Kaip perkelti nuotraukas iš „iCloud Photos“ į „Google Photos“?

Daugelis savo išmaniuosiuose kaupia tūkstančius nuotraukų ir vaizdo įrašų. Ne išimtis ir „iPhone“ telefonų savininkai. Nors pastaruosiuose įrenginiuose įdiegta „iCloud“ debesijos talpykla nemokamai suteikia iki 5 GB vietos, jos dažnai pritrūksta. Tuo metu „Google Photos“ siūlo tris kartus didesnę talpyklą, o perkelti į ją nuotraukas ir vaizdo įrašus iš „iCloud“ keliais paspaudimais. Plačiau apie tai pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Vaizdų perkėlimas iš „iCloud Photos“ į „Google Photos“ platformą įprastai užtrunka 3–7 dienas, tačiau gali ir ilgiau
  • Dėl skirtingo „Apple“ ir „Google“ platformų funkcionalumo gali persikelti ne visi duomenys
  • Prieš perkėlimą svarbu įsitikinti, ar „Google“ paskyroje yra pakankamai vietos failams patalpinti
  • „Google Photos“ platformoje galima pasirinkti, kokia kokybe saugomi vaizdai – originalia ar šiek tiek sumažinta, tačiau taip pat aukšta

„Perkelti duomenis iš „iPhone“ telefonų į kitas sistemas ar programėlės yra pakankamai sunku. Dėl saugumo ir kitų reikalavimų „Apple“ įprastai neduoda lengvos prieigos kitų gamintojų sukurtiems sprendimams. Todėl net ir nuotraukų bei vaizdo įrašų perkėlimas iš „iCloud Photos“ į „Google Photos“ įprastai užtrunka nuo 3 iki 7 dienų ar net ilgiau“, – paaiškina „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Ar į „Google Photos“ perkeltos nuotraukos bus ištrintos iš „iCloud“?

Vaizdų perkėlimas iš „iCloud Photos“ į „Google Photos“ neištrins jų iš „iCloud“ debesies. „Apple“ nusiunčia kopiją į „Google Photos“, o originalius vaizdus be pakeitimų palieka savo platformoje.

Prieš pateikiant prašymą perkelti vaizdus įsitikinkite:

  • Ar tikrai naudojate „iCloud Photos“ paslaugą, ar tikrai visos nuotraukos ir vaizdo įrašai yra debesyje;
  • ar jūsų „Apple ID“ naudoja dviejų veiksnių autentifikavimą;
  • ar esate susikūrę aktyvią „Google“ paskyrą;
  • ar „Google“ paskyroje yra pakankamai vietos tam, kad galėtų įvykti perkėlimas. Jos turi būti tiek, kiek užima visos nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuos ketinate perkelti.
 

Nuotraukų ir vaizdo įrašų saugojimas debesyje yra tik vienas iš būdų taupyti vietą savo išmaniajame. Daugiau naudingų patarimų, kaip atlaisvinti vidinę telefono atmintį, sužinokite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Kaip atlikti perkėlimą iš „iCloud Photos“ į „Google Photos“?

Su savo „Apple ID“ paskyra prisijunkite šiame puslapyje – „privacy.apple.com“.

Paspauskite – „Request to transfer a copy of your data“.

Čia matysite, kiek iš viso turite nuotraukų ir vaizdo įrašų. Toliau spustelėkite – „Select destination“ ir „Google Photos“.

Pasirinkite, ką norite perkelti – nuotraukas, vaizdo įrašus ar abu – ir spustelėkite „Continue“.

Tuomet jums reikės prisijungti prie savo „Google“ paskyros ir suteikti „iCloud Photos“ leidimą pridėti turinį į „Google“ paskyros galeriją pažymint varnelę „Add to your Google Photos library“.

Iš pradžių reikės patvirtinti, kad norite perkelti nuotraukas, paskui pamatysite kitą langą, patvirtinantį, kad perkėlimas pradėtas. Failų perkėlimo statusą galite stebėti čia.

Ką dar svarbu žinoti?

Iš „iCloud Photos“ į „Google Photos“ galima perkelti populiariausių ir dažniausiai naudojamų formatų nuotraukas ir vaizdo įrašus. Vis tik M. Vrubliauskas primena, kad bus perkeltas ne visas „iCloud“ debesies turinys, o tik duomenys iš „iCloud Photos“ platformos. Tai reiškia, kad į „Google Photos“ nukeliaus jūsų nuotraukos ir vaizdo įrašai, tačiau programėlės, dokumentai ir kiti failai liks „iCloud“.

Svarbu žinoti ir tai, kad „Google Photos“ platformoje, viename albume, telpa 20 tūkst. nuotraukų. Be to, galite perkelti ne visus albumus.

„Jei kelsite albumą su daugiau nei 20 tūkst. nuotraukų, visos fotografijos bus perkeltos į „Google“ platformą, tačiau dalis jų nepateks į minėtą albumą, o bus išsaugotos atskirai. Taip pat į „Google Photos“, greičiausiai, nepersikels bendrinami ir išmanūs albumai bei judantys „Live“ vaizdai. Tiesa, net jei pastarieji ir persikeltų, tai atvėrus juos telefone su „Android“ operacine sistema, jie nejudėtų. Taip yra todėl, kad šie įrenginiai nepalaiko tokios funkcijos“, – aiškina „Bitės Profas“.

Ekspertas pratęsia, kad į „Google Photos“ bus perkelta tik paskutinė redaguotos nuotraukos ar vaizdo įrašo versija, tačiau ne originalas. Ten nenukeliaus ir vaizdų dublikatai – „Burst Photos“, o tik viena nuotrauka, kuri laikoma pagrindine.

Daugiau apie „Google Photos“ paslaugą ir naudojimą galima sužinoti čia.

Debesų saugyklose galima išsaugoti ir skaitmenizuotus fotojuostoje, vaizdajuostėje ar skaidrėse užfiksuotus vaizdus. Kaip tą padaryti, sužinokite „Bitės Profų“ parengtame straipsnyje.

Besidomintiems fotografija, „Bitės Profai“ pasakoja, kaip technologijų pagalba bet kurią nespalvotą nuotrauką prikelti naujam gyvenimui.

Kokios yra „Google Photos“ taisyklės?

„Google Photos“ saugykloje galėsite pasirinkti, ar norėsite saugoti originalaus ar šiek tiek sumažinto, tačiau aukštos kokybės, dydžio nuotraukas ir vaizdo įrašus. Nepriklausomai nuo to, kurį variantą pasirinksite, perkeltų duomenų kiekis bus įskaičiuotas į bendrą „Google“ paskyros atmintį.

„Google“ paskyroje nemokamai suteikiama 15 GB vietos, tačiau prireikus, saugyklos talpą bet kuriuo metu galima padidinti. Papildomos vietos kainas rasite čia.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: