Kokie svarbiausi „iOS 16“ atnaujinimai?

Jau greitai sulauksime atnaujinimo „iPhone“ telefonams. Kalbame apie operacinę sistemą „iOS 16“, kurią galės įsidiegti visi, turintys „iPhone 8“ ar naujesnį modelį. Tikimasi, kad šio atnaujinimo sulauksime tokiu metu kaip ir kasmet ‒ rugsėjo mėnesį. Ko sulauksime su šiuo atnaujinimu?

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Netrukus sulauksime „iOS 16“ operacinės sistemos atnaujinimo
  • „Apple“ telefonų naudotojai turės galimybę pasikeisti užrakinimo ekraną
  • „iOS 16“ leis automatiškai pagal nuotraukose atpažįstamus veidus bendrinti nuotraukų albumus
  • Vartotojus nustebins tiek dirbtinio intelekto patobulinimai „Live Text“ funkcijai, tiek naujos saugumo ir privatumo funkcijos, pavyzdžiui, „Safety Check“

„Visame pasaulyje viena populiariausių mobiliųjų operacinių sistemų ‒ „iOS“. Šiuo metu daugiau nei 1 milijardas vartotojų ja naudojasi savo „iPhone“ telefonuose. Vieni „iOS“ naudoja dėl lengvo valdymo, kitus tenkina suteikiamo saugumo lygis ir t. t. Gera žinia ta, kad netrukus galėsime atnaujinti „iPhone“ telefonus, tad nieko nelaukę apžvelkime, kuo gi „iOS“ 16 leidimas išskirtinis“, ‒ sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip „iOS“ 16 pasikeitė užrakinimo ekranas?

„iOS“ operacinę sistemą turinčiuose telefonuose sulauksime dar daugiau parinkčių, leidžiančių tam tikras funkcijas pritaikyti pagal save, kitaip tariant, personalizuoti. Pagaliau savo „iPhone“ telefono užrakinimo ekrane galėsime turėti įvairių valdiklių (angl. widgets).

„Jeigu norėsime matyti orus, kalendorių, dienos aktyvumo progresą ar kitus duomenis savo užrakinimo ekrane, galėsime tai lengvai padaryti. Negana to, galima lengvai pakeisti užrakinimo ekrano laikrodžio spalvą ir šriftą, o nauji pranešimai bus rodomi ekrano apačioje tam, kad būtų patogiau juos paspausti“, – teigia A. Archangelskis.

Ekspertas pastebi, kad užrakinimo ekrano valdiklių funkcijas jau anksčiau buvo galima rasti „Android“ operacinę sistemą turinčiuose telefonuose.

Kas yra „iOS“ 16 bendrinamų nuotraukų albumas galerijoje?

Dabar dalintis nuotraukomis su savo šeimos nariais, naudojančiais „Apple“ įrenginius, bus dar paprasčiau. Tai bus galima padaryti tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu.

„Vienas iš automatinių būdų ‒ leisti telefonui atpažinti žmones nuotraukose. Tada išmanusis pats automatiškai įtrauks nuotraukas su pasirinktu žmogumi į bendrinamą albumą. Jį valdyti, tvarkyti ir gražiai sudėlioti galės bet kas iš atpažintų asmenų, o daromi pakeitimai bus matomi visiems“, – sako ekspertas.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip „iOS“ 16 patobulintos žinutės?

Dabar bus galima redaguoti ką tik išsiųstą pranešimą arba visai atšaukti jo siuntimą. Taip pat vos keliais paspaudimais pranešimą bus galima pasižymėti kaip neskaitytą tam, kad jis nepasimestų, jeigu negalite atrašyti iš karto.

„Be to, žinutėse dabar bus galima lengvai dalintis „Notes“ (liet. užrašų) pastabomis, prezentacijomis, priminimais ir „Safari“ naršyklės skirtukų grupėmis“, ‒ tikina „Bitės Profas“.

Kokie „iOS“ 16 dirbtinio intelekto patobulinimai?

Patobulinta „Live Text“ (liet. tiesioginio teksto) funkcija. Dabar iškopijuoti norimą tekstą galima ne tik iš nuotraukos, bet ir iš vaizdo įrašo. Nuo šiol „Live Text“ taip pat atpažins įvairias nuorodas, telefono numerius ir valiutas.

„Tai reiškia, kad pamatę telefono numerį nuotraukoje arba vaizdo įraše galėsite keliais paspaudimais juo paskambinti. Be to galerijoje atsidarius nuotrauką dabar bus lengva pasirinkti objektą, pavyzdžiui, augintinį, ir pašalinti visą foną aplink jį“, ‒ sako A. Archangelskis.

Kokie „iOS“ 16 privatumo ir saugumo atnaujinimai?

Turbūt joks „iOS“ atnaujinimas nebūtų pabaigtas be papildomų privatumo ir asmeninių duomenų apsaugos funkcijų. Nauja privatumo funkcija „Safety Check“ (liet. saugos patiktinimas) leis keliais paspaudimais atsiriboti nuo žmonių, su kuriais bendrinate įvairų turinį arba kuriuos turite pridėję į šeimos narių sąrašą.

„Saugumo atnaujinimai dabar bus pasiekiami atskirai nuo programinės įrangos atnaujinimų, o tai reiškia, kad iškilus įvairioms saugumo spragoms nereikės laukti kito „iOS“ atnaujinimo“, ‒ teigia ekspertas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: