Kaip telefone pradėti naudotis elektroniniu paštu?

Šiandien el. paštas yra tapęs labai svarbia mūsų gyvenimo dalimi. Juo ne tik bendraujame draugais ar kolegomis, bet ir dalijamės svarbia informacija su klientais ar vadovais. Tam, kad galėtumėte lengvai bendrauti iš bet kurios pasaulio vietos, labai patogu el. pašto dėžutę turėti savo telefone. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • El. pašto konfigūracijai rekomenduojama naudoti el. pašto programėlę
  • Naudodami „Gmail“ programą, galite siųsti ir skaityti laiškus iš „Yahoo“, Hotmail“ ir kitų el. pašto adresų
  • Priklausomai nuo poreikių, konfigūruojant el. paštą telefone, svarbu tinkamai pasirinkti dėžutės tipą –IMAP arba POP3

„Savo išmaniajame telefone galite sukonfigūruoti visus populiariausius elektroninius paštus, tokius kaip „Gmail“, „Google Outlook“, „Yahoo“ ir kt. Iškart po to galėsite skaityti ir rašyti laiškus, peržiūrėti jums atsiųstus prisegtukus. O tai itin patogu tais atvejais, kai nėra galimybės prieiti prie kompiuterio – kelyje, svarbiame susitikime ar keliaujant“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip susikonfigūruoti „Gmail“ el. paštą?

Pirmas žingsnis – į savo telefoną parsisiųsti el. pašto programėlę. Jei naudojate „Gmail“ pašto dėžutę, tuomet parsisiųskite „Gmail“ („Android“, „iOS“) programėlę.

„Norėdami sukonfigūruoti „Gmail“ el. paštą, iš pradžių atverkite programėlę. Daugeliu atvejų aplikacija jau bus įdiegta „Android“ telefone. O į „iPhone“ įrenginį ją galite nemokamai parsisiųsti iš „App Store“ parduotuvės. Atvėrę programėlę, įveskite savo el. pašto adresą ir spustelėkite „Kitas“. Iškart po to įveskite paskyros slaptažodį“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Prisijungę, iškart matysite savo el. pašto dėžutę. Norėdami prie programos „Gmail“ pridėti kitą el. paštą, pavyzdžiui, „Yahoo“, Hotmail“ ir kt., spustelėkite ekrano viršuje, dešinėje pusėje esančią savo nuotraukos ikoną ir „Pridėti kitą paskyrą“.

„Pasirinkite el. paštą iš sąrašo arba įveskite patys spustelėję parinktį „Kitas“. Pridėję paskyrą, dar kartą spustelėkite „Kitas“. Iškart po to turėsite atsakyti į klausimą apie paskyros tipą. Jį ir kitus reikalingus parametrus galite sužinoti iš savo įmonės administratoriaus“, – teigia A. Archangelskis.

Yra du el. pašto dėžučių tipai: IMAP ir POP3. IMAP – geriausiais sprendimas tais atvejais, kai el. paštą tikrinate keliuose įrenginiuose. Visi el. laiškai bus laikomi serveryje ir nukopijuojami į kompiuterį. Tuo metu POP3 rekomenduojamas tuomet, kai el. paštą tikrinate tik viename įrenginyje, kuris dažnai nebūna prijungtas prie interneto. Šiuo atveju visi el. laiškai bus parsiunčiami į Jūsų kompiuterį ir ištrinami iš serverio.

„Dažnai įmonių darbuotojai gauna IMAP tipo el. pašto dėžutes. Todėl pasirinkę POP3 tipą ir el. pašto dėžutę naudodami keliuose įrenginiuose, tikėtina, kad viename iš jų nematysite visų laiškų“, – akcentuoja „Bitės Profas“.

Pasirinkę el. pašto dėžutės tipą, įveskite savo el. pašto slaptažodį ir spustelėkite „Kitas“. Taip atversite gaunamų laiškų serverio nustatymus. Juos galite sužinoti iš savo įmonės IT administratoriaus arba adresu https://pastas.serveriai.lt/nustatymai/, kai įmonės paštas patalpintas šioje svetainėje.

Jei viską suvedėte teisingai, spustelėję „Kitas“, sugrįšite į savo el. pašto dėžutę. Norėdami sukonfigūruoti kitą el. pašto paskyrą, kartokite aukščiau esančias instrukcijas.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip el. paštą pridėti „iPhone“ telefone?

Norėdami sukonfigūruoti el. paštą „iPhone“ telefone, pirmiausia atverkite telefono nustatymus, spustelėkite „Paštas“ (angl. Mail) ir „Paskyros“ (angl. Accounts).

„Spustelėkite „Pridėti paskyrą“ (angl. Add Account) ir iš sąrašo pasirinkite el. pašto paskyrą. Jei nerandate jos sąraše, spustelėkite „Kiti“ (angl. Others). Pasirinkus vieną iš populiariausių el. pašto paskyrų, pavyzdžiui, „Gmail“ ar „Yahoo“, kitame žingsnyje užteks įvesti el. pašto adresą ir slaptažodį“, – sako A. Archangelskis.

Jei pasirinkote „Kiti“ (angl. Others), tuomet pridėkite el. pašto paskyrą, tipą (IMAP ar POP3), suveskite reikalingus duomenis ir spustelėkite ekrano viršuje, dešinėje pusėje esančią parinktį „Toliau“ (angl. Next). Pabaigoje atverkite el. pašto dėžutę – čia rasite visus el. laiškus.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: