Saugus slaptažodis: paprasta, bet labai svarbu

Internetu kasdien naudojasi begalės vartotojų. Deja, bet dalis jų turi piktų kėslų ir siekia pasisavinti kitų vartotojų informaciją. Todėl turime būti budrūs ir patys pasirūpinti savo saugumu. Nors tai padaryti ir itin svarbu, tačiau visai nesudėtinga. Galbūt dėl šios priežasties daugelis naudotojų paprastus saugumo patarimus taip lengvai praleidžia pro akis. Šiame epizode „Bitės Profai“ išsamiau aptars, kaip slaptažodžių pagalba tinkamai apsaugoti savo duomenis ir internetu naudotis be didelių grėsmių.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Bitės Profai“ rekomenduoja kurti tokį slaptažodį, kuris susidėtų bent iš 8 simbolių ir turėtų bent vieną mažąją, bent vieną didžiąją raidę, skaičių, ženklą bei nebūtų susijęs su jūsų asmenine informacija
  • Rekomenduojama visiems svarbiausiems puslapiams susiskurti po atskirą slaptažodį, o juos visus saugiai talpinti ir atsiminti padės specialios slaptažodžių saugojimo programėles, pavyzdžiui, „LastPass“
  • Jei norite pasitikrinti, ar jūsų slaptažodis saugus, apsilankykite svetainėje howsecureismypassword.net – čia galėsite sužinoti, per kiek laiko jūsų slaptažodis galėtų būti „nulaužtas“

„Slaptažodžiai – ypatingai svarbūs vartotojams, kadangi jų kasdien reikia kiekviename puslapyje, kuriame paliekame savo asmeninę informaciją. Deja, tačiau vartotojai dažnai nežino, kaip juos teisingai susikurti, o dažniausiai daromos dvi klaidos: sukurti slaptažodį, kuris talpina asmeninę jūsų informaciją, kaip vardas ar gimimo metai, o taip pat, kai vienas ir tas pats slaptažodis naudojamas visose paskyrose“, – nurodo „Bitės Profai“.

Tinkamai apsaugoti jūsų duomenis internete gali ir daug žadantis, tačiau mažai kam pažįstamas VPN (angl. virtual private network). Vis tik, šiandien rinkoje plačiai siūlomas nemokamas VPN gali sukelti ir nemažai rūpesčių. „Bitės Profai“ dalinasi įžvalgomis apie virtualų privatų tinklą, užtikrinantį asmens privatumą naudojantis internetu.

Tikriausiai daugelis esame patekę į situaciją, kai apsilankius svečiams, turime ieškoti pamiršto kodo ar sudėtingą kombinaciją diktuoti kelis kartus. „Bitės Progai pasakoja, kaip išvengti sudėtingų slaptažodžių ir lengvai prisijungti prie „Wi-Fi“.

Įvairūs nutikimai parodė, kad sukčių atakų neišvengia smulkusis verslas dėl dažnai taikomos netinkamos arba nepakankamos duomenų apsaugos. Todėl svarbu nieko nelaukus pradėti rūpintis savo verslo duomenų saugumu. „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, ką turi žinoti kiekviena maža įmonė apie duomenų saugumą.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: