Kokias programėles verta turėti keliaujantiems Lietuvoje?

Vis daugiau žmonių vasaros laisvadienius nori praleisti Lietuvoje, tačiau keliauti po tėvynę dažnas renkasi ne tik dėl saulėtų vasarų, bet ir dėl įspūdingų gamtos vaizdų. „Bitės Profai“ dalinasi naudingomis programėlėmis, kurios itin pravers tiems, kurie atostogas ketina praleisti Lietuvoje.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Keliaujant Lietuvoje vertėtų įsidiegti parkavimo, apgyvendinimo ir viešojo transporto bilietų programėles.
  • Norintiems išmokti ką nors naujo, rekomenduojama išbandyti programėles, kuriose palaikoma audiogido funkcija.
  • Naudingos informacijos galite rasti ne tik programėlėse, bet ir internetinėse svetainėse, kur pateikiami kelionių maršrutai, žymimos lankytinos vietos ir kiti dėmesio verti objektai.
 

Pravers nakvynės ir viešojo transporto programėlės

„Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas sako, kad keliautojams, ieškantiems vietų apsistoti ir pernakvoti važiuojant kemperiu ar automobiliu, gali praversti „Park4night“ (Android), (iOS) programėlė.

„Joje galite rasti tiek nemokamų, tiek mokamų stovyklaviečių gamtos apsuptyje: miškuose, prie ežerų ar parkuose. Programėlės bendruomenė itin aktyviai dalinasi atradimais ir patarimais, tad galėsite lengvai rasti ne tik vietą nakvynei, bet ir įdomių veiklų jos apylinkėse“, – tikina jis.

Tiems, kurie ieško kelionės planavimo pagalbininkų, vertėtų pasidomėti programėle „PrieJūros“ (Android), (iOS). Joje galima rasti daugiau nei 500 apgyvendinimo vietų tiek Lietuvos, tiek Latvijos pajūryje – nuo jaukių apartamentų iki prabangių viešbučių.

„Viena geriausių jos funkcijų yra renginių kalendorius. Programėlėje galima rasti informacijos apie daugiau nei 100 renginių, vykstančių pajūryje kiekvieną mėnesį. Be to, joje yra platus restoranų pasirinkimas – galima rinktis iš daugiau nei 300 įvairių maitinimo įstaigų“, – pataria M. Vrubliauskas.

Tuo tarpu tiems, kurie į vasaros keliones planuoja vykti viešuoju transportu, „Bitės Profas“ rekomenduoja nepamiršti apie „Trafi“ (Android), (iOS) ir autobusų (Android), (iOS) bei traukinių (Android), (iOS) bilietų programėles. Pastarosios padės bilietus įsigyti ankščiau ir išvengti eilių stotyse.

„Trafi“ programėlėje rasite visus viešojo transporto tvarkaraščius, sužinosite apie viešojo transporto atvykimą ar išvykimą realiu laiku bei galėsite patogiai įsigyti autobusų ir troleibusų bilietus. Daugelį šių veiksmų galėsite atlikti ir specializuotose viešojo transporto bilietų programėlėse. Žinoma, jos itin naudingos, jei skubate ir negalite gaišti laiko eilėse prie bilietų kasų“, – priduria ekspertas.

Lankytinose vietose – audiogidų programėlės

M. Vrubliausko teigimu, keliaujant po lankytinas Lietuvos vietas, vertėtų pasidomėti programėlėmis, kuriose integruota audiogido funkcija. Pavyzdžiui, keliaujant po Aukštaitijos regioną rekomenduojama išmėginti „Visit Aukštaitija“ (Android), (iOS) programėlę, kurioje galima rasti 6 maršrutus, apimančius 50 įdomiausių lankytinų vietų.

„Keliaudami galėsite klausytis audiogido pasakojimų, kuriuose atsiskleis ne tik įdomūs faktai, bet ir unikalios lankomų objektų istorijos. Beje, šioje programėlėje galima rasti papildytos realybės funkciją, kuri padeda lengviau orientuotis aplinkoje – pakanka vos atsidaryti telefono kamerą ir sužinosite atstumą iki kito sustojimo“, – pataria pašnekovas.

O vasarą ketinantiems aplankyti Trakų istorijos muziejų, „Bitės Profas“ rekomenduoja atsisiųsti specializuotą „Trakų istorijos muziejaus“ (Android), (iOS) programėlę.

„Šioje programėlėje taip pat yra audiogido funkcija, kuri pasitarnaus it jūsų asmeninis palydovas viso apsilankymo metu. Turėsite progą sužinoti, kokia yra visų muziejuje esančių viduramžių eksponatų istorija, kodėl jie apskritai saugomi muziejuje ir kitas įdomybes“, – sako M. Vrubliauskas.

Tuo tarpu sostinės gyventojams ar svečiams patariama prieš išvyką įsidiegti „Neakivaizdinis Vilnius“ (Android), (iOS) programėlę. Pastarojoje rasite daugiau nei 100 istorijos, architektūros, gamtos ar meno maršrutų, o kiekvienas iš jų turės ir audiogidą, kuris padės geriau suprasti lankomus objektus ir jų istoriją.

„Joje taip pat galima rasti interaktyvių žemėlapių ir skiltį pavadinimu „Po paskaitų“. Šioje skiltyje rasite daugybę rekomendacijų, kur pavalgyti, apsipirkti ar kokį parką aplankyti. Ši programėlė yra puikus įrankis, norintiems sostinę išvysti naujomis spalvomis“, – komentuoja pašnekovas.

3 svetainės, kurios pravers keliaujant Lietuvoje

Anot „Bitės Profo“, naudingos informacijos galima rasti ne tik programėlėse, bet ir interneto svetainėse. Pavyzdžiui, lietuvos.dvarai.lt pateikiami visų šalyje esančių pilių ir dvarų sąrašai, informacija apie jų istoriją, planuojamus renginius.

„Svetainėje iš viso galima rasti aprašymus apie daugiau nei 50 Lietuvos pilių ir dvarų. Be to, joje galima sudaryti ir maršrutus – galima rinktis iš siūlomų 7 maršrutų arba interaktyviame žemėlapyje sudaryti savo maršrutą“, – tikina M. Vrubliauskas.

Tačiau jeigu keliaujant po Lietuvą norite aplankyti ne tik pilis ar dvarus, jums gali praversti lietuvon.lt žemėlapis, kuriame žymimos įvairiausios lankytinos vietos.

„Žemėlapyje pažymėta daugiau nei 1300 lankytinų vietų – bokštų, muziejų, religinių objektų, pažintinių takų, kempingų, poilsiaviečių, maitinimo įstaigų ar kitų pramogų. Su šiuo žemėlapiu veiklos pakaks tikrai ne vienai vasarai“, – dalinasi ekspertas.

Tuo tarpu, jeigu apskritai nežinote, nuo ko pradėti planuoti atostogas Lietuvoje arba tiesiog ieškote įkvėpimo, vertėtų apsilankyti welovelithuania.lt svetainėje.

„Šiame portale rasite ne tik gausybę straipsnių apie įvairiausias Lietuvos vietoves, bet ir aktualiausias naujienas apie renginius, festivalius ar kitas pramogas. Čia taip pat galite pasisemti idėjų netradicinėms išvykoms arba tiesiog pasigrožėti nuostabiais Lietuvos vaizdais“, – reziumuoja M. Vrubliauskas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: