Kaip susikurti „Gmail“ paštą savo „Android“ telefone?

Daugiau nei pusantro milijardo vartotojų pasaulyje naudojasi „Gmail“ el. pašto paslaugomis. El. paštas reikalingas ne tik bendravimui – jį reikia turėti norint prisijungti prie socialinių tinklų, el. parduotuvių ir kitų internetinių paskyrų. Kaip greitai ir lengvai susikurti el. paštą „Android“ telefone, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • El. paštą telefone paprasčiausia pradėti kurti paspaudus „Gmail“ programėlės ikoną
  • Kuriant el. paštą rekomenduojama pridėti ir telefono numerį – taip greičiau galėsite jį atkurti pamiršę slaptažodį
  • Kurdami el. pašto slaptažodį nenaudokite asmeninės informacijos, kaip vardas ar gimimo data
 

„Nesvaru, ar el. paštą naudosite darbui, ar asmeniniais tikslais, jį galite nesunkiai susikurti savo telefone ir vėliau pasiekti tiek iš telefono, tiek iš kompiuterio ar kito išmanaus įrenginio. Šiame tekste pateikiame detalias instrukcijas, kurios padės el. paštą patogiai susikurti „Android“ išmaniame telefone“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip susikurti „Gmail“ paštą „Android“ operacinę sistemą turinčiame telefone?

1. Tarp telefono programėlių suraskite „Gmail“ ( o jeigu neturite – atsisiųskite paspaudę čia) ir ją atsidarę rinkitės „Pridėti el. pašto adresą“.

2. Pasirinkite „Google“ ir atsidariusiame lange paspauskite „sukurti sąskaitą“, o tuomet – „sau“ ir „kitas“.

3. Suveskite prašomus duomenis ir vis spauskite „kitas“, kol programėlė pasiūlys keletą elektroninio pašto adresų. Išsirinkę vieną jų arba susikurkite savo norimą ir vėl spauskite „kitas“.

4. Sekantis žingsnis – slaptažodžio kūrimas. „Jūsų slaptažodį turėtų sudaryti mažiausiai aštuoni simboliai, įskaitant mažąsias ir didžiąsias raides, bent vieną skaičių ir specialų simbolį, kaip šauktukas. Be to, rekomenduojame nenaudoti tokio pat slaptažodžio, kaip ir kitose paskyrose – įsilaužus į el. paštą nesunkiai galima gauti prieigą prie daugumos kitų paskyrų, pakeisti jų slaptažodžius ir gauti asmeninių duomenų“, – sako M. Vrubliauskas.

Slaptažodis turi būti toks, kad jį prisimintumėte, tačiau ir nepernelyg lengvas. Rekomenduojame vengti naudoti asmeninę informaciją kaip jūsų vardas, gimimo data ar telefono numeris – tokia informacija dažniausiai yra nesunkiai prieinama bet kam, todėl atspėti slaptažodį lengva.

5. Sukūrus el. paštą programėlė jūsų paklaus, ar norite pridėti telefono numerį. Rekomenduojame pasirinkti „taip, sutinku“ – tuomet prie el. pašto bus pridėtas jūsų telefono numeris. Tokiu būdu ateityje pamiršę slaptažodį jį galėsite lengviau atkurti, taip pat ir naudoti prisijungimui telefono numerį vietoje el. pašto adreso.

6. Sekančiame žingsnyje galite dar kartą peržiūrėti, kokį el. pašto adresą sukūrėte. Tuomet paspaudus „sutinku“ reikės sutikti su privatumo sąlygomis.

7. Toliau dar kartą patvirtinkite, kad sutinkate su sąlygomis ir naujai atsidariusiame lange spauskite „sutinku“.

8. Jūsų el. paštas jau sukurtas! Dabar ekrane dar kartą pamatysite savo el. pašto adresą, o tuomet galite spausti „eiti į „Gmail“.

9. Dabar paspaudę „Gmail“ ikonėlę matysite savo gautus laiškus. Dešiniame viršutiniame kampe paspaudę raidę, galėsite peržiūrėti el. pašto adresą, o kairiajame viršutiniame kampe paspaudę tris brūkšnelius galėsite – savo el. pašto aplankus. Pavyzdžiui, jei netyčia kokį laišką ištrinsite, dar galėsite jį rasti „šiukšliadėžėje“.

„Sveikiname susikūrus el. paštą! Kad įsitikintumėte, ar viskas veikia, galite išsiųsti bandomąjį laišką sau ar bičiuliams ir naudotis el. paštu. Tiesa, būkite atidūs – pasitaiko sukčių, bandančių el. laiškais išvilioti pinigus ar užkrėsti jūsų kompiuterį kenkėjiškomis nuorodomis. Taigi el. laiškus atidarykite tik iš patikimų siuntėjų ir jokiu būdu nespauskite neaiškios kilmės nuorodų“, – pataria M. Vrubliauskas.

Tarp daugybės laiškų ir paskutiniu metu itin populiarių naujienlaiškių gausos pasimesti – lengva. Norint išlaikyti tvarką savo pašto dėžutėje, rekomenduojame naudotis „Bitės Profų“ išmaniais patarimais, kurie padės tai padaryti efektyviai.

Populiauriasia pasaulyje pašto dėžutė, paleista dar 2004 m., nuolat siūlo įvairius atnaujinimus ir palengvinimus vartotojams, tačiau iš pradžių nebuvo tokia inovatyvi kaip dabar. Pradedant naudotis nauja el. pašto paskyra, kviečiame iš arčiau susipažinti su negirdėtais faktais apie „Gmail“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: