Į ką atkreipti dėmesį renkantis televizorių? 5 svarbiausi patarimai

Jei anksčiau televizorių rinkdavomės vos iš kelių variantų, šiandien lengva pasimesti tarp skirtingų prekių ženklų, dydžių ir naujausių technologijų. O pasiklydus – nusipirkti tokį, dėl kurio vėliau tektų gailėtis. Kad taip nenutiktų prieš perkant svarbu įvertinti svarbiausius televizorių parametrus,apie kuriuos pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Rekomenduojama, kad televizoriaus įstrižainė būtų dvigubai mažesnė už atstumą nuo televizoriaus iki vietos, nuo kur jį žiūrėsite
  • Televizorius į jūsų veiksmus reaguos greičiau, kai jį valdysite „Bluetooth“ ryšį palaikančiu pulteliu
  • Norintiems geriausios vaizdo kokybės, prioritetą reikėtų teikti „OLED“ ekranams
  • Jeigu norite atmosferinio garso, įsitikinkite, kad prie televizoriaus galėsite prijungti papildomą garso sistemą ar kolonėles

„Šiandien televizorius naudojamas labai įvairiai: vieni per jį žiūri laidas, kiti – vaido klipus internetu, o treti – žaidžia. Skirtingiems poreikiams reikalingi vis kiti parametrai. Pavyzdžiui, visą žaidimų grožį patirsite „OLED“ technologijos ekrane, o kokybiškiausią muzikos skambesį – per papildomas garso sistemos, kurioms reikalingos papildomos jungtys“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kur namuose statyti TV ir kokio dydžio įrenginį rinktis

Kaip teigia A. Archangelskis, renkantis televizorių, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokio dydžio įrenginio norėsite ir kurioje jūsų namų vietoje jis stovės.

„Jei televizorių planuojate laikyti ant specialiai tam skirto stalelio, svarbu jį išmatuoti. Prisiminkite, kad visi televizoriai turi jiems skirtą stovą, kuris turi laisvai tilpti ant pasirinkto paviršiaus. Žmonės kartais leidžia daliai stovo kaboti ore, jei šis sunkiai telpa ant stalelio, tačiau stovui bent kiek nukrypus, užteks ir lengviausio prisilietimo, kad televizorius nuvirstų“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Norėdami daugiau žinoti, kur namuose statyti TV ir kokio dydžio įrenginį rinktis, skaitykite čia.

Kokią operacinę sistemą ir valdymo pultelį rinktis?

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į televizoriaus operacinę sistemą, nuo kurios priklauso, ar jūsų televizorius palaikys įvairias programėles, pavyzdžiui, „Go3|BITĖ“.

Renkantis televizorių, taip pat naudinga parduotuvėje fiziškai išbandyti, ar patogus įrenginio pultelis.

Norėdami daugiau sužinoti, kokią operacinę sistemą ir TV pultelį rinktis, skaitykite čia.

Kokį TV ekrano tipą rinktis?

Renkantis televizorių, labai svarbus ir ekrano tipas. Šiuo metu rinkoje yra trys pagrindiniai: LCD, QLED ir OLED. Norintiems geriausios vaizdo kokybės, prioritetą reikėtų teikti OLED ekranams. Tuomet QLED ir galiausiai LCD.

Norėdami daugiau sužinoti, kokį TV ekrano tipą rinktis, skaitykite čia.

Svarbus ir TV garsas

Bet koks per televizorių stebimas turinys yra daug labiau įtraukiantis, jei gerą vaizdą lydi ir kokybiškas garsas. Todėl naudinga pasižiūrėti, kokius garsiakalbius turi televizorius, kurį norime įsigyti.

„Įprastai televizoriai turi du 20 W garsiakalbius, o brangesni gali turėti ir galingesnius stereogarsiakalbius. Norint geresnės garso patirties, rekomenduoju pasidomėti papildomomis garso sistemomis. Net ir ganėtinai pigi garso sistema užtikrins geresnį garsą nei vidinės televizoriaus kolonėlės“, – teigia A. Archangelskis ir priduria, kad jų pasirinkimas ypač platus: nuo nedidelių kolonėlių iki namų kino sistemų.

Norėdami daugiau sužinoti, kaip užtikrinti kokybišką TV garsą, skaitykite čia.

Svarbiausios TV jungtys ir kiti parametrai

Jungtys, tokios kaip HDMI, naudojamos garsui ir vaizdui perduoti. To norėdami, prie televizoriaus HDMI laidu galėsite prijungti priedėlį ar kompiuterį. Įprastai visi šiuolaikiniai televizoriai turi bent dvi HDMI jungtis, kurių pakaks tol, kol vienu metu norėsite prijungti daugiau įrenginių, pvz.: žaidimų konsolę, TV priedėlį ir papildomą garso sistemą. Tad kuo daugiau jungčių, tuo geriau.

„Verta paminėti, kad galima rasti kelių tipų HDMI jungčių. Nors įprastai tai nėra labai svarbu, tačiau norėdami, pavyzdžiui, išnaudoti visus naujųjų žaidimų konsolių „Xbox Series X|S ir „PlayStation 5“ privalumus, jums reikės televizoriaus su HDMI 2.1 jungtimi“, – tikina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Norėdami daugiau sužinoti apie TV jungtis, skaitykite čia.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: