Kur kompiuteryje išsaugoti slaptažodžiai?

Kai dažnai lankotės interneto svetainėje, kur kaskart reikia suvesti savo paskyros duomenis, labai patogu išsaugoti slaptažodžius. Tai reiškia, kad kitąkart apsilankius ir pradėjus vesti prisijungimo duomenis, naršyklė automatiškai užbaigs pildyti jūsų paskyros informaciją. Kur vėliau ieškoti išsaugotų slaptažodžių, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Išsaugotus paskyrų slaptažodžius rasite atvėrę naršyklės nustatymus
  • Kiekvienąkart norėdami peržiūrėti paskyros slaptažodį, turėsite įvesti kompiuterio slaptažodį
  • Norint, saugomus slaptažodžius galima ištrinti

„Jei interneto naršyklė slaptažodžius visuomet suveda už jus, natūralu, kad ilgainiui juos lengvai galima pamiršti. Todėl vėliau norint prie paskyros prisijungti naudojant kitą įrenginį ar slaptažodžius ištrinti, svarbu žinoti, kur ir kaip jų ieškoti. O tai padaryti labai paprasta“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip rasti slaptažodį „Google Chrome“ naršyklėje

Jei naršyklėje „Google Chrome“ jungdamiesi prie kokios nors paskyros išsaugojote slaptažodį, tai vėliau prireikus galėsite jį lengvai surasti. Tą padarysite atvėrę naršyklę, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėję tris taškiukus ir pasirinkę „Nustatymai“.

„Tuomet spustelkite „Automatinis pildymas“ ir „Slaptažodžiai“. Atversite paskyrų, kurių slaptažodžius esate išsaugoję, sąrašą. Spustelėkite prie kiekvienos iš jų esančią akies ikonėlę ir peržiūrėkite juos. Tiesa, prieš kiekvieną peržiūrą turėsite įvesti kompiuterio slaptažodį“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Spustelėję prie akies ikonėlės esančius tris taškiukus, slaptažodžius galite ištrinti.

Kaip rasti slaptažodį „Microsoft Edge“ naršyklėje

Jei naršyklėje „Microsoft Edge“ jungdamiesi prie kokios nors paskyros išsaugojote slaptažodį, tai vėliau prireikus jį taip pat galėsite lengvai surasti.

„Tą padarysite atvėrę naršyklę, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėję tris taškiukus ir pasirinkę „Parametrai“. Tuomet spustelkite „Profiliai“ ir „Slaptažodžiai“. Atsivėrusiame lange matysite visų paskyrų, kurių slaptažodžius esate išsaugoję, sąrašą. Spustelėkite prie paskyrų esančias akies ikonėles ir pamatysite kiekvieną iš jų“, – sako „Bitės Profas“.

Spustelėję prie akies ikonėlės esančius tris taškiukus, slaptažodžius galite ištrinti.

Ekspertė priduria, kad prieš norėdami pamatyti paskyros slaptažodį, turėsite įvesti kompiuterio slaptažodį. Jei paskyros slaptažodį norite ištrinti, spustelėkite prie akies ikonėlės esančius tris taškiukus.

Kaip rasti slaptažodį „Safari“ naršyklėje

Norėdami rasti anksčiau išsaugotus slaptažodžius naršyklėje „Safari“, atverkite naršyklę ir spustelėkite ekrano viršuje esantį užrašą „Safari“, po to – „Nuostatos“ (angl. Preferences) ir „Slaptažodžiai “ (angl. Passwords).

„Atsivėrusiame lange pamatysite paskyrų, kurių slaptažodžius esate išsaugoję, sąrašą. Spustelėkite ant pasirinktos eilutės ir peržiūrėkite juos. Čia, kaip ir prieš tai aptartose naršyklėse, prieš norint pamatyti slaptažodį, reikės įvesti kompiuterio slaptažodį. Taip pat spustelėję pasirinktą eilutę, slaptažodį galėsite ištrinti. Tam tereiks paspausti parinktį „Ištrinti“ (angl. Remove)“, – teigia M. Vrubliauskas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: