(Ne)saugiai internete? Patarimai, kaip apsaugoti savo duomenis lengviau

Šiuo metu interneto ir išmaniųjų įrenginių suteikiamų galimybių mums išties netrūksta. Juk kone kasdien įvairiems tikslams pasitelkiame elektroninį paštą, socialinius tinklus ir programėles. Tiesa, kibernetinėje erdvėje knibžda ir pavojų. „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, kaip jų galima išvengti lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Identifikuokite „phishing“ atakas ir į jas tinkamai reaguokite.
  • Apsaugokite savo paskyras dviejų žingsnių autentifikavimu ir atsakingai dalinkitės informacija socialiniuose tinkluose.
  • Kritiškai įvertinkite programėlės, ar jos yra saugios.

Identifikuokite „phishing“ atakas ir į jas tinkamai reaguokite

„Phishing“ – kibernetinis nusikaltimas, kai piktavalis susisiekia su kitu asmeniu, pavyzdžiui, el. paštu ar SMS žinute, kad iš jo išviliotų naudingus duomenis. „Phishing“ atvejį galite atpažinti, pavyzdžiui, iš žinutės turinio ar jos siuntėjo adreso. Pasitikrinti, ar turite pakankamai žinių, kad apsaugotumėte savo duomenis, galite atlikę testą.

Kas yra „phishing“ ir kodėl negalima pasitikėti nuorodomis el. laiškuose?

Testas: tiesa ar sukčių pinklės?

Apsaugokite savo paskyras dviejų žingsnių autentifikavimu ir atsakingai dalinkitės informacija socialiniuose tinkluose

Tiek socialinių tinklų, tiek kitoms paskyroms rekomenduojama naudoti dviejų žingsnių vartotojo autentifikavimą. Ši priemonė sumažina duomenų nutekinimo ir finansinių nuostolių riziką. Tiesa, ją galima dar labiau sumažinti socialiniuose tinkluose išlaikant budrumą.

Saugesnis tapatybės identifikavimas dviejų žingsnių prisijungimu: kas tai ir kaip tai įjungti?

Ką galima atskleisti socialiniuose tinkluose ir kokią informaciją derėtų pasilaikyti sau?

Kritiškai įvertinkite programėlės, ar jos yra saugios

Prieš siųsdamiesi programėlę, įvertinkite, ar ji yra saugi. Tai padarysite atkreipę dėmesį į programėlės atsisiuntimo adresą ir kitų vartotojų paliktus komentarus apie ją. Taip pat atsižvelkite į leidimus, kuriuos prašo suteikti programėlė, ir telefono veikimą. Tiesa, galite patikrinti, ar šiuo metu jūsų išmaniajame nėra nesaugių programėlių.

Pasitikrinkite, ar telefone neturite žalingų programėlių

Ar programėlė, kurią siunčiatės į išmanųjį telefoną, yra saugi?

Saugiai nardykite internete naudodami BITĖS paslaugą „Interneto apsauga+“

BITĖS „Interneto apsauga+“ padės apsisaugoti nuo rizikingų situacijų internete: „phishing“ atakų, virusų, kenksmingų svetainių ir žalingos programinės įrangos. Be to, ši paslauga leis sužinoti, ar jūsų el. pašte esantys asmeniniai duomenys nebuvo nutekinti. Svarbu ir tai, kad turėsite galimybę savo šeimos narius apsaugoti nuo žalingos ir nepageidaujamos informacijos – tam tereikės užblokuoti nepageidaujamo pobūdžio turinį.

Kiti BITĖS Profų patarimai, kurie padės saugiai jaustis internete:

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: