Kaip išrinkti išmanųjį telefoną vaikui?

Artėjantys naujieji mokslo metai, gimtadienis ar kita šventė ‒ puiki proga pradžiuginti vaiką ir padovanoti telefoną. Jei tai pirmasis vaiko išmanusis, tikriausiai svarstote, kaip išsirinkti patvariausią, saugiausią ir vaiko poreikius atitinkantį telefoną. „Bitės Profai“ pataria, kaip atžaloms išrinkti telefoną, kuris turėtų pačias reikalingiausias savybes.
 
Taupydami Jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • Renkant išmanųjį telefoną vaikui, svarbu atkreipti dėmesį į baterijos tarnavimo laiką, ekraną, atsparumą drėgmei ir dulkėms bei įvairioms veikloms tinkantį procesorių
  • Naujose operacinių sistemų versijose veikia programėlės, leidžiančios stebėti vaiko naudojimąsi telefonu ir matyti jo buvimo vietą
  • Pasirinkimą, ar vaikui pirkti „Android“, ar „iOS“ operacinę sistemą turintį telefoną gali lemti ir tai, kuria iš šių operacinių sistemų naudojasi tėvai

Daugiau apie vaiko poreikius atliepiančio telefono kriterijus ir potencialius modelius sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Nors patiems vaikams telefone svarbiausi kriterijai yra pramogos, galimybė bendrauti su bendraamžiais ir žaidimai, tėvai renkantys telefoną, turi kur kas atidžiau įvertinti būsimo įrenginio parametrus. Svarbiausi iš jų: baterijos tarnavimo laikas, ekranas, atsparumas drėgmei ir dulkėms bei įvairioms veikloms tinkantis procesorius. Prieš pradžiuginant vaiką nauju telefonu, derėtų pasidomėti apie kiekvieną iš jų“ – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Ar svarbi baterijos talpa ieškant telefono vaikui?

baterijos-talpa
 
Pirmiausia, „Bitės Profas“ rekomenduoja ieškoti ne tik talpios, bet ir greitai įkraunamos įrenginio baterijos. Ją turi didelė dalis rinkoje esančių telefonų.

Jei renkatės iš telefonų veikiančių su „Android“ operacine sistema, atkreipkite dėmesį į baterijos talpą, ji turėtų būti ne mažesnė nei 3500 mAh.

Jei renkatės vieną iš „iPhone“ telefonų, talpos neieškokite, o žiūrėkite į laiką, kurį gamintojas nurodo naudojantis telefonu, pvz. pokalbių trukmę.

„Talpi baterija ir jos tarnavimo laikas svarbus ir tam, kad bet kada galėtumėte pasiekti savo vaiką skambindami, siųsdami trumpąsias žinutes ar norėdami patikrinti telefono buvimo vietą“, – sako M. Vrubliauskas.

Kodėl svarbu atkreipti dėmesį į ekraną?

ekranas-vaikas
 
Šiuo metu rinkoje esantys telefonai turi įvairių technologijų ekranus. Vieni siūlo ryškesnes spalvas, kiti naudoja mažiau energijos, tačiau renkant telefoną vaikui, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad telefonas ir jo ekranas palaikytų mėlynos šviesos pašalinimo funkciją.

Telefono skleidžiama mėlyna šalta spalva vargina akis, tinklainė tampa įsitempusi, dėl to po ilgesnio naudojimosi telefonu, ypač prasto apšvietimo sąlygomis, gali būti sunku užmigti, o ilgainiui ir suprastėti rega. Nors didžioji dauguma rinkoje esančių telefonų palaiko šią funkciją, prieš pirkdami pasitikrinkite.

Dar vienas svarbus dalykas – kuo didesnis ekranas, tuo didesnė jo raiška turi būti. Jei telefono ekranas daugiau nei 5 colių įstrižainės, raiška turi būti bent „Full HD“, jei didesnis nei 6 colių – „Full HD+“.

Daugiau apie ekranus ir jų raišką sužinoti galite šiame „Bitės Profų“ paruoštame straipsnyje.

Kaip išrinkti atsparų telefoną vaikui?

atsparus-telefonas
 
Judrūs ir nuolat dūkstantys vaikai dažnai nesusimąsto apie išmaniojo atsparumą. Nebent tada, kai telefonas nukrenta ant grindų ar yra apipilamas stikline vandens. Tam, kad dažnai pasitaikantys „netyčia“ nesugadintų įrenginio nepataisomai, atkreipkite dėmesį ir į telefono atsparumą išorės veiksniams.

„Visada rekomenduoju rinktis telefoną, turintį IP atsparumo drėgmei ir dulkėms sertifikatą arba tokį, kuris nebijo bent atsitiktinio aptaškymo ar apipylimo“, – sako ekspertas.

Smarkiai rekomenduojama apsauga, kuria galite pasirūpinti patys – apsauginis ekrano stikliukas ir telefono korpusą saugantis dėkliukas. Tai greičiausias apsaugos būdas, kuriuo galima pasirūpinti vos išpakavus naująjį vaiko telefoną.

Koks telefonas vaikui saugus?

saugus-telefonas-vaikui
 
Išmaniojo turėjimas vaikui suteikia savarankiškumo pojūtį, tačiau tėvams kartais gali tekti riboti mažylio laiką, praleidžiamą prie ekrano. Tai geriausia padaryti naudojantis operacinių sistemų siūlomais sprendimais. Tiesa, M. Vrubliauskas pataria vaikui pirkti telefoną, priklausantį tai pačiai ekosistemai, kaip ir tėvų naudojami įrenginiai.

„Jei šeima naudojasi „Android“ įrenginiais, patariu ir vaikui išrinkti telefoną su šia operacine sistema. Vos įsigiję išmanųjį, sukurkite vaikui paskyrą ir susiekite ją su „Family Link“ („Android“, „iOS“) programa savo telefone. Jei naudojatės „iPhone“, patariu ir vaikui pirkti „iOS“ įrenginį, kuriame iškart rasite „Family sharing“ funkciją. Tiesa, „Android“ telefono priežiūra naudojant „Family link“ galima ir naudojant „iPhone“ telefoną “, – pataria „Bitės Profas“.

Norintiems apie „Family Link“ programėlę sužinoti daugiau, „Bitės Profai“ parengė išsamų straipsnį.

Tiek „Family sharing“, tiek „Family Link“ tėvams leis stebėti vaiko prieigą prie įvairių programėlių, jų įrašymui bus reikalingas sutikimas, taip pat vaikai be suaugusiojo sutikimo negalės leisti pinigų internetinėse parduotuvėse. Negana to, tėvai visada žinos vaiko buvimo vietą ir galės riboti naudojimosi įrenginiu laiką, jei to prireiktų. M. Vrubliauskas primena, kad norint išnaudoti visas naudingas šių programėlių funkcijas, bus reikalingas pastovus interneto ryšys. Geriausia, kad jis būtų mobilus, t. y. veikiantis visur.

Kaip paruošti telefoną, kad jis būtų tinkamas naudoti vaikams, skaitykite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje. Jie taip pat parengė išsamius patarimus saugiai vaiko kelionei į mokyklą.

Geriausi telefonai vaikams

geriausi-telefonai-vaikams

Tam, kad pasirinkti iš didelės išmaniųjų įrenginių gausos butu lengviau, „Bitės Profai“ atrinko kelis variantus, kurie atitinka aukščiau išvardintas svarbiausias savybes ir patiks tėvams bei vaikams.

„Gudrutis Super-G Active“: jei vaikas telefonui dar per mažas

Šis laikrodis-telefonas skirtas patiems mažiausiems vartotojams. Skirtingai nei kiti įrenginiai, jis dėvimas ant riešo, todėl mažylis jo niekada nepames. „Gudrutis“ leidžia tėvams matyti vaiko buvimo vietą savo išmaniuosiuose, o patekęs į bėdą mažylis galės paspausti SOS mygtuką ir taip išsikviesti pagalbą.

„Šio įrenginio funkcijos ribotos, tačiau kalbant apie pačius jauniausius vartotojus, tai tik privalumas. Vaikas galės skambinti ir priimti skambučius tik iš tėvų įvestų numerių. Mažylis taip pat galės siųsti balso žinutes, o tėvai galės atsakyti balsu ar SMS žinute. Beje, ją skaitydami vaikai gali pagerinti savo skaitymo įgūdžius“, – tikina „Bitės Profas“.

Jei vaikas dar nėra pasiruošęs savarankiškai naudotis išmaniuoju, ar tėvai bijo patikėti brangų telefoną į mokyklą keliaujančiam pirmokui, „Gudrutis“ gali būti puiki pažinties su išmaniuoju pasauliu pradžia. „Bitės Profai“ parengė išsamią instrukciją, kuri padės prijungti ką tik įsigytą „Gudrutį“.

gudrutis-super-g-active

„Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G“: flagmano verti komponentai už prieinamą kainą

Išskirtinė šio įrenginio savybė – puikus kainos ir kokybės santykis. Už vidutinę kainą jūsų laukia visi svarbiausi straipsnio pradžioje pristatyti aspektai.

„Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G“ turi 6 GB operatyvinę atmintį, 6,7 colių įstrižainės erdvų ekraną, 4500 mAh talpią bateriją, palaikančią itin greitą (120 W) įkrovimą laidu, kuris leis bateriją pilnai pakrauti per maždaug 15 minučių. Pažangus procesorius „MediaTek Dimensity 920“ ir nauja programinė įranga leis sklandžiai naudotis svarbiausiomis programėlėmis, atlikti visas užduotis greitai bei patogiai. Vyšnia ant torto ‒ „IP53“ sertifikatas. Įrenginys atsparus vandens purslams, o tai reiškia, kad vaikas nebijodamas galės atsiliepti ir pradėjus lyti.

„Jei vaikas kuria turinį „Snapchat“ ir kituose socialiniuose tinkluose, jis tikrai įvertins šio įrenginio galingą, aukštos raiškos pagrindinę 108 MP kamerą. Be to, telefono galingumas leis žaisti naujausius žaidimus. Baterijos tikrai užteks visai dienai, o tėvai galės kontroliuoti telefono naudojimą „Family Link“ programėle“, – telefono privalumus vardija ekspertas.

xiaomi-note11-pro+

„POCO F4 GT 5G“: vienas iš geriausių pasirinkimų mažiesiems žaidėjams

Tai galingas vidutinės klasės žaidimų mėgėjams skirtas POCO įrenginys su visomis svarbiausiomis savybėmis. Erdvus ir ypač kontrastingas 6,7 colių įstrižainės AMOLED ekranas, 128 / 256 GB atmintinė ir kelių objektyvų, ypač aukštos 64 MP raiškos kameros, komplektas. Tuo metu tėvai įvertins padidintą atsparumą drėgmei, kurį užtikrina „IP53“ sertifikatas.

„Telefono galios tikrai užteks ir naujausiems žaidimams, nes jame sukasi vienas greičiausių rinkoje „Snapdragon 8 Gen 1“ procesorius, kuriam padeda 8 / 12 GB operatyvinė atmintis. 4700 mAh baterija palaiko itin greitą (120 W) įkrovimą laidu. Nuo 0 iki 100 proc. bateriją galima įkrauti mažiau nei per 20 min., o „Android 12“ operacinė sistema ilgainiui bus atnaujinta į naujesnę versiją“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Jis priduria, kad telefonas turi specialų „Game Turbo“ režimą, kuris optimizuoja telefono veiklą žaidžiant, o pažangi „LiquidCool“ technologija rūpinasi, kad intensyvaus žaidimo metu telefonas neperkaistų. Taigi, jei namuose auga „Fortnite“ ar „PUBG“ žaidėjas, „Poco F4 GT“ gali tapti jo svajonių įrenginiu.

Poco-F4-GT-5G

„Samsung Galaxy A53 5G“: ryškus, galingas ir draugiškas akims

Vienas iš šio telefono išskirtinumų – erdvus, 6,5 colių įstrižainės, „Super AMOLED“ ekranas, kuris atkuria vaizdą itin ryškiai ir kontrastingai, o dėl 120 Hz ekrano atnaujinimo dažnio –  ypač sklandžiai.

„Šie aspektai itin svarbūs, žiūrint vaizdo turinį ir naršant internete. Telefono procesoriaus galios, 6 GB operatyvinės atminties ir 256 GB atmintinės užteks žaidimams, o optimaliai ir prie vartojimo įpročių prisitaikanti 5000 mAh baterija tarnaus visą dieną. Keturguba aukštos raiškos 64 MP kamera abejingų nepaliks, o ypač makro objektyvas, su kuriuo vaikai galės pažinti pasaulį fotografuodami iš ypač arti“, – pasakoja ekspertas.

Anot jo, šį telefoną turėtų rinktis visi, kurie neskuba į pirmąjį vaiko telefoną investuoti daug, bet nori įsigyti patikimą ir vertą savo kainos įrenginį. Pasirinkusių „Samsung Galaxy A53 5G“ lauks ir svarbiausios funkcijos, ir platus pramogų spektras.

samsung-a53

„iPhone 13“ – flagmanas, atitinkantis visų poreikius

Šis „Apple“ flagmanas neabejotinai išpildys visus tėvų reikalavimus ir daugelio vaikų norus. Tai nepigus, bet tikrai vertas didesnės investicijos pasirinkimas, tai telefonas sukurtas tarnauti ne vienerius metus.

Telefono korpusas pagamintas iš aviacinės klasės aliuminio, jis užtikrina atsparumą vandeniui iki šešių metrų gylio iki 30 minučių, tad apie vandens padarytą žalą galite pamiršti. Ekranas apsaugotas specialia „Ceramic Shield“ danga kuri, pasak „Apple“, suteikia telefono ekranui atspariausio įbrėžimams ir skilimams telefono titulą – toks telefonas drąsiai ras vietą kuprinėje tarp kitų daiktų.

„iPhone 13“ turi itin ryškų 6,1“ įstrižainės „Super Retina XDR“ technologijos ekraną, į kurį žiūrėti – vienas malonumas, o „True Tone“ technologija, priklausomai nuo aplinkos apšvietimo, parinks tikroviškiausias spalvas. Telefono širdis, „A15 Bionic“ lustas – šiuo metu yra vienas našiausių išmaniųjų telefonų rinkoje. Tai reiškia, kad apie „stringantį“ įrenginį iš vaiko lūpų neteks išgirsti.

Nors „iPhone“ neturi didelės talpos baterijos, tačiau leidžia net iki 19 valandų žiūrėti vaizdo įrašus. Tai reiškia, kad telefonui energijos nepristigs net ir ypač intensyvią dieną. Greituoju įkrovimu šį telefoną galima įkrauti iki 50 proc. vos per 30 minučių – maždaug pusę laiko, skirto susiruošti į mokyklą.

Jei jums patinka „iPhone 13“ išvaizda, bet manote, kad jis per didelis jūsų vaikui, apsvarstykite „iPhone 13 mini“.

iphone-13

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.