„Family Link“ programėlė: kaip žinoti, ką veikia jūsų vaikas?

Pirkdami išmanųjį telefoną savo vaikams, tėvai neretai jaudinasi: kaip stebėti laiką, praleistą prie įrenginio, kontroliuoti turinį ir apriboti išlaidavimo virtualia pinigine galimybes? Tikriausiai ne vienuose namuose naujas išmanusis tapo puikia kalėdine dovana, todėl „Bitės Profai“ kviečia susipažinti su „Google Family Link“ paslauga. Ji leis sekti atžalų naudojimąsi mobiliuoju telefonu ir užtikrinti jų saugumą internete.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • „Google Family Link“ – naudinga paslauga tėvams, kurių mažieji pradeda naudotis išmaniaisiais įrenginiais.
  • Ši paslauga siūlo įvairias apsaugas nuo netinkamo turinio pašalinimo iki laiko ribojimo.
  • Vaikų saugumui užtikrinti, galima matyti ir jų telefono buvimo vietą.

Norite apie „Google Family Link“ paslaugą sužinoti daugiau? Tuomet tiesiog toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Google Family Link“ – tai tarsi bendra organizacijos tipo paskyra visiems šeimos nariams. Tėvams ji suteikia galimybę kontroliuoti vaikų prieigą prie programėlių bei žaidimų, stebėti naudojimosi telefonu laiką, užblokuoti įrenginį ir net matyti vaiko buvimo vietą. Dažnai skaitmeninio pasaulio kontrolė yra vaikų ir tėvų geranoriškumo bei tarpusavio susitarimo dalykas. Vis tik nutinka taip, jog kartais jį pasiekti būna labai sunku. Tokiu atveju „Google Family Link“ gali padėti suvaldyti situaciją“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė ir plačiau pasakoja apie išmaniąją sistemą.

Pradėti naudotis „Google Family Link“ itin paprasta. Apsilankę šioje svetainėje, parsisiųskite programėlę ir suderinkite svarbiausius nustatymus.

„Parsisiuntę programėlę, spauskite pliuso ikonėlę viršutiniame dešiniajame kampe ir sekite nurodymus. Pasirinkus vaiko amžių, „Google“ pats parinks tinkamiausius nustatymus. Vis dėlto patariu automatinėmis parinktimis ir patikrinti, ar įjungtos visos jūsų pageidaujamos funkcijos“, – įspėja A. Adomaitytė.

Ši paslauga veikia, jei jūsų vaikas turi septintos ir naujesnės versijos „Android“ telefoną, o jūs – 4.4 versijos „Android“ ar „iOS 9“ įrenginį. Jums reikės „Google“ paskyros tiek sau, tiek savo vaikui. Paskyros turi būti asmeninės – „Google Family Link“ nepalaiko verslo ar mokslo įstaigų paskyrų.

Ką gali „Google Family Link“?

1.Kaip filtruoti turinį

turinio-filtravimas
 
Ši funkcija leidžia kontroliuoti parduotuvės „Google Play“, naršyklės ir kitų programėlių turinį. Į prižiūrimų programėlių sąrašą įtraukus naršyklę „Google Chrome“, algoritmas automatiškai neleis atidaryti suaugusiems skirtų puslapių. Galite aktyvuoti ir sutikimo filtrą – jį įjungus, pasirinktos svetainės bus pasiekiamos tik su tėvu sutikimu“, – sako A. Adomaitytė.

Tėvai taip pat gali apriboti ir paieškos galimybes, įjungdami „SafeSearch“ funkciją. „Google“ negarantuoja absoliutaus tikslumo, tačiau didžioji dalis vaikams netinkamo turinio sėkmingai filtruojama automatiškai.

2. Kaip apriboti programėles

programeliu-ribojimas
 
Taigi, dabar galite nuotoliniu būdu kontroliuoti vaikų vartojamą turinį. O kaip stebėti, kokios programėlės naudojamos? „Family Link“ turi atsakymą ir į šį klausimą.

„Kiekvieną kartą, kai jūsų vaikas bandys parsisiųsti bet kokią programėlę, gausite pranešimą su jos pavadinimu, kūrėju, vertinimu ir parsisiuntimų skaičiumi. Taip pat jums bus parodytas programėlės „brandos reitingas“ – lengviau žinosite, ar ji tinkama jūsų vaiko amžiui. Galiausiai, teliks patvirtinti arba atmesti programėlės parsisiuntimą. Tokiu būdu turinio vartojimą galėsite valdyti dar lengviau“, – sako A. Adomaitytė.

Galimybės čia nesibaigia – galėsite matyti ir keisti programėlės leidimus, pavyzdžiui, apriboti „Facebook“ galimybę pasiekti įrenginio kamerą. Jei kuri nors iš programėlių pasirodys žalinga, galėsite ją užblokuoti. Tiesa, jei manote, kad kiekvieną kartą patvirtinti parsisiuntimą bus per sudėtinga, galite nustatyti automatinį patvirtinimą visai „brandos“ kategorijai.

Verta nepamiršti, kad vaikai, naudodamiesi išmaniaisiais įrenginiais, gali ir išmokti ką nors naudingo. Įvairios programėlės šiandien siūlo ne tik pramogas, bet ir kokybišką turinį – žaisdami vaikai gali įgauti įvairių įgūdžių, plėsti savo akiratį. Jų pasirinkimas didžiulis, tad „Bitės Profai“ dalijasi programėlėmis, kurias turėtų išbandyti kiekvienas vaikas.

Išmanūs sprendimai gali ne tik padėti užtikrinti vaikų saugumą, tačiau ir užimti jų laiką – tai ypač vertinga kelionių metu. Kokie išmanūs sprendimai padės užimti vaikus kelionėje ir padės visai šeimai nenuobodžiauti, pasakoja „Bitės Profai“.

3. Kaip stebėti vaiko praleistą laiką prie ekrano 

laiko-stebesina
 
Tėvai gali tik nutuokti, kiek laiko jų atžalos per dieną naudojasi telefonu. Dar sunkiau sužinoti atskirų žaidimų ar programėlių naudojimo laiką. O „Family Link“ visus šiuos duomenis gali lengvai pateikti vienoje vietoje.

„Sistema automatiškai generuoja savaitės bei mėnesio ataskaitas, kuriose matysite, kiek laiko praleista naudojantis konkrečia programėle. Šiuos duomenis galėsite pasiekti bet kada, o panorėję – apriboti prie ekrano praleidžiamą laiką“, – pasakoja A. Adomaitytė.

Tą padaryti galima dviem būdais. Galite nustatyti konkretų naudojimosi telefonu valandų skaičių arba nubrėžti vakarinę ribą, kada metas eiti miegoti. Pasirinkę antrą variantą, galėsite kiekvienai savaitės dienai parinkti miego režimą. Pavyzdžiui, savaitgaliais vaikai telefonu galės naudotis iki 23 val., o paprastą dieną įrenginys užsiblokuos 21 valandą.

„Jei susitarti gražiuoju nepavyksta, tėvai gali bet kuriuo metu apriboti prieigą prie vaikų įrenginių. Blokavimą išjungti galima tik suvedus specialų tėvų kodą“, – pasakoja „Bitės Profė“.

4. Kaip stebėti vaiko vietą

vaiko-stebesina
 
Nustatymuose galėsite įjungti savo vaiko telefono vietos stebėsenos funkciją. Bet jai jau reikės interneto ryšio, nes kitaip bus rodoma paskutinė vaiko buvimo vieta.

„Kai įjungsite vietos rodymą, žemėlapyje galėsite matyti, kur yra jūsų vaikas. Be to, „Family Link“ pravers ir tada, jei atžalos dažnai pamiršta, kur paliko telefoną. Speciali įrenginio radimo funkcija leis įjungti garso signalą vaiko įrenginyje ir taip jį surasti“, – sako A. Adomaitytė.

Tuo „Family Link“ funkcionalumas nesibaigia. Sistema leidžia blokuoti dalinimąsi nuotraukomis, neleisti prisijungti nežinomuose įrenginiuose ir pilnai valdyti įrenginio nustatymus. Ji suteikia tėvams galimybę kontroliuoti vaikų mobilųjį telefoną, tačiau „Bitės Profė“ primena, kad jos nereikėtų išnaudoti kaip auklėjimo priemonės.

„Šios funkcijos tikslas – jūsų vaiko saugumas ir gerovė. Ji padeda stebėti ir reguliuoti telefone praleidžiamą laiką. „Family Link“ nereikėtų naudoti kaip bausmės priemonės už nederamą elgesį. Verčiau su atžalomis kalbėtis apie jų veiksmų pasekmes ir skatinti jų sąmoningumą, o programėlę naudoti tiesioginei jos funkcijai“, – perspėja A. Adomaitytė.

Vienas iš įrenginių, taip pat padedančių užtikrinti atžalų saugumą – jau tėvų pasitikėjimą ir vaikų susidomėjimą spėję užsitarnauti išmanieji laikrodžiai-telefonai „Gudrutis“. Jie vaikus supažindina su išmaniosiomis technologijomis, o tėvams suteikia galimybę žinoti, ką veikia jų vaikai ir leidžia lengvai su jais susisiekti. Kuo dar išsiskiria populiarusis modelis „Gudrutis Super-G Active“, pasakoja „Bitės Profai“ vaizdo apžvalgoje.

Tvarkymosi ekspertė bei dviejų vaikų mama Giedrė Bagdonienė teigia, kad skirtingo amžiaus vaikai reikalauja skirtingų saugumo užtikrinimo priemonių. „Bitės Profas“ Mantvydas ir G. Bagdonienė kalbėjo, kaip užtikrinti visapusišką vaikų saugumą ir kaip tam padėti gali išmanieji įrenginiai ir programėlės.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.