5 naudingos programėlės įvairių alergijų turintiems žmonėms

Perštinti ir bėganti nosis, ašarojančios akys – tai tik dalis pavasarinės alergijos simptomų, kurie praėjus intensyviam augalų žydėjimui dažniausiai sumažėja. Tuo tarpu turintieji įvairių alergijų maisto produktams, gyvūnams ar kitiems alergenams su nemaloniais simptomais susiduria ištisus metus. „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis rekomenduoja 5 programėles, galinčias padėti suvaldyti ar sumažinti alergijų rizikas.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Programėlės gali padėti suvaldyti ir sumažinti alergijų rizikas.
  • Programėlė „IQAir AirVisual | Air Quality“ suteikia informacijos apie oro kokybę bei taršą jūsų pasirinktoje vietoje.
  • Programėlė „Allergy Guardian“ padeda kaupti ir sekti vaikų turimų alergijų informaciją.
  • Programėlės „Soosee“, „Equal Eats“ ir „Yummly Recipes & Cooking Tools“ praverčia apsiperkant, keliaujant ar šeimininkaujant virtuvėje, kad išvengtumėte maisto produktų alergijų.
 

„Programėlės, skirtos sveikatai ar gerai savijautai puoselėti, nestokoja populiarumo. Tokių programėlių dėka mes galime ne tik sportuoti, pasimatuoti kūno masės indeksą, užsiimti meditacija, bet ir domėtis sveika mityba, miego kokybe ir pan. Tarp tokių programėlių verta išskirti alergijų rizikų valdymo programėles, kurios padeda atpažinti galimus alergenus ir suteikia vartotojams naudingos informacijos“, – sako „Bitės Profas“ A. Archangelskis.

„IQAir AirVisual | Air Quality“ – naudinga informacija apie oro kokybę

Nors kai kuriuose telefonuose stebėti orų kokybę galima iš anksto įdiegtose orų programėlėse, o „Samsung“ gali parodyti ir žiedadulkių sklaidą lauke, norint išsamesnės informacijos pravers orų kokybei skirtos programėlės, kaip „IQAir AirVisual | Air Quality“.

Ši programėlė gali parodyti oro kokybę daugiau nei 100 pasaulio šalių. Ją atsidarę savo pasirinktoje arba automatiškai nustatytoje jūsų buvimo vietoje, matysite 7 dienų oro taršos ir kokybės informaciją.

„Programėlė taip pat seka įvairius įvykius, susijusius su oro tarša, ir turi išmanių pranešimų funkciją. Jei šalia jūsų buvimo vietos įvyksta koks nors oro kokybei įtakos turintis įvykis, dėl ko suprastėja oro kokybė jūsų aplinkoje, programėlė automatiškai praneš apie tai ir pasiūlys vengti buvimo lauke arba užsidėti apsauginę veido kaukę. Programėlė rekomenduojama oro kokybei jautriems asmenims, taip pat turintiems įvairių alergijų ar sergantiems kvėpavimo takų ligomis“, – vardina ekspertas.

Programėlę galite atsisiųsti čia: „Android“ ir „iOS“.

„Allergy Guardian“ – skaitmeninis alergijų dienoraštis

Ši programėlė labiausiai pravers tėvams ar globėjams, kurių atžalos turi įvairių alergijų. Programėlėje galite susikurti individualius profilius skirtingiems vaikams su jų alergijų informacija. Kiekviename sukurtame profilyje galite vesti skaitmeninį alergijų dienoraštį, kuriame galėsite žymėti alergines reakcijas, vartojamus vaistus, skubios pagalbos kontaktus bei kitą naudingą informaciją.

„Tokia programėlė yra naudinga dėl kelių priežasčių. Pirma, tai yra patogus įrankis tėvams ar globėjams sekti vaikų alergines reakcijas, kurias vėliau galima aptarti su sveikatos priežiūros specialistais. Antra, programėlėje sukaupta informacija yra naudinga ir kitiems vaiką prižiūrintiems asmenims – darželio auklėtojai ar auklei, kad šie irgi žinotų, ką daryti kilus alerginei reakcijai“, – sako „Bitės Profas“ Andrius.

Programėlę galite atsisiųsti čia: „Android“ ir „iOS“.

„Soosee“ – pastebėkite nepageidaujamus ingredientus akimirksniu

Su šia programėle galite lengvai patikrinti, ar norima maisto prekė neturi nepageidaujamų ingredientų – tai aktualu ne tik alergiškiems asmenims, bet ir veganams. Programėlėje nustatykite, kokių ingredientų – konkrečių jų pavadinimų ar kategorijų – vengiate ir tiesiog nukreipkite telefono kamerą į prekės etiketę. Programėlė automatiškai nuskaitys etiketę ir pateiks, kokius ingredientus atpažino ir ar maisto prekė yra saugi jums vartoti. Toks programėlės „Soosee“ efektyvumas leis mažiau laiko sugaišti parduotuvėje, nes telefonas greičiau atpažins nepageidaujamus ingredientus ar alergenus. Be to, programėlė palaiko lietuvių kalbą.

Programėlę galite atsisiųsti čia: „Android“ ir „iOS“.

„Equal Eats“ – patogios alergenų kortelės keliaujantiems

Ši programėlė labiausiai pravers keliaujant užsienyje, kai dėl kalbos barjero kyla didžiausia rizika susidurti su maisto alergenais.

„Įsivaizduokite, kad kelionės metu užsukate į vietinį restoraną, kur padavėjai nelabai kalba anglų ar kita jūsų vartojama kalba. Užsisakyti norimų patiekalų gal ir galima gestikuliuojant ar bedant pirštu į meniu pateiktas patiekalų nuotraukas, tačiau suprasti vienas kitą dėl galimų alergenų gali būti gerokai sunkiau. Ši programėlė padės išvengti tokių situacijų užsienyje“, – pataria „Bitės Profas“ A. Archangelskis.

Programėlėje galite susidaryti specialias alergijos korteles, kurias vėliau galėsite parodyti telefono ekrane arba turėti su savimi atsispausdinus. Programėlė šias alergijų korteles taip pat galės išversti į skirtingas kalbas, tokiu būdu užsienyje galėsite saugiai užsisakyti maisto be nepageidaujamų ingredientų.

Programėlę galite atsisiųsti čia: „Android“ ir „iOS“.

„Yummly Recipes & Cooking Tools“ – išmani maisto gaminimo programėlė

Tai – programėlė, kuri pasitelkia dirbtinį intelektą tam, kad galėtų surasti ir pasiūlyti receptų pagal jūsų pomėgius. Tačiau dirbtinis intelektas – ne vien dėl skonio. Ši programėlė, gavusi pakankamai duomenų apie jūsų alergijas, taip pat rekomenduos maistą, atsižvelgiant į jūsų mitybos poreikius bei nevartojamus produktus. Be to, paieškos laukelyje galite tiesiog įvesti turimus maisto produktus ir ji pasiūlys, ką skanaus galima iš jų pagaminti. Siūlomų receptų rezultatai taip pat bus pritaikyti pagal jūsų mitybos poreikius.

Programėlę galite atsisiųsti čia: „Android“ ir „iOS“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: