Pristatytos labiausiai laukiamos „Apple“ naujienos: ką žada naujasis „iPhone”?

Neseniai įvyko daugelio technologijų fanų lauktas „Apple“ renginys. Jo metu pristatyti patys naujausi šio gamintojo įrenginiai ‒ išmanieji laikrodžiai, „Airpods“ ausinės ir laukiamiausia „iPhone 14“ serija. Ką žada naujasis išmanusis ir ar verta atsinaujinti senesnį įrenginį?

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Neseniai pristatyta naujausia „Apple“ „iPhone 14“ išmaniųjų serija
  • Naująją seriją sudaro 4 modeliai: „iPhone 14“, „iPhone 14 Plus“, „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“
  • Renginio metu taip pat pristatyti 3 laikrodžiai ir vienos ausinės
  • „Pro“ modeliuose ekrano viršuje esanti išpjova keičiasi ir įgauna „Dynamic Island“ funkciją
  • „Pro“ telefonų pagrindiniai kamerų objektyvai turi 48 MP, o įprasti modeliai ‒ 12 MP

„Apple“ dar kartą nustebino savo gerbėjus. Išvydome net keturis „iPhone 14“ modelius, kurie, tikėtina, greitai taps itin populiarūs dėl naujų funkcijų, dizaino ir kitų aspektų. Šiais metais išmaniųjų telefonų atnaujinimai kaip niekad ryškūs“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kokie naujųjų „iPhone 14“ modeliai ir dydžiai?

Renginio metu „Apple“ pristatė keturis naujausius „iPhone“ telefonų modelius ‒ „iPhone 14“, „iPhone 14 Plus“, „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“.

„Įdomu tai, kad įprastuose „iPhone 14“ modeliuose liko tas pats procesorius kaip ir „iPhone 13“ serijos išmaniuosiuose ‒ „A15 Bionic“. Tuo metu „Pro“ modeliai gavo naują patobulintą procesorių ‒ „A16 Bionic“. Taigi, „Apple“ atskyrė įprastų ir „Pro“ modelių telefonų našumą“, ‒ pastebi „Bitės Profas“.

„Pro“ telefonų modelių ekrano atnaujinimo dažnis gali nukristi iki 1 Hz, o tai reiškia dar efektyviau veikiančią bateriją.

„Pro“ telefonų modeliai liko tokio paties dydžio: „iPhone 14 Pro“ įstrižainė siekia 6,1 colio (apie 15 cm), o „iPhone 14 Pro Max“ įstrižainė dar įspūdingesnė ‒ 6,7 colio (apie 17 cm). „iPhone 14 Plus“ dydis identiškas „iPhone 14 Pro Max“ ‒ tai pirmasis ne „Pro“ modelis, turintis tokį didelį ekraną. Be to, šių telefonų ekrano kraštai (rėmeliai) yra plonesni.

Kokia „iPhone 14“ dizaino naujovė ir spalvos?

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ priekinio ekrano viršuje neturi šiems telefonams būdingos ekrano išpjovos. Dėl to ekranas tampa dar didesnis“, ‒ atkreipia dėmesį A. Archangelskis.

„Pro“ modeliuose ekrano viršuje esanti išpjova keičiasi ir įgauna „Dynamic Island“ funkciją. Aplink išpjovą gražiomis animacijomis bus pateikiama naudinga informacija. Pavyzdžiui, jei klausysimės muzikos, matysime grupės albumo viršelį. Ant jo paspaudę galėsime perjungti ar prasukti dainą.

„Pro“ modeliai turi naują ekraną. Žiūrint vaizdo turinį HDR formatu telefonas gali pasiekti iki 1600 nitų šviesumą, tad filmai atrodys įspūdingai kaip niekada. Be to, telefoną naudojant priešais saulę, jis galės pašviesėti net iki 2000 nitų, kad ekranas matytųsi kuo geriau. Iki šiol joks išmanusis negalėjo pasiekti tokio šviesumo“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Pristatyti „iPhone 14“ ir „iPhone 14 Plus“ išmanieji įrenginiai yra ryškių spalvų: mėlyna, raudona, kreminė (angl. starlight), violetinė, juoda (angl. midnight) su blizgia stiklo nugarėle. Tuo metu „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ modeliai yra juodos, sidabrinės, auksinės ir tamsiai violetinės (angl. deep purple) spalvos bei turi matinę nugarėlę.

Kokios „iPhone 14“ kameros ir programinė įranga?

Standartiniai telefonai ‒ „iPhone 14“ ir „iPhone 14 Plus“, turi 2 kameras: pagrindinę ir itin plataus kampo. Tuo metu „Pro“ telefonų modeliai turi dar ir trečią ‒ teleobjektyvą.

„Pro“ telefonų modelių fotografavimo ir filmavimo galimybės padidėjo dėl naujo didesnio pagrindinio objektyvo, kuris dabar siekia net 48 MP. Jis gali sugerti dvigubai daugiau šviesos nei „iPhone 13 Pro“ modeliai. Be to, naujas 48 MP jutiklis leidžia daryti dvigubo priartinimo nuotraukas iškerpant vidinius 12 MP iš jutiklio“, ‒ teigia išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„iPhone 14“ įprasti modeliai turi naują 12 MP objektyvą, kuris tamsiu paros metu sugeria 49 proc. daugiau šviesos. Tai reiškia, kad tamsoje kadrai bus kokybiškesni, o naudojant naktinį režimą fotografuosite iki dviejų kartų greičiau.

„Pro“ modeliai gavo naują itin plataus kampo objektyvą, kuris gali sugerti 3 kartus daugiau šviesos nei „iPhone 13 Pro“ modeliuose esantis itin plataus kampo objektyvas. Be to, „Pro“ modeliuose kiekvienos nuotraukos apdorojimui atliekama iki 4 trilijonų operacijų, kad šios gautųsi kuo kokybiškesnės“, ‒ pastebi A. Archangelskis.

„Pro“ modeliuose naujas žibintuvėlis (angl. flashlight) dabar dvigubai šviesesnis ir turi daugiau šviesumo lygių. Taip pat prisitaiko fotografuojant, kad vaizdas neatrodytų per šviesiai.

„Atsirado filmavimo itin didelio stabilizavimo režimas ‒ „Action Mode“. Jis suteikia tokį stabilizavimą, kad net filmuojant ir bėgant vaizdas išlieka stabilus. Visuose naujųjų telefonų modeliuose „Cinematic“ režimas dabar leis filmuoti 4K raiška 30 kadrų per sekundę“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Visi „iPhone 14“ modeliai turi naują „Photonic Engine“. „Apple“ teigia, kad šis programinės įrangos sprendimas leis visiems naujų telefonų objektyvams sugerti 2 ‒ 3 kartus daugiau šviesos.

Visi „iPhone 14“ išmanieji pristatyti su iš anksto įdiegta „iOS 16“ programine įranga, kurios atnaujinimus telefonai gaus dar bent 5 metus.

Kaip atnaujinta baterija ir kokios kitos naujos funkcijos?

Pilnai įkrovus naujuosius „iPhone 14“, jais naudotis galėsite visą dieną. „iPhone 14 Plus“ ‒ ilgiausiai laikančią bateriją turintis ne „Pro“ modelis. Naujieji įrenginiai pasižymi efektyviausiu našumo ir energijos taupymo santykiu „Apple“ istorijoje.

„Pro“ modeliuose pristatytas naujasis „A16 Bionic“ procesorius. Dėl šio procesoriaus telefonai energiją gali paskirstyti efektyviai, o bateriją krauti greičiau.

„iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ turi visada įjungto ekrano (angl. Always-On display, AOD) funkciją. Naudotojai turės galimybę užrakintame ekrane matyti orus, kalendorių ar kitą svarbią informaciją“, ‒ pasakoja A. Archangelskis.

Pagrindinio užrakinto ekrano užsklandos fonas patamsintas, paliekant spalvotą priekinį planą su laiku ir kitais funkcijų kraštų akcentais, priklausančiais nuo naudotojo pasirinkimo, pavyzdžiui, šrifto, spalvos ar išdėstymo.

Be to, ekrane pranešimai rodomi iš apačios į viršų, o juos matyti galime 10 sekundžių.

„Į naujųjų „iPhone 14“ telefonų modelius įtraukta avarijos aptikimo funkcija, kuriai suveikus automatiškai iškviečiamos pagalbos tarnybos. Jis, beje, veikia panašiai kaip „Apple Watch“ išmaniuosiuose laikrodžiuose integruota kritimo aptikimo funkcija“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kuo pasižymi naujieji „Apple Watch“ laikrodžiai?

Vykusio renginio metu taip pat buvo pristatyti 3 laikrodžiai: „Apple Watch Series 8“, antros kartos „Apple Watch SE“ ir „Apple Watch Ultra“.

„Su nauju „Apple Watch Series 8“ temperatūros jutikliu laikrodis gali nustatyti, kada maždaug moterims įvyko ovuliacija. Šis prietaisas riešo odos temperatūrą gali nustatyti 0,1 C° tikslumu. Be to, nauji jutikliai leidžia laikrodžiams aptikti, kada įvyko avarija automobiliu ir automatiškai iškviesti pagalbą“, ‒ pasakoja „Bitės Profas“.

„Apple Watch Series 8“ atsirando naujas „Low-Power“ režimas, kuris, „Apple“ teigimu, gali padidinti baterijos veikimą iki 36 valandų. Be šio režimo laikrodžio baterija veikia iki 18 val. Tiesa, „Low-Power“ režime neveikia kai kurios funkcijos, pavyzdžiui, „Always-On display“ ar automatinis treniruočių aptikimas.

„Tuo metu antros kartos „Apple Watch SE“ turi pagrindines „Apple Watch“ funkcijas už prieinamesnę kainą. Jis taip pat turi naujus jutiklius iš „Watch Series 8“, skirtus aptikti avariją“, ‒ pastebi A. Archangelskis.

Nuo praeito „Apple Watch SE“ naujojo laikrodžio šiek tiek pakitęs dizainas. Jis yra lengvesnis. Be to, antros kartos „Apple Watch SE“ turi iš anksto įdiegtą „WatchOS 9“ versiją.

„Kalbant apie „Apple Watch Ultra“, jis yra 49 mm dydžio ir turi titano rėmelį. Tai didžiausias ir šviesiausias „Apple“ laikrodis, nes jo ekranas gali pasiekti net 2000 nitų šviesumą. Be to, jis turi net 2 garsiakalbius, kad garsas girdėtųsi net ir triukšmingoje aplinkoje, pavyzdžiui, siaučiant audrai“, ‒ pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Toliau vardindamas „Apple Watch Ultra“ privalumus ekspertas teigia, kad 3 mikrofonai atpažins naudotojų balsus net sudėtingomis sąlygomis. Ši funkcija ypač naudinga skambinant, nes pašnekovas jus puikiai girdės net ir pučiant stipriam vėjui.

„Apple Watch Ultra“ taip pat turi iki 36 val. veikiančią bateriją, tad yra ilgiausiai veikiantis „Apple“ laikrodis. Vėliau gamintojas žada atnaujinimą, kuris leis optimizuoti bateriją, kad ji laikytų kuo ilgiau, t. y. veiktų iki 60 val.

„Apple Watch Ultra“ padidinti mygtukai, kad įrenginį būtų lengviau valdyti su pirštinėm. Papildomas „Custom“ mygtukas veikia priklausomai nuo to, kokia dabar atidaryta programėlė. Šis laikrodis taip pat turi dvigubo dažnio GPS, kuris itin tikslus ir veikia net sudėtingomis sąlygomis. Pavyzdžiui, esant šalia aukštų pastatų“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Galiausiai, „Apple Watch Ultra“ turi WR100 atsparumo sertifikatą. Tai reiškia, kad jis tinkamas ne tik plaukimai, bet ir nardymui, nes gali atlaikyti net iki 40 m gylio slėgį. Nardant automatiškai matuojamas gylis, laikas ir vandens temperatūra.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kuo pasižymi naujosios „Apple AirPods Pro“ ausinės?

Renginyje taip pat pristatytos antros kartos „AirPods Pro“ ausinės, turinčios naująjį H2 lustą su naujais mikrofonais ir optimizuotu išorės dizainu, kuris leidžia dvigubai padidinti garso slopinimo efektyvumą.

„Nauji garsiakalbiai su naujais stiprintuvais viduje žada dar geresnę garso kokybę, tad kiekviename garse išgirsime dar daugiau detalių. Ausinės turi naują funkciją „Touch Control“ ‒ dabar paviršius reaguos, ne tik tada, kai jį liesite, bet ir juo brauksite. Dėl šios priežasties galima, pavyzdžiui, pasigarsinti muziką telefono neišsitraukus iš kišenės“, ‒ sako A. Archangelskis.

„Personalized Spatial Audio“ funkcija naudotojų paprašys nusifotografuot ausį. Tada pagal ausies formą bus pritaikytas garsas, kad jaustumėtės lyg koncertų salėje. Antros kartos „AirPods Pro“ ausinės 33 proc. ilgiau groja vienu įkrovimu nei ankstesni „AirPods Pro“.

Norint įkrauti naujųjų ausinių dėžutę galima naudoti ne tik „Lighting“ laidą, bet ir „MagSafe“ arba „Apple Watch“ įkroviklį.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: