Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga: 4 išmaniųjų gudrybės senoliams

Jūsų senelis ar močiutė turi išmanųjį, tačiau visai neišnaudoja jo galimybių? Pasiūlykite jam savo pagalbą! Spalio 1 dieną minimos Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga „Bitės Profai“ pranešime žiniasklaidai dalinasi 3 išmaniųjų gudrybėmis, su kuriomis turėtumėte juos supažindinti.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Spalio 1 d. minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena
  • Senjoro naudojimąsi išmaniuoju palengvins galimybė trimis bakstelėjimais padidinti ekrano vaizdą
  • Išsiaiškinę senjoro poreikius, išmaniajame įdiekite reikalingų programėlių, tokių kaip „Trafii“ ir „Messenger“
  • Programėlė „Life360“ leis realiu metu žinoti, kur yra senjoras, ar peržiūrėti ankstesnę jo kelionę

„Nors pastaraisiais metais senjorų susidomėjimas išmaniaisiais telefonais vis auga, tačiau baimė, kad susidurs su sunkumais naudojantis įrenginiu, vis dar išlieka. Pasiūlę savo pagalbą, galite ją gerokai sumažinti. Tad iš pradžių įvertinkite senjorų poreikius ir atsižvelgę į juos paruoškite telefoną: išmokykite pasididinti vaizdą ekrane, parsiųskite reikalingiausias programėles ir supaprastinkite pagrindinio meniu išvaizdą“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

1. Pašalinkite nereikalingas programėles

Pirmas žingsnis, kurį turėtumėte atlikti norėdami palengvinti senjorų pažintį su išmaniuoju – atnaujinti pagrindinio meniu išvaizdą. Trečiųjų šalių sprendimų pasirinkimas didžiulis, tačiau vienas iš geriausių variantų yra „Simple Launcher“ („Android“).

„Parsisiuntę šią meniu aplinką, pagrindiniame ekrane galėsite pridėti iki devynių programėlių. Visų jų piktogramos bus didelės, o tekstas puikiai įskaitomas net silpnesnį regėjimą turinčių senjorų. Verta paminėti ir „Simple Launcher“ ekrane patalpintą didžiulį SOS mygtuką, kuris leis greitai pranešti artimiesiems apie reikalingą pagalbą“, – sako „Bitės Profas“.

Lengvesniam įrenginio valdymui daugumoje naujausių telefonų įdiegtas specialus režimas „Easy mode“ („Samsung“), „Simple mode“ („Huawei“) ir „Lite mode“ („Xiaomi“). Jis padidina programėlių piktogramas pagrindiniame ekrane ir supaprastina jų išdėstymą.

Programėlės gali būti naudingos ir palengvinti senjorų gyvenimą, tačiau svarbu atsirinkti naudojamas programėles, kitu atveju, nereikalingos programėlės tik trukdys. Kaip nereikalingas programėles pašalinti iš „Android“ ir „iPhone“ telefonų, pasakoja „Bitės Profai“.

2. Nevarginkite akių

Senjorams naudinga ir galimybė bet kada padidinti išmaniojo ekrane matomą vaizdą. Lengviausias būdas tą padaryti – tris kartus bakstelėti ekraną.

„Tam, kad senelis ar močiutė galėtų naudotis šia funkcija, būtina ją įgalinti. Tam keliaukite į telefono nustatymus, pasirinkite „Prieinamumas“, „Matomumo didinimas“ ir aktyvuokite parinkties „Išdidinimas“ jungiklį“, – paaiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Senjorams bus patogiau rašyti žinutes ar naršyti internete, jei padidinsite ir išmaniojo šriftą. „Android“ telefone atverkite nustatymus, pasirinkite „Ekranas“, „Išplėstinės“ ir „Šrifto dydis“. Naudodami slankiklį nustatykite norimą dydį ir išsaugokite pasirinkimą.Kaip tai padaryti, detaliai dalinasi „Bitės Profai“.

Tamsusis vartotojo sąsajos režimas taip pat mažina akių nuovargį, padeda kovoti su nemiga, tačiau tai gali turėti ir neigiamą įtaką regėjimui. Ar verta šia inovacija naudotis, pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas arba pažiūrėkite detalią apžvalgą.

3. Parsiųskite reikalingiausias programėles

Išmaniuosiuose telefonuose, ypač „Android“, yra daugybė iš anksto įdiegtų programėlių, kurių daugelis senjorų, greičiausiai, nė karto nepanaudos. Tam, kad telefonu naudotis būtų lengviau, rekomenduojama jas ištrinti arba išjungti.

„Po to išsiaiškinkite, kam senjoras naudos savo išmanųjį telefoną, ir įdiekite reikalingas programėlės. Jei senelis ar močiutė domisi kasdienėmis aktualijomis, parsiųskite naujienų portalų aplikacijas. Besinaudojantiems viešuoju transportu – tvarkaraščių programėlę, pavyzdžiui, „Traffi“ („Android“). Jiems gali prireikti ir el. pašto, el. bankininkystės ar bendravimui skirtų programėlių „WhatsApp“ ar „Messenger“, kad galėtų patogiai bendrauti su artimaisiais“, – pataria „Bitės Profas“.

Ekspertas rekomenduoja dažniausiai naudojamas programėles patalpinti pagrindiniame ekrane, kad jas rasti būtų lengviau ir greičiau.

4. Visada žinokite, kur yra jums brangus žmogus

Kai senjoras ilgiau neatsiliepia telefonu, mintys greitai krypsta į blogiausią įvykių scenarijų. Laimei, tam galima užkirsti kelią savo ir senelio ar močiutės išmaniuosiuose įdiegę programėlę, pavyzdžiui, „Life360“ („Android“).

„Šia programėle naudotis itin paprasta – tereikia ją įdiegti savo ir senelio ar močiutės telefone. Po to realiu laiku galėsite matyti, kur yra senjoras, ar žemėlapyje peržiūrėti ankstesnę jo kelionės trajektoriją. Tai jums leis jaustis kur kas ramesniems, nes atvejais, kai senelis ar močiutė nepakels telefono ragelio, galėsite patikrinti, jis namuose, ar, pavyzdžiui, Bažnyčioje“, – sako A. Archangelskis.

Visgi atsitikus nelaimei, senjoras ne visada gali lengvai išsikviesti pagalbą pats, tokiu atveju geriau būti susipažinus su savo telefono SOS nustatymais iš anksto. Kaip išmaniajame telefone nustatyti SOS žinutės (nelaimės pranešimo) siuntimą, pasakoja „Bitės Profai“.

Jei svarstote pirkti telefoną senjorui, pirmiausia, susipažinkite su „Bitės Profų“ patarimais, į ką būtina atkreipti dėmesį prieš įsiginat mobilųjį. Arba pasinaudokite „Bitės Profų“ išmaniųjų apžvaga apie penkis tinkamiausius modelius, labiausiai atitinkančius senjorų poreikius.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: