Tobula asmenukė: patarimai, kurie padės užfiksuoti geriausią kadrą

Asmenukės (angl. selfie) sparčiai išpopuliarėjo atsiradus išmaniesiems telefonams su priekine kamera. Jau daugiau nei dešimtmetį soc. tinklai mirga nuo įspūdingų asmenukių, todėl, atrodo, kad pasidaryti puikią nuotrauką itin paprasta, tačiau gautas rezultatas dažnu atveju galėtų būti geresnis. „Bitės Profai“ dalijasi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint pasidaryti kvapą gniaužiančią asmenukę.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Apšvietimas – vienas svarbiausių aspektų tobulai asmenukei.
  • Asmenukei sukurti išnaudokite visus telefono kameros parametrus.
  • Atidžiai apgalvokite, kokią nuotaiką norite sukurti kadre ir pasirinkite, kokios pozos gali padėti tai padaryti.
  • Darant asmenukę, nepamirškite fono – jis gali padėti sukurti įdomesnius kadrus.
 

„Tikriausiai visi esame patekę į tokią padėtį, kai pažiūrėję į veidrodį, apsidžiaugiame, nes atrodome puikiai. Tuomet išsitraukiame telefoną, pasidarome asmenukę, bet vaizdas nuotraukoje gerokai skiriasi nuo to, ką matome veidrodyje. Vertėtų žinoti, kad geras rezultatas priklauso nuo daugelio aspektų – telefono kameros funkcijų, apšvietimo, pozos ar rakurso“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Apšvietimas – raktas į tobulą asmenukę

Nesvarbu, kokio tipo nuotrauka bebūtų, pirmoji fotografijos taisyklė – pasirinkti tinkamą apšvietimą. Todėl darant asmenukę, pasirinkite tokią vietą, kurioje kristų natūrali šviesa.

„Norint išgauti ryškiausią apšvietimą, geriausia atsigręžti į šviesos šaltinį – tokiu būdu veidas bus geriausiai apšviestas. Tačiau taip pat svarbu, kad apšvietimas nebūtų per ryškus, nes tokiu atveju bus sunku atsimerkti. Todėl geriausias laikas išnaudoti natūralų apšvietimą – maždaug valanda po saulėtekio arba po saulėlydžio, o jei fotografuojatės patalpoje, rekomenduojama atsisukti prieš langą“, – sako „Bitės Profas“.

Padaryti įdomią asmenukę gali padėti ir papildoma įranga. Pasak M. Vrubliausko, nesant geram apšvietimui, galima pasinaudoti nešiojama LED lempa, kuri skirta nuotraukoms ir vaizdo įrašams. Ji padės gražiai apšviesti veidą, o, pasirinkus šiltą arba šaltą spalvos toną, galima sukurti dar įdomesnes kompozicijas.

Išnaudokite visus telefono kameros parametrus

Šiuolaikiniai išmanieji su kokybiškomis kameromis išties suteikia neribotas galimybes pasidaryti tobulą asmenukės kadrą, todėl reikėtų žinoti, kaip teisingai išnaudoti visas jų funkcijas.

„Nors atrodo, kad priekinė telefono kamera yra geriausias variantas asmenukėms, tačiau dar geresniems kadrams užfiksuoti išbandykite galinę telefono kamerą. Ji dažniausiai būna daug galingesnė, todėl nuotraukos bus kokybiškesnės ir atrodys kur kas profesionaliau. Kad tai padaryti būtų paprasčiau, atremkite telefoną ir nuotrauką padarykite naudodamiesi laikmačio funkcija arba balso bei gestų komandomis“, – aiškina išmaniųjų galimybių žinovas.

Ieškantiems telefono, kuris leis padaryti stulbinančias asmenukes, M. Vrubliauskas rekomenduoja apsvarstyti galimybę įsigyti „Samsung Galaxy Fold“ arba “Galaxy Flip” išmaniuosius. Kadangi šio modelio telefonai leidžia asmenukes galine kamera daryti naudojantis išoriniu išmaniojo ekranu. Taip galėsite paprastai sukurti dar įdomesnes nuotraukas, o galinės kameros kokybė padės užtikrinti itin aukštą nuotraukos raišką.

Sukurkite nuotaiką

Tikriausiai svarbiausia asmenukės dalis – nuotaika, kuri sukuriama pozuojant skirtingomis veido išraiškomis ir pozomis. Atidžiai apgalvokite, kokią nuotaiką norite perteikti kadru ir pasirinkite, kokios pozos gali padėti tai padaryti.

„Veido išraiškos ir pozos priklauso nuo kiekvieno fantazijos, taisyklių čia nėra. Tačiau yra keletas pozų, kurios padeda sukurti tam tikrą nuotaiką. Pavyzdžiui, natūrali šypsena ar rimtas veidas. Taip pat asmenukei patariama naudoti ir kitus objektus – galite atsiremti į sieną ar langą arba nufotografuoti savo atspindį veidrodyje“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Tobulai asmenukei padaryti išmaniųjų galimybių žinovas rekomenduoja įjungti kameros tinklelį (angl. grid), kuris padeda į kadrą proporcingai sutalpinti visus reikiamus objektus. Taip pat verta išsiaiškinti savo telefono kameros galimybes – dauguma naujausių modelių turi integruotas kameros funkcijas, kurios leidžia kontroliuoti kadro šviesumą, išlaikymą ir kontrastą. Šios galimybės leidžia sukurti norimą kadro nuotaiką.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Atkreipkite dėmesį į foną

Nors pats asmenukės pavadinimas sufleruoja, kad pagrindinis kadro elementas turėtumėte būti jūs, vis tik, fonas taip pat yra itin svarbi tobulos asmenukės dalis. Todėl reikėtų atkreipti dėmesį, kas gali būti matoma kadro antrame plane.

„Fonas turėtų būti arba įdomus ir papildyti bendrą asmenukės kompoziciją, pavyzdžiui augalo lapai ar įdomios tekstūros, arba itin paprastas – vienspalvė namų ar biuro siena. Venkite daugybės objektų fone, tai kelia riziką sukurti netvarkingumo įspūdį“, – tvirtina „Bitės Profas“.

Anot jo, vertėtų išbandyti ir kameros portreto režimą, jis gražiai sulieja nuotraukos foną, išryškindamas centre esantį objektą. Tokiu atveju asmenukėje jūsų veidas bus ryškus, o fonas išplaukęs, todėl nuotrauka atrodys daug profesionaliau.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: