Švenčiame „Google Maps“ gimtadienį: 5 patarimai, padėsiantys žemėlapiais naudotis patogiau

Šiandien programai „Google Maps“ sukanka 16 metų. Per šį laiką populiariausia pasaulyje žemėlapių programa tapo svarbiu kelionių pagalbininku – ji leido išvengti spūsčių, numatyti kelionės trukmę ir akimirksniu rasti greičiausią maršrutą. „Google Maps“ turi ir daugiau gudrių funkcijų, apie kurias dauguma vartotojų nė nežino. Kaip geriau išnaudoti „Google“ žemėlapių galimybes, pasakoja „Bitės Profai“.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • Populiariausia pasaulyje žemėlapių programėlė „Google Maps“ pradėjo veikti 2005 m. vasario 8 d.
  • „Google Maps“ leidžia lengvai pažymėti automobilio parkavimo vietą ir sužinoti tikslų atstumą iki pasirinkto objekto
  • „Google Maps“ galite susiplanuoti ir įtraukti tarpines stoteles

Daugiau apie tai, kaip patogiau naudotis „Google Maps“ programa, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Google“ suteikė galimybę ne tik patogiau keliauti panaudodama palydovų informaciją žemėlapiams sudaryti, bet ir pasižiūrėti, kaip atrodys kelionės tikslas nuotraukų žemėlapyje „Street View“. Pirmą kartą „Google Street View“ automobiliai Lietuvoje pasirodė dar 2012 m. Dabar žemėlapių funkcijas Lietuvoje naudoja ir vartotojai, ir daugybė organizacijų. Pavyzdžiui, transporto bendrovės gali pasižiūrėti, ar kelionės tikslą galima pasiekti sunkvežimiais, o štai mokesčių inspekcijai programa leidžia rasti nedeklaruotą nekilnojamąjį turtą“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

 
Parkuokitės patogiau

google_maps_gimtadienis-1
 
Jeigu kada nors vykote automobiliu į prekybos centrą ar palikote automobilį didelėje parkavimo aikštelėje, greičiausiai žinote, kaip lengvai galima pamiršti tikslią automobilio buvimo vietą.

Apie tai pagalvojo ir „Google Maps“ kūrėjai ir programoje įdiegė galimybę pažymėti tikslias automobilio parkavimo koordinates.

„Automobilio parkavimo vietą galėsite išsaugoti paspaudę jūsų buvimo vietą rodantį mėlyną taškelį: tuomet atsidarys papildomas meniu, kuriame rinkitės „Išsaugoti automobilio stovėjimo vietą“ (angl. „Set as parking location“). Parkavimo vieta bus išsaugota, o apačioje pasirinkus „Daugiau informacijos“, galėsite įrašyti pastabas apie automobilio statymą – kuriame aukšte palikote automobilį ir kiek laiko liko iki parakavimo pabaigos“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
 
Nustatykite atstumą

google_maps_gimtadienis-2
 
Jei susiruošėte pabėgioti nauju maršrutu ar planuojate leistis į žygį, tikslų atstumą nuo pasirinktos vietos iki galutinio taško žemėlapių programėlėje galite sužinoti vos keliais mygtukų paspaudimais.

Ilgau palaikius pirštą ant „Google“ žemėlapio iššoks meniu, kuriame rinkitės „Išmatuoti atstumą“ (angl. Measure distance“). Tuomet pirštu braukdami per telefono ekraną galėsite pasirinkti nuotolį ir patikrinti, kiek metrų ar kilometrų turėsite vykti iki kelionės tikslo.

O kompiuterio ekrane tikslų atstumą galite sužinoti paspaudę dešinį pelės arba jutiklinio kilimėlio (angl. touchpad) mygtuką, tuomet – „Išmatuoti atstumą“.
 
Perduokite savo buvimo vietą realiu laiku

google_maps_gimtadienis-3
 
Žemėlapiai leidžia nusiųsti jūsų buvimo vietą realiu laiku – ši funkcija bus pravarti tiek norint lenktyniauti su draugais žygyje, tiek ir, pavyzdžiui, pasiklydus svetimame mieste.

„Nusiųsti savo buvimo vietos koordinates realiu laiku galėsite telefono ekrane nuspaudę mėlyną taškelį, o tuomet – „Bendrinti vietą“ (angl. Share location). Meniu galite pasirinkti, kiek laiko jūsų buvimo vieta bus dalinamasi su kitais, ir lengvai išsiųsti nuorodą pasirinktiems adresatams“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Nuoroda adresatams bus atidaryta per „Google“ žemėlapių programėlę. Jei programėlės adresatai neturi – per naršyklę. O nuorodos siuntėjui programėlėje ekrano apačioje bus rodoma, kad šiuo metu dalinamasi jūsų buvimo vieta. Šią funkciją galėsite bet kada išjungti.
 
Naudokite balso komandas

google_maps_gimtadienis-4
 
Jei vairuojant automobilį prireikia pakeisti maršrutą ar pasitikslinti, kuriuo keliu važiuojate, nebūtina paslapčia žiūrėti į telefono ekraną – informaciją galite gauti balso komandomis.

„Tiesa, lietuvių kalba užduoti balso komandų galimybės kol kas nėra, tačiau balso komandomis galite naudotis keliomis dešimtimis kitų kalbų, įskaitant anglų. Komanda „What road is this“ leis sužinoti, kuriu keliu važiuojate, „Find gas station“ – rasti artimiausią degalinę, o paklausę „How‘s traffic ahead“ sužinosite, ar jūsų kelyje yra spūsčių“ , – sako „Bitės Profas“.

Kad aktyvuotumėte valdymo balsu funkciją „Android“ įrenginiuose, pirmiausiai turite pažadinti „Google“ asistentą – tai padarysite pasakę balso komandą „Ok, Google“. Jei telefone nustatyta kalba yra lietuvių, telefono ekrane matysite užrašą „Ši funkcija šiuo metu nepasiekiama šia kalba“. Pasakę „Ok, Google“, užduokite norimą balso komandą.

„iOS“ įrenginių savininkai balso komandas gali naudoti paspaudę mėlyną mikrofono mygtuką žemėlapyje.
 
Suplanuokite visą maršrutą

google_maps_gimtadienis-5
 
Ne visuomet kelionė automobiliu trunka nuo taško A iki taško B. Ypač ilgesnių kelionių metu prireikia sustoti užkandžių, užsipilti kuro ar pasivaikščioti po lankytinas vietas. „Google“ Žemėlapiai leidžia numatyti visą kelionės maršrutą, įtraukiant ir tarpines stoteles.

Visą kelionės maršrutą suplanuoti galite pasirinkę galutinę kelionės stotelę, paspaudę tris taškelius kairiame viršutiniame telefono kampe ir atsidariusiame meniu pasirinkę „Pridėti stotelę“ ( angl. „Add stop“). Programėlė leidžia pridėti iki devynių stotelių.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.