Kas yra el. paštas?

Ilgą laiką bendravimui nuotoliniu būdu naudotas priemones – laiškus ir telegrafą – visam laikui pakeitė 1971 m. išrastas el. paštas. Šiandien juo naudojasi daugiau kaip 4 mlrd. žmonių visame pasaulyje, rodo statistikos portalo „Statista“ duomenys. Vis tik, yra žmonių, kurie nežino, kaip jis veikia ir kaip pradėti juo naudotis. Todėl „Bitės Profai“ nusprendė su juo supažindinti ir atsakyti į dažniausiai pradedantiesiems kylančius klausimus.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • El. paštas yra jūsų adresas internete, į kurį galite gauti ir iš kurio galite siųsti el. laiškus
  • Galima rinktis iš „Outlook“, „Gmail“, „Yahoo“ ir kitų el. pašto paslaugų teikėjų
  • Prisijungti prie el. pašto galima tiek per kompiuterio ar telefono naršyklę, tiek per mobiliąją programėlę
  • El. pašto dėžutės leidžia lengvai pasiekti žmones bet kurioje pasaulio vietoje ir sutaupo daugybę lapų popieriaus

„El. laiškų siuntimą tarp atskirus kompiuterius naudojančių vartotojų (kaip ir „@“ ženklą) išrado programuotojas Ray Tomlinsonas. Iki tol vartotojai galėdavo rašyti pranešimus tik tiems, kas naudodavosi tarpusavyje sujungtais kompiuteriais. Pavyzdžiui, esančiais viename pastate. Nors laikai stipriai pasikeitė ir atsirado daugybė funkcionalumų, tokių kaip laiškų siuntimas neribotam skaičiui gavėjų, jų archyvavimas ir pan., paskirtis išliko ta pati – palengvinti ir pagreitinti žmonių bendravimą per atstumą“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

El. paštas: kas tai?

El. paštas yra jūsų adresas internete, į kurį galite gauti ir iš kurio galite siųsti el. laiškus. Jis veikia panašiai kaip ir tradicinis paštas tik čia pašto skyriaus vaidmenį atlieka el. pašto paslaugų teikėjai: „Outlook“, „Gmail“, „Yahoo“ ir kiti. Tiesa, laiškai siunčiami ir gaunami ne tiesiogiai, bet per tarpines grandis – serverius, kuriems darbą gerokai palengvina „@“ ženklas, nurodantis, kokia pašto dėžute naudojasi konkretus žmogus.

Kam reikalingas el. paštas?

Pirmiausia, el. paštas yra saugus ir greitas komunikacijos būdas tiek tarp draugų ar šeimos narių, tiek tarp verslo atstovų. Visi el. laiškai saugomi el. pašto dėžutėje, kur juos bet kada prireikus galėsite peržiūrėti.

„Kadangi didžioji dalis laiškų atkeliauja su tema, galite net neatidarę jų sužinoti, kas viduje, ir perkelti juos į skirtingus aplankus, taip įvedant tvarką savo el. pašto dėžutėje“, – aiškina M. Vrubliauskas.

El. laiškus taip pat patogu naudoti kaip įrankį pradėti pokalbį su verslo klientais, kai gyvas susitikimas nėra būtinas ar neįmanomas dėl laiko zonos skirtumų ar užimtumo.

„Manau, kad tai yra, nebejotinai, vienas didžiausių privalumų, kad mes galime išsiųsti, o kitas žmogus – perskaityti el. laišką jam patogiu metu. Ne mažiau svarbu paminėti ir galimybę pasiekti žmones bet kurioje pasaulio vietoje. Užtenka abiem turėti prieigą prie interneto“, – teigia „Bitės Profas“.

Kokie yra el. pašto privalumai?

Dar vienas privalumas – nuotraukos, failai ir kiti dokumentai gali būti lengvai bendrinami su skirtingais žmonėmis el. paštu. Tad kiekvienas turintis nuorodą gali juos peržiūrėti bei paredaguoti.

„Prie el. laiško galėsite prisegti įvairius dokumentus, pavyzdžiui, ką tik nufotografuotą pražydusios gėlės žiedą, iškritusį sniegą ar dėmesiu besidžiaugiantį augintinį ir nusiųsti pusbroliui ar anūkams į užsienį. Jūsų el. laiškas juos pasieks vos per kelias sekundes“, – priduria išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kaip sukurti el. paštą?

Norėdami susikurti el. paštą, iš pradžių turėsite pasirinkti, kokiomis el. pašto paslaugomis naudositės. Jei tai – „Gmail“, tuomet keliaukite į www.google.com/intl/lt/gmail/about/, spustelėkite „Sukurkite paskyrą“ ir užpildykite registracijos formą įvesdami savo vardą, pavardę, norimą el. pašto pavadinimą. Po to sugalvokite saugų slaptažodį, kurį naudosite kiekvienąkart jungiantis prie el. pašto ir spustelėkite „Kitas“.

„Kad prie paskyros galėtumėte prisijungti tik jūs „Google“ gali paprašyti įvesti telefono numerį. Įvedę jį, spauskite „Kitas“ ir surinkite SMS žinute gautą šešiaženklį kodą. Tuomet spustelėkite „Patvirtinti“. Kitame žingsnyje nurodykite savo gimimo datą, lytį ir bakstelkite „Kitas“. Paskutinis žingsnis – atidžiai perskaityti privatumo politiką ir pažymėjus apačioje esančias varneles, spustelėti „Sukurti paskyrą“, – nurodo „Bitės Profas“.

Iškart po to automatiškai būsite nukreipti į „Gmail“ el. paštą. Štai ir viskas – el. paštas aktyvuotas. Norintiems „Gmail“ susikurti per telefoną su operacine sistema „Android“ ar „iPhone“ „Bitės Profai“ parengė išsamią instrukciją.

Kaip įeiti į savo elektroninį paštą?

Populiariausios el. pašto dėžutės yra „Gmail“, „Outlook“ „Yahoo“ ir kitos. Norėdami patekti į ją, pirmiausia užeikite į jos puslapį ir suveskite savo el. pašto adresą bei slaptažodį. Prie el. pašto taip pat galite prisijungti ir per mobiliąją programėlę išmaniajame telefone. Iš pradžių jungiantis ten taip pat reikės įvesti savo el. pašto adresą ir slaptažodį, o vėliau – prisijungsite automatiškai vos ją atvėrę.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: