Kaip sužinoti telefono IMEI kodą?

Jei kiekvienas žmogus turi savo asmens kodą, tai telefonas – IMEI kodą (angl. International mobile equipment identity). Tai – unikalus identifikacinis numeris, kuris ypač praverčia atvejais, kai telefonas yra pavagiamas ar pametamas, nes užblokavus IMEI kodą, niekas negalės naudotis mobiliuoju internetu, skambučių ir žinučių funkcijomis. Kaip sužinoti savo telefono IMEI kodą, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Sužinoti IMEI kodą „Android“ operacinės sistemos telefone galima telefono nustatymų skiltyje „Apie telefoną“ arba skambinimo klaviatūra surinkus specialų kodą
  • „iPhone“ telefonų naudotojai IMEI kodą gali sužinoti nustatymų skiltyje spustelėję pasirinktis „General“ ir „About“ arba skambinimo klaviatūroje surinkę specialų kodą
  • Senesniuose ar mygtukiniuose telefonuose IMEI surasite nuėmę galinį dangtelį ir ištraukę bateriją

„Dingus mobiliajam įrenginiui, galima kreiptis dėl telefono aparato blokavimo pagal IMEI kodą, tačiau to daryti nereikėtų, jei dėl pavogto telefono paieškos kreipiatės į policiją. Tokiu būdu užblokuotą įrenginį bus daug sunkiau, o kartais ir visai neįmanoma surasti“, – perspėja „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip sužinoti IMEI kodą „Samsung“ ar kitame „Android“ operacinės sistemos telefone?

Telefonų, kuriuose veikia operacinė sistema „Android“, naudotojai IMEI kodą gali sužinoti dviem būdais. Pirmas būdas: telefone atidarykite nustatymų meniu ir braukite pirštu žemyn, kol rasite skiltį „Apie telefoną“. Spustelėjus, atsivers langas, kuriame rasite 15-os skaitmenų SIM 1 IMEI ir SIM 2 IMEI kodus. Dvi SIM korteles palaikančiuose telefonuose rasite du IMEI kodus, o mobiliuosiuose su viena SIM kortele – vieną IMEI kodą. Registruojant draudimo žalą ar taisant telefoną paprastai reikalaujama pirmojo IMEI kodo. Palaikykite pirštą ant IMEI ir kodas bus nukopijuotas – taip galėsite lengvai įklijuoti į žinutę ar el. laišką.

„Kita vertus, antrasis būdas dar paprastesnis. Telefono skambinimo klaviatūra surinkite specialų kodą *#06# . Tuomet telefono ekrane iššoks langas su IMEI kodo informacija“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kaip sužinoti IMEI kodą „iPhone“ telefone?

Telefonų su operacine sistema „iOS“ naudotojams taip pat yra būdai, kaip sužinoti IMEI kodą. Jei naudositės pirmuoju būdu, pirmiausia atverkite telefono nustatymus (angl. Settings), spustelėkite pasirinktį „Bendra“ (angl. General), o po to – „Apie“ (angl. About).

Atsivėrusiame lange pamatysite IMEI kodo informaciją. Palaikykite pirštą ant IMEI ir kodas bus nukopijuotas – taip galėsite lengvai įklijuoti į žinutę ar el. laišką.

„Antras būdas „iPhone“ įrenginių naudotojams labai panašus kaip ir „Android“. Telefono skambinimo klaviatūra surinkite specialų kodą *#06#. Tuomet telefono ekrane iššoks langas su IMEI kodo informacija. Priklausomai nuo turimo įrenginio, informacija gali būti pateikta skirtingai“, – sako „Bitės Profas“.

Kaip dar galima sužinoti IMEI kodą?

Jei nepavyksta išsiaiškinti IMEI kodo jau aprašytais būdais, identifikacinį numerį galite surasti ant išmaniojo įrenginio dėžutės.

IMEI taip pat išgraviruotas ir ant SIM kortelės „stalčiuko“.

Senesniuose ar mygtukiniuose telefonuose IMEI surasite nuėmę galinį dangtelį ir ištraukę bateriją.

Jei norite sužinoti, daugiau apie kitus savo įrenginio duomenis, galite perskaityti šią „Bitės Profų“ parengtą instrukciją.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: