau sužinoti apie geriausius žaidimams skirtus kompiuterius, kviečiame toliau skaityti šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Kiekvieno žaidimų kompiuterio svarbiausia dalis yra vaizdo plokštė. Galite turėti labai galingą įrenginį, tačiau integruota vaizdo plokštė neleis mėgautis aukščiausios grafikos žaidimais. Kita vertus, itin svarbus procesorius tam, kad būtų galima pasiekti didesnį kadrų kiekį per sekundę. Be to, žaidimų kompiuteris turėtų turėti bent 8 GB darbinės atminties (RAM)“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Topas atnaujintas 2021 m. liepą.

„Asus ROG Strix G15“ – trokštantiems išskirtinio greičio

Asus-Rog-strix-G15
 
Šis žaidimų entuziastų kompiuteris pasižymi galingais parametrais – itin sparčiu „AMD Ryzen 7-5800H“ procesoriumi ir aukščiausios klasės vaizdo plokštėmis „Nvidia RTX 3070“ arba „Nvidia RTX 3060“ (modelis priklauso nuo komplektacijos).

„Šio kompiuterio vidinis dizainas leidžia minėtoms vaizdo plokštėms panaudoti daugiau energijos, todėl kituose kompiuteriuose jos veikiausiai veiktų lėčiau nei šiame. „ROG Strix G15“ kompiuterio ekranas palaiko didesnį vaizdo atnaujinimo dažnį su vos 3 ms atsako laiku. Dėl šių savybių įrenginys visapusiškai tinkamas elektroniniam sportui“, – įsitikinęs „Bitės Profas“.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad ir patys naudotojai gali tobulinti šį kompiuterį pagal savo poreikius. Abu darbinės atminties (RAM) lustai gali būti pakeisti į kitus. Be to, prie įrenginio galėsite prijungti itin sparčius SSD atminties diskus, kadangi jame yra dvi M.2 jungtys.

„ROG Strix G15“ įrenginys nepaliks abejingo nė vieno žaidimų mylėtojo, kadangi sukurtas tik iš aukščiausios klasės komponentų, o jo išorę puošia dailūs dizaino sprendimai – spalvota klaviatūra ir korpuso šonų apšvietimas.

Šiuo metu šio kompiuterio neturime, tačiau kviečiame pasižvalgyti į kitus modelius.

„Asus ROG Zephyrus G15“ – vienas galingiausių iš ploniausių

Asus-Rog-Zephyrus
 
Dauguma nešiojamų žaidimų kompiuterių yra storesni ir sunkesni dėl jų galiai reikalingų specialių komponentų, tačiau „ROG Zephyrus“ (angl. Republic Of Games) serija pasižymi itin plonais įrenginiais.

Nepaisant savo lengvumo, „Zephyrus G15“ modelis pasižymi stipriais parametrais, ekranu su didesniu vaizdo atnaujinimo dažniu ir 3 ms atsako laiku bei efektyviu „AMD Ryzen Zen 2“ serijos procesoriumi. Vaizdą apdoroja „Geforce RTX 2060“ vaizdo plokštė, kuri vis dar leidžia sklandžiai žaisti naujausius žaidimus.

„Kompiuterio dizainas nėra iššaukiantis, todėl jį galėsite naudoti net ir dalykiniame susitikime. „Asus“ užtikrino, kad itin ploni „Zephyrus“ serijos įrenginiai nesusidurtų su aušinimo problema. Šiuo atveju net vaizdo plokštė dėl „Max-Q“ technologijos taupiau naudoja energiją, todėl mažiau kaista žaidžiant žaidimus“, – paaiškina M. Vrubliauskas.

Jei daug keliaujate ir mėgstate žaisti žaidimus, būtent šis modelis jums yra vienas tinkamiausių. Dėl mažesnių gabaritų šį kompiuterį galėsite visur patogiai nešiotis su savimi.

Šiuo metu šio kompiuterio neturime, tačiau kviečiame pasižvalgyti į kitus modelius.

„Lenovo Legion 5“ – patrauklus vidutinės klasės modelis

Lenovo-legion-5
 
Dauguma žaidimų mylėtojų atpažįsta „Legion“ ženklą, kurį „Lenovo“ puoselėja nuo 2017 metų. „Legion 5“ yra vidutinės klasės žaidimams skirtas įrenginys, kurio vienas privalumų – prieinama kaina.

„Legion 5“ modelyje įdiegta „Nvidia RTX 2060“ vaizdo plokštė, galinti dirbti su naujausiomis žaidimų technologijomis – „Ray Tracing“ ar DLSS, tad su šiuo kompiuteriu galėsite žaisti ir naujausius žaidimus“, – tikina technologijų ekspertas.

Dauguma žaidimų kompiuterių pasižymi iššaukiančiu dizainu, tačiau tik ne šis. Jis yra storesnis už standartinį nešiojamą kompiuterį, tačiau žavi savo itin plonais rėmeliais aplink ekraną, palaikantį didesnį 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį.

„Lenovo Legion 5“ turi daugumą naujausių technologijų ir kainuoja mažiau nei 2 tūkst. eurų, todėl puikiai tiks tiek dirbantiems, tiek mėgstantiems pažaisti.

Šiuo metu šio kompiuterio neturime, tačiau kviečiame pasižvalgyti į kitus modelius.

„Lenovo IdeaPad Gaming 3“ – pasižymi apgaulinga išvaizda

Lenovo-IdeaPad-Gaming-3
 
Paprastai žaidimų kompiuteriai išsiskiria įvairiomis spalvotomis lemputėmis ir iššaukiančiais logotipais, tačiau „IdeaPad Gaming“ įrenginių serijai sukurtas visai kitoks dizainas. Galite susidaryti įspūdį, kad tai labiau biuro kompiuteris, kol nepamatote jo ekrano.

„Vos pajudinę pelę įsitikinsite, kad tai nėra įprastas biuro kompiuteris – ekranas su didesniu 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažniu tiesiog kviečia žaisti žaidimus, tačiau šį kompiuterį galite naudoti ir kitiems darbams jau minėtame biure“, – pažymi „Bitės Profas“.br />
Tiesa, tai nėra galingiausias žaidimų kompiuteris, todėl ir jo kaina yra pakankamai prieinama. „IdeaPad Gaming 3“ parametrų užteks norint išnaudoti puikų 120 Hz ekraną žaidžiant įvairius konkurencingus žaidimus, pavyzdžiui, „League Of Legends“ ar „Counter-Strike: Go“.

Šis „Lenovo“ modelis labiausiai tinka žmonėms, ieškantiems labiau klasikinio įrenginio, kuris būtų pakankamai pajėgus žaisti mėgstamus žaidimus.

Daugiau apie „Lenovo IdeaPad Gaming 3“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

„Asus TUF Gaming 15“ – sumaniai surinkti komponentai

Asus-TUF-Gaming-15
 
Geltonai paryškinti W, A, S ir D klaviatūros mygtukai išduoda, kad tai žaidimams skirtas kompiuteris. TUF serijos modeliai jau kurį laiką žinomi kaip itin galingi žaidimų įrenginiai su aukščiausios kokybės vidinėmis detalėmis už protingą kainą.

„Asus“ inžinieriai sumaniai parinko kompiuterio komponentus tam, kad jis pasižymėtų pakankamai maža kaina, bet turėtų pranašumų už brangesnius konkurentus. Šio modelio ekranas yra kiek tamsesnis už kitų kompiuterių ir, deja, kiek prasčiau atvaizduoja spalvas. Vis dėlto kambaryje ne kiekvienas pastebėtų šio ir brangesnio kompiuterio ekranų skirtumus“, – tvirtina M. Vrubliauskas.

Apskritai „Asus TUF“ kompiuterių serija nenuvilia žaidimų entuziastų, kadangi jos įrenginiuose randame aukščiausios klasės vidinius komponentus. Netrūksta visokių konfigūracijų su įvairiomis RTX vaizdo plokštėmis bei „AMD Ryzen Zen 2“ serijos procesoriais.

Jei norite kuo didesnių parametrų, tačiau turite ribotą biudžetą žaidimų kompiuteriui, šis įrenginys yra optimalus pasirinkimas.

Daugiau apie „Asus TUF Gaming 15“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

Geraiusi-telefonai-zaidimams

geriausi-telefonai-flagmanai

geriausi-televizoriai

Ką dar reikia žinoti renkantis kompiuterį žaidimams?

  • Ar ekranas su 240 Hz vaizdo atnaujinimo dažniu ženkliai pranašesnis už ekraną su 120 Hz dažniu?

Teoriškai taip, tačiau praktiškai ne visi galime atskirti įprasto ekrano su 60 Hz vaizdo atnaujinimo dažniu nuo ekrano su 120 Hz. Įžvelgti skirtumą tarp 240 Hz ir 120 Hz ekranų dar sunkiau, tad ne visi žaidimų mėgėjai skiria prioritetą 240 Hz ekranui.
  • Ar visos vienodai besivadinančios vaizdo plokštės veiks vienodu pajėgumu?

Kelios vaizdo plokštės identišku pavadinimu gali turėti net 40 proc. našumo skirtumą. Rinkdamiesi kompiuterį žaidimams būtinai pasidomėkite vaizdo plokštės charakteristikomis. „Nvidia“ kuria dviejų tipų vaizdo plokštes – „Max-Q“ ir „Max-P“. Pastarojo tipo plokštės pasižymi didele galia, naudoja daugiau energijos ir paprastai yra diegiamos į didesnius kompiuterius. Be to, vaizdo plokščių galia žymima ir vatais (W). Vieno gamintojo plokštė gali turėti 90 vatų, kito – 135. Dažniausiai daugiau vatų turinčios vaizdo plokštės geriau susidoroja su sudėtingesne grafika, tačiau išnaudoja ir daugiau kompiuterio baterijos energijos.
  • Ar žaidimams skirti kompiuteriai atsparūs drėgmei, pavyzdžiui, ant klaviatūros užpiltiems gėrimams?

Ne, net ir galingiausi kompiuteriai nepasižymi tokia savybe, tad reikėtų saugoti juos nuo gėrimų ar kitos drėgmės.
  • Ar pigesni kompiuteriai pajėgūs žaisti naujausius žaidimus?

Svarbiausia ne kompiuterio kaina, o parametrai. Pirmiausia reikia žinoti konkretaus žaidimo reikalavimus ir įvertinti, ar kompiuterio parametrai juos atitinka. Šiuo klausimu visada gali padėti „Bitės Profai“.
  •  Koks kompiuteris yra geriausias?

Nėra vienintelio, turinčio visus geriausius komponentus, todėl šių įrenginių asortimentas šiandien yra toks didelis. Vienas kompiuteris patogesnis nešiotis, kitas pasižymi ilgiau veikiančia baterija, trečias – galingesne vaizdo plokšte. Rinkdamiesi naują būtinai įsivardykite savo poreikius.

BITĖ | PROFAI

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal iškilo išmaniosios įrangos problema, kurią jie galėtų išspręsti? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus. Nes pagalba ir konsultacijos nemokamos, net jei naudojatės kito tinklo operatoriaus paslaugomis.