Senjorai renkasi planšetę: geriausi įrenginiai iki 200 eurų

Šventės šiemet bus kitokios – artimųjų veidus dažnas regėsime tik ekrane. Deja, senjorai, kurie išmanių įrenginių neturi arba jiems vis dar trūksta įgūdžių jais naudotis, per šventes gali jaustis itin vieniši. Mažas išmaniųjų telefonų ekranas gali būti nepatogus naudoti, o kompiuteris gali pasirodyti per brangus ar per sudėtingas įrenginys. Kokios biudžetinės planšetės padėtų senjorams lengviau bendrauti „nuotolinių“ švenčių metu, pranešime žiniasklaidai pataria „Bitės Profai“.

„Šiuo metu mažiausiai internetu naudojasi būtent vyresnio amžiaus žmonių grupė (nuo maždaug 70 metų), rodo „Bitės“ duomenis. Nors senjorų naudojimasis internetu auga, pagal šį rodikli vis dar atsiliekame nuo ES vidurkio. Kadangi pandemijos metu daugiausia su artimaisiais bendraujame nuotoliniu būdu, tai gali tik dar labiau didinti senelių atskirtį“, – paaiškina „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Per praėjusius metus beveik 40 proc. Lietuvos senjorų bent kartą per 3 mėnesius naršė internete, rodo Statistikos departamento duomenys. Didžioji dalis (42,5 proc.) senjorų internetą šįmet naudojo informacijos paieškai ir 37,5 proc. – bendravimui su artimaisiais. Pasak M. Vrubliausko, pilnai patenkinti šiuos poreikius gali ir ekonominės klasės planšetiniai kompiuteriai iki 200 eurų.

„Samsung Galaxy Tab A 8.0“ – lengvesnis nei pieno pakelis

Senjorams, kuriems dėl suprastėjusios regos telefono ekranas kasdieniam naudojimui gali atrodyti per mažas, tačiau norisi įrenginio, kurį galima laikyti vienoje rankoje, verta pagalvoti apie „Samsung Galaxy Tab A“.

„Samsung“ planšetinis kompiuteris sveria vos 350 g: senjorams bus nesunku jį nešiotis, o norint būtų galima jį naudoti kaip mobilųjį telefoną. „Turintys „Samsung“ telefonus senjorai dažnai renkasi ir šio gamintojo planšetes su jau pažįstama „One Ui“ vartotojo sąsaja – tuomet jiems nereikia mokytis įrenginio valdyti iš naujo. Be to, „Samsung“ turi ir režimą, leidžiantį ekrane sudėti padidintas ikonas ir neleisti joms pakeisti savo vietos. Tai patogu senyvo amžiaus žmonėms, kurie tik pradeda naudotis kompiuteriu“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Dar vienas šio įrenginio privalumas – ilgai tarnaujanti baterija. „Galaxy Tab A“ baterijos talpa siekia 5100 mAh, o mažesnis 8 colių (apie 20 cm) įstrižainės ekranas eikvos gerokai mažiau energijos, todėl seneliai įrenginiu galės naudotis mažiausiai dieną, net jei kompiuteriu žais ir anūkai.

Nuotraukoms saugoti „Galaxy Tab A“ turi 32 GB vidinės atminties su galimybe ją praplėsti iki terabaito.

„Lenovo Tab M10 10“ – universalus ir lengvai valdomas

Dažnai senjorai pirmenybę teikia planšetiniams kompiuteriams su didesniais ekranais, kuriuose dar padidinus šriftą ir kitus naršyklės objektus, naršyti tampa tikrai patogu net ir senjorams su suprastėjusia rega.

Tokį – 10,1 colio (apie 25 cm) įstrižainės Full HD – ekraną rasite „Lenovo Tab M10 LTE“, kuriame įdiegtas mėlynos spalvos filtras mažiau vargina akis naudojantis įrenginiu žiemos vakarais. O garso sistema su erdviniu garso režimu vaizdo skambučio metu leidžia aiškiau girdėti artimuosius. „Lenovo“ planšetiniame kompiuteryje seneliai taip pat ras ir greitojo įkrovimo USB Type-C jungtį, kurią į maitinimo lizdą galima įdėti bet kuria puse nesibaiminant, kad ją pažeisite. Pažeistos įkrovimo jungtys yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių planšetinius kompiuterius tenka nešti į taisyklas“, – aiškina „Bitės Profas“ M. Vrubliauskas.

Šis įrenginys taip pat nėra apkrautas iš anksto įrašytomis programomis, kurios gali apsunkinti senjorams naudojimąsi planšete. Anūkų nuotraukoms ir įvairioms programoms yra skirta 32 GB vidinės atminties. Įrenginyje pritrūkus vietos nereiks sukti galvos, kaip ją atlaisvinti – planšetę bus galima praplėsti papildoma kortele iki 256 GB.

Daugiau apie senjorams tinkančius įrenginius galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: