Kaip padaryti ekrano vaizdo įrašą „iPhone“ telefone?

Telefono ekrano nuotraukas daryti daugelis moka, tačiau ne visi žino, jog ekraną galima ir filmuoti. O svarbiausia, kad tam nereikia jokių papildomų programėlių – šią funkciją jau turi beveik visų gamintojų telefonai. Detalia instrukcija, kaip padaryti ekrano vaizdo įrašą „iPhone“ telefone, dalijasi „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Aktyvavus vaizdo įrašymo funkciją, įrašymas bus pradėtas po 3 sek.
  • Įrašyti ekrano vaizdą galima su garsu arba be jo
  • Išsaugotus vaizdo įrašus galėsite redaguoti – nukirpti turinį pradžioje ar pabaigoje

„Ekrano filmavimas yra itin naudingas, kai norime, pavyzdžiui, artimiesiems aiškiai parodyti, kaip naudotis kokia nors programėle ar internetiniu puslapiu. Vietoje to, kad rašytume, kur ir ką reikia spausti, visą tikslią veiksmų seką galime atlikti patys, nufilmuoti ir išsiųsti“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„iPhone X“ ir naujesniuose modeliuose perbraukę pirštu nuo viršutinio dešinio ekrano kampo į apačią atversite greitąjį meniu. Norėdami pradėti ekrano įrašymą, spustelėkite čia esantį ekrano įrašymo simbolį. „iPhone 8“, „iPhone SE“ ir senesniuose modeliuose greitąjį meniu atversite brūkštelėdami iš ekrano apačios į viršų.

„Jei ekrano įrašymo simbolio nerandate, tuomet turėsite pridėti jį patys. Atverkite telefono nustatymų programėlę, pasirinkite „Valdymo centras“ (angl. Control Centre) ir suradę eilutę „Ekrano įrašymas“ (angl. Screen Recording), spustelėkite pliuso ženklą“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Po to sugrįžkite į greitąjį meniu ir spustelėkite ekrano įrašymo simbolį. Po 3 sek. bus pradėtas ekrano vaizdo įrašymas, todėl per tą laiką suraskite, ką norite filmuoti. Kad ekrano vaizdas įrašomas, suprasite pažvelgę į ekrano viršų – ten atsiras raudona laiko juosta.

Norėdami sustabdyti įrašymą, ekrano viršuje palieskite raudoną būsenos juostą, o po to – „Sustabdyti“ (angl. Stop). Vaizdo įrašas bus išsaugotas nuotraukų galerijoje.

„Jei nepasirinkote kitaip, ekrano vaizdas bus įrašomas be garso. Norėdami įrašyti ekrano vaizdą su garsu, prieš pradedant įrašymą ilgiau palaikykite greitajame meniu esantį ekrano įrašymo simbolį – taip atversite papildomus nustatymus. Mikrofoną įjungsite, spustelėję ant ekrane pasirodžiusio jo simbolio. Čia taip pat galėsite pakeisti vaizdo įrašų saugojimo vietą. Pavyzdžiui, ekrano vaizdo įrašą transliuoti „Zoom“, „Messenger“ ir kt. programėlėse“, – sako „Bitės Profas“.

Jei per vėlai pradėjote filmuoti ar per anksti nutraukėte įrašą – nieko tokio. Išsaugotą vaizdo įrašą galėsite redaguoti. Atverkite nuotraukų galeriją, pasirinkite vaizdo įrašą ir spustelėkite ekrano viršuje esančią parinktį „Redaguoti“ (angl. Edit). Galėsite nukirpti turinį vaizdo įrašo pradžioje ar pabaigoje ir pan.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: