Geriausi nešiojami žaidimų kompiuteriai

Turint ne itin galingą nešiojamąjį kompiuterį žaisti vaizdo žaidimus galima. Tiesa, tokiu atveju jie praranda didelę dalį savo žavesio. Užkietėję žaidimų entuziastai nedvejodami renkasi ypač sparčius įrenginius, nes jie užtikrina geriausią žaidimų patirtį. Išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ apžvelgė daug žaidimams skirtų kompiuterių ir sudarė 5 geriausių sąrašą, kad išsirinkti geriausiai lūkesčius atitinkantį įrenginį galėtumėte lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „MSI Crosshair 17 C12VG“ – kompiuteris, kurio vaizdo plokštė leis mėgautis net pačiais sudėtingiausiais žaidimais.
  • „Asus ROG Flow Z13“ – plonas, lengvas ir kompaktiškas įrenginys, kurį galima naudoti ir kaip planšetę.
  • „Lenovo IdeaPad Gaming 3“ – kone geriausias pasirinkimas tiems, kurie kompiuteriu nori ir žaisti, ir dirbti.
  • „Asus TUF Gaming 15 FX517ZE“ – aukštos kokybės dalis ir patrauklią kainą turintis kompiuteris.
  • „Acer Predator Helios 300“ – vidutinės klasės įrenginys, kurio dizainas atskleidžia, kad jis skirtas žaidimams.
 

„Kiekvieno žaidimų kompiuterio svarbiausia dalis ‒ vaizdo plokštė. Galite turėti itin galingą įrenginį, tačiau jeigu jo vaizdo plokštė bus integruota, o ne dedikuota, mėgautis sudėtingos grafikos žaidimais negalėsite. Kita vertus, itin svarbus procesorius. Dėl jo įrenginys gali rodyti didesnį kadrų per sekundę kiekį, kuris lemia sklandesnį vaizdą. Be to, žaidimų kompiuterio darbinė atmintis (RAM) turėtų būti bent 8 GB. Kitu atveju jis neišnaudos savo procesoriaus ir vaizdo plokštės galimybių, o dėl to žaidimai gali strigti“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

„MSI Crosshair 17 C12VG“ – naujos kartos vaizdo plokštė

MSI-zaidimu-kompiuteris
 
Vos žvilgtelėjus į šį kompiuterį susidaro teisingas įspūdis, kad jis – skirtas žaidimams. Įvairiomis spalvomis šviečianti klaviatūra, jos paryškinti „W“, „A“, „S“ ir „D“ mygtukai bei didesnis korpusas su aušinimo ortakiais – tik keli įrenginio išskirtinumai.

„Šio kompiuterio pažiba – 2023 m. metais pristatyta viena greičiausių nešiojamųjų kompiuterių vaizdo plokščių RTX 4070. Būtent dėl jos galite būti tikri, kad įrenginys norimą žaidimą „paveš“. Ši vaizdo plokštė kompiuteriui leidžia naudoti vieną naujausių žaidimų technologijų DLSS3. Ji padidina žaidimo kadrų per sekundę kiekį nesumažindama vaizdo kokybės“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jis priduria, kad vis daugiau žaidimų palaiko tokią technologiją. Tiems, kurie stengiasi neatsilikti nuo sparčiai besivystančių technologijų, turėti RTX 4000 serijos vaizdo plokštę – būtina.

„Žaidimų mylėtojų kompiuteris „MSI Crosshair 17 C12VG“ nepaliks abejingų. Jis turi ne tik galingą vaizdo plokštę, bet ir ypač spartų 12 kartos „Intel i7“ procesorių bei DDR5 kartos darbinę atmintį. Visos šios įrenginio dalys užtikrina, kad net ir sudėtingiausi žaidimai veiktų tinkamai“, – sako „Bitės Profas“.

MSI-zaidimu-kompiuteris

„Asus ROG Flow Z13“ – kompaktiškas, tačiau itin galingas

Įprastai žaidimų kompiuteriai išsiskiria ne tik galia, bet ir dydžiu. Dažniausiai jie būna platesni ir sunkesni už standartinius kompiuterius, nes turi specialias dalis. „ROG Flow“ serija ‒ išimtis, nes jos įrenginiai yra itin ploni, lengvi ir kompaktiški.
„Šio įrenginio, skirtingai nei didelės dalies žaidimams skirtų kompiuterių, dizainas neatrodo išsiskiriančiai. Jo ekrano įstrižainė yra vos 13 colių. Tokio dydžio ekranus turi net šiuolaikiniai planšetiniai kompiuteriai. Beje, šis „Asus“ kompiuteris turi liečiamą ekraną, tad jį išties galėsite naudoti ir kaip planšetę. Mano nuomone, šis įrenginys idealiai tinka tiems, kurie žaidimais nori patogiai džiaugtis ne tik namuose, bet ir kelionių metu“, – sako A. Archangelskis.

Nors šis modelis ‒ lengvas, tačiau jis gali pasigirti įspūdingais parametrais. Pavyzdžiui, efektyviu „Intel i7 12th gen“ serijos procesoriumi arba didesnį vaizdo atnaujinimo dažnį turinčiu ekranu.

„Asus“ kompiuterio vaizdo plokštė naudoja „Max-Q“ technologiją, dėl kurios kompiuteris taupiau naudoja energiją ir mažiau kaista. Nors ši įrenginio dalis nėra pati galingiausia, tačiau ji užtikrina, kad šiuolaikiniai žaidimai veiktų sklandžiai“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Asus-ROG-zaidimu-kompiuteris

„Lenovo IdeaPad Gaming 3“ – tinkantis tiek pramogoms, tiek darbui

Lenovo-IdeaPad-Gaming-3
 

Jei kompiuterį planuojate naudoti ne tik žaidimams, bet ir darbui, šis įrenginys – puikus pasirinkimas. Į jį pažvelgę greičiausiai pagalvosite, kad šis kompiuteris labiau skirtas biurui, o ne pramogoms. Vis dėlto įdėmiau apžiūrėję jo ekraną nuomonę pakeisite.

„Pajudinę valdymo pelę įsitikinsite, kad įrenginys nėra įprastas darbo kompiuteris. 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį turintis ekranas vaizdą rodo taip sklandžiai, kad iškart norisi žaisti. Nors šis kompiuteris nėra pats galingiausias, tačiau jo parametrų užteks tam, kad mėgautumėtės tokiais žaidimais kaip „League Of Legends“ ar „Counter-Strike: Go“, – sako „Bitės Profas“.

lenovo-ideapad-zaidimu-kompiuteris

„Asus TUF Gaming 15 FX517ZE“ – aukštos kokybės dalys ir patraukli kaina

asus-zaidimu-kompiuteris
 
„Asus TUF“ kompiuterių serijos modelius daugelis jau seniai žino kaip aukštos kokybės dalis turinčius įrenginius, kuriuos vis tiek galima įsigyti už prieinamą kainą. „Asus TUF Gaming 15 FX517ZE“ – naujausias kompiuteris besitęsiančioje galiūnų serijoje.

„Asus“ inžinierius galima pagirti už tai, kad jie sumaniai pasirinko kompiuterio dalis – galutinis produktas yra ne tik pigesnis už konkurentus, bet ir nežymiai juos lenkia techninėmis savybėmis. Vienintelis šio įrenginio trūkumas ‒ ekranas. Jis šiek tiek tamsesnis už daugelio kompiuterių ir, deja, truputį prasčiau pateikia spalvas. Tiesa, tai pastebi tikrai ne kiekvienas naudotojas“, – sako A. Archangelskis.

„Asus TUF“ kompiuterių seriją geriausiai įvertina patys žaidėjai, greitai pajaučiantys, kad vidinės įrenginių dalys ne tik galingos, bet ir puikiai viena prie kitos priderintos. Priklausomai nuo komplektacijos, kompiuteryje greičiausiai rasite vieną iš RTX serijos vaizdo plokščių ir „Intel Core 12th gen“ procesorių. Išmaniųjų įrenginių ekspertas šį įrenginį rekomenduoja tiems, kurie nori gero kainos ir kokybės santykio.

asus-tuf-zaidimu-kompiuteris

„Acer Predator Helios 300“ – dizainas, išduodantis galimybes

Iš kompiuterio pavadinimo galima atspėti, kad jis skirtas žaidimams, nes „predator“ lietuviškai reiškia „plėšrūnas“. Šio įrenginio dizainas – patrauklus, o kaina kiek mažesnė nei daugelio kitų kompiuterių, turinčių panašius parametrus.

„Norisi pridurti, kad kompiuterio dizainas yra standartinis – klaviatūros mygtukai gali šviesti įvairiomis spalvomis, jo korpusas šiek tiek storesnis, o kita ekrano pusė atrodo išties kaip žaidimams skirtų įrenginių. Be to, kompiuteris turi pilną skaičių klaviatūrą, kurią itin patogu naudoti. Kartais jos neturi net ir didesni nešiojamieji kompiuteriai“, – pastebi išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jis toliau pasakoja, kad šiuo kompiuteriu galima žaisti ir pačius naujausius žaidimus dėl jame įmontuotos „Nvidia RTX 3060“ vaizdo plokštės, kuri palaiko naujausias žaidimų technologijas – „Ray Tracing“ ir DLSS.

„Acer Predator Helios 300“ kainuoja mažiau nei 2 tūkst. Eur ir palaiko daug naujausių technologijų, todėl patiks tiems naudotojams, kurie kompiuterį pasitelkia tiek darbui, tiek pramogoms.

acer-predator-helios-zaidimu-kompiuteris

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

Geraiusi-telefonai-zaidimams-top-5

geriausi-telefonai-flagmanai-top-5

geriausi-televizoriai-2

Ką dar reikia žinoti renkantis kompiuterį žaidimams? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

  • Ar 240 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį turintis ekranas yra ženkliai pranašesnis už 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį turintį ekraną?

Kuo vaizdo atnaujinimo dažnis didesnis, tuo vaizdas ekrane pateikiamas sklandžiau. Dėl to teoriškai 240 Hz ekranas bus pranašesnis už 120 Hz. Vis dėlto ne visi geba atskirti ekraną, turintį įprastą 60 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį, nuo to, kuris turi padidintą 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį. Įžvelgti 240 Hz ir 120 Hz ekranų skirtumą – dar sunkiau. Dėl šios priežasties kai kurie žaidimų mėgėjai prioriteto 240 Hz ekranams neteikia.
  • Ar vienodus pavadinimus turinčios vaizdo plokštės veiks vienodu pajėgumu?

Identiškus pavadinimus turinčios vaizdo plokštės gali turėti net 40 proc. našumo skirtumą. Dėl to rinkdamiesi kompiuterį žaidimams būtinai pasidomėkite vaizdo plokštės parametrais. Pavyzdžiui, „Nvidia“ kuria 2 tipų plokštes – „Max-Q“ ir „Max-P“. Pastarosios pasižymi didele galia, naudoja daugiau energijos ir įprastai yra diegiamos į didesnius kompiuterius.

Beje, vaizdo plokščių galia gali būti žymima vatais (W). Vieno gamintojo plokštė gali turėti 90 W, kito – 135 W. Dažniausiai daugiau vatų turinčios vaizdo plokštės lengviau pateikia sudėtingą grafiką, tačiau išnaudoja daugiau kompiuterio baterijos energijos resursų.
  • Ar žaidimams skirti kompiuteriai yra atsparūs drėgmei? Ar nieko neatsitiks ant klaviatūros netyčia išpylus gėrimą?

Jei įsijautę į žaidimą netyčia ant kompiuterio klaviatūros išpylėte gėrimą, žinokite, kad turite problemą. Šie įrenginiai nėra atsparūs nei skysčiams, nei drėgmei.
  • Ar pigesni kompiuteriai leidžia žaisti naujausius žaidimus?

Tai, ar kompiuteris leis mėgautis žaidimais, priklauso ne nuo įrenginio kainos, o nuo jo parametrų. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į konkretaus žaidimo reikalavimus ir įvertinkite, ar jūsų kompiuteris juos atitinka. Juose gali būti nurodytas, pavyzdžiui, įrenginio minimalus RAM dydis. Tokiu atveju derėtų įsitikinti, kad jūsų kompiuterio RAM pakanka. Be abejo, dėl to kilus neaiškumų jums visada gali padėti išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“.
  • Koks kompiuteris yra geriausias?

Nėra kompiuterio, turinčio visas geriausias dalis. Dėl to šių įrenginių pasirinkimas yra toks platus. Vienus patogiau nešiotis, kiti turi ilgiau veikiančias baterijas, dar kiti – itin galingas vaizdo plokštes. Mano patarimas – kompiuterio paieškas pradėkite atsižvelgę į savo asmeninius poreikius.