Į ką atkreipti dėmesį renkantis televizorių? 5 svarbiausi patarimai

Jei anksčiau televizorių rinkdavomės vos iš kelių variantų, šiandien lengva pasimesti tarp skirtingų prekių ženklų, dydžių ir naujausių technologijų. O pasiklydus – nusipirkti tokį, dėl kurio vėliau tektų gailėtis. Kad taip nenutiktų prieš perkant svarbu įvertinti svarbiausius televizorių parametrus,apie kuriuos pasakoja „Bitės Profai“.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo susipažinti lengviau:
  • Rekomenduojama, kad televizoriaus įstrižainė būtų dvigubai mažesnė už atstumą nuo televizoriaus iki vietos, nuo kur jį žiūrėsite
  • Televizorius į jūsų veiksmus reaguos greičiau, kai jį valdysite „Bluetooth“ ryšį palaikančiu pulteliu
  • Norintiems geriausios vaizdo kokybės, prioritetą reikėtų teikti „OLED“ ekranams
  • Jeigu norite atmosferinio garso, įsitikinkite, kad prie televizoriaus galėsite prijungti papildomą garso sistemą ar kolonėles

Daugiau apie tai, kaip išsirinkti televizorių, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Šiandien televizorius naudojamas labai įvairiai: vieni per jį žiūri laidas, kiti – vaido klipus internetu, o treti – žaidžia. Skirtingiems poreikiams reikalingi vis kiti parametrai. Pavyzdžiui, visą žaidimų grožį patirsite „OLED“ technologijos ekrane, o kokybiškiausią muzikos skambesį – per papildomas garso sistemos, kurioms reikalingos papildomos jungtys“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kur namuose statyti TV ir kokio dydžio įrenginį rinktis

Tv- issirinkimas-1-1

Kaip teigia A. Archangelskis, renkantis televizorių, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokio dydžio įrenginio norėsite ir kurioje jūsų namų vietoje jis stovės.

„Jei televizorių įkurdinsite ant specialiai tam skirto stalelio, svarbu pastarąjį išmatuoti. Prisiminkite, kad visi televizoriai turi jiems skirtą stovą, kuris turi laisvai tilpti ant pasirinkto paviršiaus. Žmonės kartais leidžia daliai stovo kaboti ore, jei šis sunkiai telpa ant stalelio, stovui bent kiek nukrypus, užteks ir lengviausio prisilietimo, kad televizorius nuvirstų“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Norėdami daugiau žinoti, kur namuose statyti TV ir kokio dydžio įrenginį rinktis, skaitykite čia.

Kokią operacinę sistemą ir valdymo pultelį rinktis?

Tv- issirinkimas-2-2

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į televizoriaus operacinę sistemą, nuo kurios priklauso, ar jūsų televizorius palaikys įvairias programėles, pavyzdžiui, „Go3|BITĖ“.

Renkantis televizorių, taip pat naudinga parduotuvėje fiziškai išbandyti, ar patogus įrenginio pultelis.

Norėdami daugiau sužinoti, kokią operacinę sistemą ir TV pultelį rinktis, skaitykite čia.

Kokį TV ekrano tipą rinktis?

Tv- issirinkimas-3-3

Renkantis televizorių, labai svarbus ir ekrano tipas. Šiuo metu rinkoje yra trys pagrindiniai: „LCD“, MiniLED“ ir „OLED“. Norintiems geriausios vaizdo kokybės, prioritetą reikėtų teikti „OLED“ ekranams. Tuomet „MiniLED“ ir galiausiai „LCD“.

Norėdami daugiau sužinoti, kokį TV ekrano tipą rinktis, skaitykite čia.

Svarbus ir TV garsas

svarbus-ir-tv-garsas-2-2-2

Bet koks per televizorių stebimas turinys yra daug labiau įtraukiantis, jei gerą vaizdą lydi ir kokybiškas garsas. Todėl naudinga pasižiūrėti, kokius garsiakalbius turi norimas televizorius.

„Nors brangesni televizoriai turi galingus stereogarsiakalbius, tačiau norint geresnės garso patirties, taip pat rekomenduoju pasidomėti papildomomis garso sistemomis. Net ir ganėtinai pigi garso sistema užtikrins geresnį garsą nei vidinės televizoriaus kolonėlės“, – teigia A. Archangelskis ir priduria, kad jų pasirinkimas ypač platus: nuo nedidelių kolonėlių iki namų kino sistemų.

Norėdami daugiau sužinoti, kaip užtikrinti kokybišką TV garsą, skaitykite čia.

Svarbiausios TV jungtys ir kiti parametrai

Tv- issirinkimas-5-5

Jungtys, tokios kaip HDMI, naudojamos garsui ir vaizdui perduoti. Tad norėdami, prie televizoriaus HDMI laidu galėsite prijungti priedėlį ar kompiuterį. Įprastai visi šiuolaikiniai televizoriai turi bent vieną HDMI jungtį, kurios visiškai pakaks, iki kol vienu metu norėsite prijungti daugiau įrenginių.

„Verta paminėti, kad galima rasti kelių tipų HDMI jungčių. Nors įprastai tai nėra labai svarbu, tačiau, pavyzdžiui, norėdami išnaudoti visus naujųjų žaidimų konsolių „Xbox Series X|S ir „PlayStation 5“ privalumus, jums reikės televizoriaus su HDMI 2.1 jungtimi“, – tikina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Norėdami daugiau sužinoti apie TV jungtis, skaitykite čia.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.