Kaip nufotografuoti ekrano vaizdą „iPhone“ telefone?

Radus įdomų įrašą socialiniuose tinkluose ar laimėjus kompiuteriniame žaidime, iškart norisi tuo su kažkuo pasidalinti. Vietoj to, kad bandytumėte situaciją nupasakoti žodžiais, galite akimirksniu nufotografuoti ekrano vaizdą ir išsiųsti nuotrauką. Detalia instrukcija, kaip nufotografuoti ekrano vaizdą „iPhone“ telefone, dalijasi „Bitės Profai“.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Priklausomai nuo modelio, „iOS“ įrenginiuose ekraną galima įamžinti spustelėjus garso ir išjungimo arba išjungimo ir namų mygtukų derinį
  • Nufotografavus ekrano vaizdą ir spustelėjus miniatiūrą, galima konvertuoti vaizdą į PDF failą
  • Naujesniuose „iPhone“ modeliuose su „iOS 14“  ir naujesne versija ekraną galima įamžinti dusyk bakstelėjus telefono nugarėlę pirštu

Daugiau apie tai, kaip nufotografuoti ekrano vaizdą „iPhone“ telefone, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

Kaip įamžinti ekrano vaizdą „iPhone“ telefone mygtukų kombinacija?

„Ekrano fotografavimas ir vaizdo įrašymas – itin naudinga funkcija, norint greitai pasidalinti informacija su draugais, artimaisiais ar kolegomis. Nors „iOS“ įrenginiuose ekraną galima įamžinti spustelėjus garso ir išjungimo mygtukų derinį, tai naujesniuose modeliuose galima padaryti ir bakstelėjus telefono nugarėlę pirštu“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė.

Norėdami fotografuoti ekraną naujausiuose įrenginiuose, drauge palaikykite garso didinimo ir išjungimo, o senesniuose modeliuose – išjungimo ir namų („home“) mygtukus.

kaip-nufotografuoti-iphone-ekrana

iphone-7

Ekrano nuotrauka bus išsaugota telefono nuotraukų galerijoje (angl. Photos). Jei spėsite paspausti miniatiūrą kairiajame ekrano kampe, nuotrauką galėsite iškart koreguoti, išsaugoti programoje „Photos“ arba ištrinti.

kaip-nufotografuoti-iphone-ekrana

„Norėdami greitai sukurti internete esančio dokumento ar el. laiško PDF failą, nufotografavę ekraną, palieskite miniatiūrą ir spustelėkite „Visas puslapis“ (angl. full page). Sukurtą PDF failą rasite telefono programoje „Failai“ (angl. Files)“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.

kaip-nufotografuoti-apple

Kaip įamžinti ekrano vaizdą „iPhone“ įrenginyje 2 kartus bakstelėjus telefono nugarėlę?

Jei turite vieną iš naujesnių „iPhone“ modelių su „iOS 14“ ar naujesne versija, ekraną įamžinti galite paprasčiausiai dusyk bakstelėdami telefono nugarėlę pirštu. Ši nustatymą reikės įjungti telefono parametruose.

kaip-nufotografuoti-telefono-ekrana-iphone-3

Pasirinkite „Prieinamumas“ (angl. Accessibility), tuomet „Lietimas“ (angl. Touch), „Nugarėlės bakstelėjimas“ (angl. Back Tap), kur atsiradusiame sąraše prie dvigubo bakstelėjimo reikės pasirinkti „Momentinė ekrano nuotrauka“ (angl. Screenshot).

kaip-nufotografuoti-telefono-ekrana-iphone-4

Kaip įamžinti ekrano vaizdą „iPhone“ įrenginyje naudojant naršymo doką?

„Dar vienas būdas nufotografuoti ekrano vaizdą yra naudojant pagalbinę valdymo priemonę – naršymo doką. Aktyvuoti šią funkciją galite nustatymuose pasirinkę „Prieinamumas“ (angl. Accessibility), tuomet „Lietimas“ (angl. Touch), „Pagalbinis lietimas“, kur atsiradusiame sąraše prie dvigubo bakstelėjimo reikės pasirinkti „Momentinė ekrano nuotrauka“ (angl. Screenshot)“, – pasakoja „Bitės Profas“.

kaip-nufotografuoti-telefono-ekrana-iphone-5

Iškart po to pagrindiniame telefone ekrane atsiras pilkas apskritimas – naršymo dokas, kurį dukart bakstelėjus, bus užfiksuotas ekrano vaizdas.

kaip-nufotografuoti-telefono-ekrana-iphone-66

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.