„Apple“ pristato „iOS 17“: kokie svarbiausi atnaujinimai pasieks naudotojus?

Jau greitai „Apple“ naudotojai galės išbandyti naują operacinės sistemos „iOS 17“ versiją. Planuojama, kad kartu su operacinės sistemos atnaujinimu naujos dar išmanesnės funkcijos naudotojus pasieks rugsėjo mėnesį, o „iOS 17“ įsidiegti galės visi, turintys „iPhone XS“ ar naujesnį išmaniojo modelį. Kuo šį kartą nustebins naujos funkcijos?

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Apple“ pristato naują operacinę sistemą „iOS 17“.
  • „iPhone“ telefonų naudotojai galės paprastai susikurti personalizuotus jaustukus ir juos lengvai naudoti žinutėse.
  • „iOS 17“ leis susikurti savo kontaktinį atviruką ir dalintis savo vardu ir telefono nuotrauka vos prilietus telefoną prie kito „Apple“ įrenginio.
  • „Check In“ funkcija padės informuoti artimuosius apie jūsų kelionės tikslą ir siųs jiems reikiamą informaciją galimos nelaimės atveju.
  • Išnaudokite išmanųjį net ir jam kraunantis – „StandBy“ funkcija leis telefoną naudoti kaip elektroninį laikrodį, kalendorių at net muzikos grotuvą.

„Kasmet „Apple“ išleidžia atnaujintą operacinės sistemos „iOS“ versiją. Kartu su atnaujinimais, gamintojas ne tik nuolat tobulina dizainą bei užtikrina dar didesnį saugumo lygį, bet ir įdiegia naujų, aiktelėti priverčiančių, funkcijų, kurios palengvina ir paįvairina naudojimąsi išmaniuoju“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Dar lengviau naudoti ir koreguoti personalizuotus jaustukus

Kartu su ankstesne „iOS 16“ versija naudojus pasiekė atnaujinimas, kuomet galima paprastai iškirpti objektus iš nuotraukų ir taip pasidaryti savo jaustukų (angl. emoji) kolekciją užrašinėje. „iOS 17“ siūlo dar patogesnį būdą, kadangi jaustukų nebereikės saugoti užrašinėje.

„Nuo šiol, iškirpę norimą objektą, jį galėsite pridėti prie savo lipdukų kolekcijos ir prireikus jį įterpti į norimą vietą, pavyzdžiui, žinutę. Be to, kolekcijoje išsaugotą lipduką galėsite lengvai koreguoti – pakeisti spalvas, uždedant norimą filtrą“, – aiškina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

 

Atpažinkite, kas skambina, vos pažvelgus į ekraną

Išmaniųjų telefonų naudotojams personalizuoti adresų knygelėje esantį kontaktą – jokia naujiena. Tačiau „iOS 17“ siūlo galimybę susikurti kontaktinį atviruką sau pačiam – kaskart paskambinus, jei gavėjas yra išsisaugojęs jūsų numerį, galės ekrane matyti jūsų nuotrauką ir vardą.

„Tokia funkcija itin patogi – jeigu jums paskambins žmogus, kuris yra susikūręs šį atviruką, jūs vos užmetęs akį galėsite atpažinti, kas skambina – telefono ekrane iš karto pasirodys jums skambinančio kontakto nuotrauka“, – tvirtina „Bitės Profas“.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Vizitinė kortelė išmaniajame telefone

Itin sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ir tradicines popierines vizitines korteles. „Apple“ pristato „AirDrop“ funkcijos, skirtos dalintis turiniu tarp „Apple“ įrenginių, patobulinimą, kuris leis pasidalinti kontaktiniu atviruku telefoną priglaudus prie kito žmogaus „iPhone“.

„Kontaktiniais atvirukais dalintis galite priglaudę ir „Apple Watch“. Po įrenginių suglaudimo galėsite pasirinkti, ar kontaktais norite apsikeisti, ar tik priimti kito žmogaus kontaktą į savo sąrašą. Tai ypač patogu, kadangi taip dalinantis kontaktais, kito žmogaus telefone iš karto atsiras jūsų numeris kartu su jūsų vardu bei nuotrauka“, – teigia A. Archangelskis.

Informuokite artimuosius apie savo kelionės eigą

Išleisdami patobulintą operacinę sistemą, „Apple“ taip pat pristato naujoves, kurios padės užtikrinti ir jūsų artimųjų saugumą. „Check In“ funkcija leidžia dalintis nustatytos kelionės eiga su norimų draugu ar šeimos nariu. Pavyzdžiui, išvažiuojate į kitą miestą ir norite, kad jūsų artimasis žinotų, kad kelionės tikslą pasiekėte saugiai.

„Šią funkciją aktyvuoti galima žinučių programėlėje. Pažymėkite vietą, kur norite nuvykti ir nurodykite tikslų laiką, kada planuojate ją pasiekti, tuomet pasirinkite, kam siųsite šį pranešimą. Kai laiku atvyksite į pasirinktą vietą, kontaktas gaus pranešimą, kad saugiai pasiekėte kelionės tikslą“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Anot jo, laiku nepasiekus reikiamos vietos, jūsų telefono baterijos įkrovos lygiu, buvimo vieta bei ryšio statusu bus automatiškai pasidalijama su nustatytu kontaktu ir jam bus pranešta, kad vėluojate.

Išnaudokite dar daugiau išmaniojo galimybių su „StandBy“

Išmanieji telefonai – itin universalūs įrenginiai, todėl „Apple“ siekia išnaudoti kuo daugiau gaminio galimybių ir įdiegė funkciją, kuri leis telefoną naudoti kaip elektroninį laikrodį, kalendoriumi, nuotraukos rėmeliu arba muzikos grotuvu, net jam kraunantis. Tereikės jį paversti šonu.

„Veikiant šiai funkcijai išnaudojamas visas įrenginio ekranas ir pateikiama jūsų norima informacija – laikas, data, nuotraukos ar paveikslėliai. Šią funkciją ypač patogu naudoti miegamajame, ant darbo stalo ar virtuvėje. Be to, kol veikia ši funkcija, telefoną galėsite valdyti balsu – naudojant išmanųjį asistentą „Siri“, – pasakoja A. Archangelskis.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: