Technologijų pasaulis 2024 metais: kada ir ką naujo išvysime?

Nauji metai – naujos technologijos. Jei nenustygstate vietoje, laukdami jų naujienų, jau dabar savo kalendoriuje galite pasižymėti didžiųjų renginių datas, kurių nevalia praleisti. „Bitės Profas“ Andrius pristato, kada ir kokių išmaniųjų įrenginių naujovių sulauksime šiais metais, kad su jomis susipažintumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Sausio 9-12 d. vyko CES 2024 – technologijų paroda, kurioje įvairūs gamintojai pristatė tiek į rinką ateinančius produktus, tiek prototipus.
  • Per metus „Samsung“ renginys „Galaxy Unpacked“ vyksta 2 kartus: pirmiausia tikimasi išvysti įrenginį su dirbtinio intelekto patobulinimais, o vėliau – sulenkiamus telefonus.
  • Pasaulio mobiliųjų technologijų kongrese pristatomos techninės ir programinės įrangos naujovės. Šiemet jame žiūrovus sieks sužavėti „Nothing“.
  • Manoma, kad „Apple“ pasaulinėje programuotojų konferencijoje bus galima pamatyti jau „iOS 18“ operacinės sistemos versiją, o „Apple Event“ renginyje – „iPhone 16“ telefonų seriją.
 

„Jei norite jausti technologijų pulsą, pavyzdžiui, žinoti, kaip atrodo ir kokiomis savybėmis pasižymi tokie naujausi išmanieji įrenginiai kaip telefonai, ausinės, laikrodžiai bei kompiuteriai, rekomenduoju nepraleisti 6 kone pačių svarbiausių renginių. Tikėtina, kad šįmet juose ne vienas gamintojas vystys dirbtinio intelekto (DI, angl. artificial intelligence, AI) temą“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

CES 2024 – didžiausia metų pradžios technologijų paroda

Nauji metai prasidėjo su CES – paroda, kurioje pristatomos įvairios technologijos. Ji verta dėmesio, nes leidžia susipažinti su ateities perspektyvomis ir išvysti išskirtinius prototipus.

„Sausio 9-12 dienomis vykusios parodos metu mano akį pirmiausia patraukė „Samsung Display“ permatomas „MicroLED“ technologijos ekranas, kurį galima naudoti įvairiais būdais. Be to, likau sužavėtas sulenkiamų telefonų prototipais. Juos galima atlenkti iš įvairių pusių, taip pat išskleisti ar išstumti“, – pasakoja A. Archangelskis.

Jis priduria, kad CES 2024 metu įmonė LG pranešė, kad jos permatomi OLED T televizoriai dabar bus prieinami visiems. Tai reiškia, kad šiuos neįprastus įrenginius galės įsigyti visi norintys.

„Galaxy Unpacked 2024“ – „Samsung“ pirmasis metų renginys

Metai iš metų šiame „Galaxy Unpacked“ renginyje „Samsung“ pristato savo naujausius telefonus flagmanus. Tiesa, prieš tai technologijų gamintojas paskelbia trumpą reklaminį anonsą, kuriame yra užuominų, ko galima tikėtis.

„Šių metų anonse pasirodo užrašas „Galaxy AI“. Tai, be abejo, reiškia, kad naujasis įrenginys turės DI patobulinimų. Įdomu tai, kad apie juos „Samsung“ vykdo apklausą. Joje nusprendę dalyvauti žmonės turi pasirinkti, kurių iš šių DI patobulinimų: kameros, nuotraukų redagavimo, paieškos, vertimo, sveikatos ir žaidimų, jie laukia labiausiai. Atsakymų variantai yra pretendentai tapti naujo, o gal ir naujų įrenginių savybėmis“, – sako „Bitės Profas“.

Pirmasis „Galaxy Unpacked 2024“ renginys vyks vasario 17 d. 20 val. Jo tiesioginę transliaciją bus galima stebėti „YouTube“ platformoje.

„Mobile World Congress 2024“ (MWC 2024) – įvairių technologijų gamintojų staigmenos

Pasaulio mobiliųjų technologijų kongrese, vykstančiame Barselonoje, galima išvysti ne tik techninės, bet ir programinės įrangos naujovių.

„Pernai jame sužibėjo „Xiaomi“ telefonas, palaikantis 300 W galios krovimą, ir „Lenovo“ nešiojamasis kompiuteris, kurio ekranas gali išsisukti ir taip padidėti. Na, o šiemet žiūrovus tikrai bandys nustebinti „Nothing“, nes šis gamintojas jau paskelbė apie savo būsimą pristatymą“, – sako A. Archangelskis.

Renginys „Mobile World Congress 2024“ vyks nuo vasario 26 iki 29 d. Tada bus naujienų iš įvairių technologijų gamintojų.

„Worldwide Developers Conference 2024“ (WWDC 2024) – „Apple“ renginys, kuriame pristatomi programinės įrangos atnaujinimai

Įprastai „Apple“ kasmetinėje pasaulinėje programuotojų konferencijoje galima išvysti naują „iOS“ operacinės sistemos versiją, skirtą „iPhone“ telefonams.

„Dėl to dabar tikimasi pamatyti jau „iOS 18“. Beje, šio renginio metu kartais pristatomi ir nauji įrenginiai. Praeitais metais dienos šviesą išvydo „Apple Vision Pro“, kurį gamintojas vadina erdviniu kompiuteriu“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Nors oficialiai „Worldwide Developers Conference 2024“ renginio data nėra paskelbta, tačiau spėjama, kad jis vyks birželio mėn. Prieš tai „Apple“ savo interneto svetainėje dažniausiai pasidalina nuoroda į „YouTube“ platformą, kurioje galima stebėti tiesioginę šio renginio transliaciją.

„Galaxy Unpacked 2024“ – „Samsung“ antrasis metų renginys

Gamintojas „Samsung“ ne kartą „Galaxy Unpacked“ renginyje, kuris vyksta antroje metų pusėje, pasaulį supažindino su savo naujausiais sulenkiamais telefonais.

„Anksčiau šio renginio metu būdavo pristatomi „Galaxy Note“ išmanieji, tačiau tai pasikeitė ir dabar technologijų entuziastai nekantraudami laukia naujos kartos sulenkiamų telefonų. Ne paslaptis ir tai, kad galime išvysti naujus dėvimuosius įrenginius, pavyzdžiui, išmaniuosius laikrodžius, ir (arba) planšetinius kompiuterius“, – sako A. Archangelskis.

Kol kas nėra žinoma, kada vyks „Galaxy Unpacked 2024“ antrasis renginys, tačiau jo tikimasi rugpjūčio arba liepos mėn. Tiesa, kiek anksčiau „Samsung“ savo interneto puslapyje informuoja, kur galima žiūrėti renginio tiesioginę transliaciją. Įprastai tai – „YouTube“ platforma.

„Apple Event“ – renginys, kuriame pristatomi nauji „iPhone“ telefonai

Rugsėjis technologijų mėgėjams ne veltui asocijuojasi su naujais „iPhone“ išmaniaisiais – juos „Apple“ pristato būtent tada.

„Daugelis jau laukia „iPhone 16“ telefonų serijos. Be to, svarbu nepamiršti, kad yra tikimybė pamatyti ir tokius dėvimuosius įrenginius kaip išmaniuosius laikrodžius ar ausines“, – sako „Bitės Profas“.

Atsižvelgiant į anksčiau vykusius renginius, „Apple Event“ bus galima pamatyti turbūt rugsėjo mėn. pirmoje pusėje. Artėjant šiai datai, „Apple“ interneto svetainėje greičiausiai rasite informaciją apie tai, kur galima žiūrėti šio renginio tiesioginę transliaciją. Anksčiau ji ne kartą buvo prieinama „YouTube“ platformoje.

IFA 2024 – elektronikos ir buitinės technikos paroda

Praėjusiais metais šioje parodoje buvo galima išvysti ypač daug įvairių prietaisų ir įrenginių. Vienas iš jų – LG lagaminas „StanbyMe Go“ – nustebino net ir daug mačiusius.

„Jo viduje – 27 colių įstrižainės lietimui jautrus ekranas. Ar šis įrenginys yra reikalingas? Greičiausiai ne. Ar jį buvo įdomu išvysti? Tikrai taip!“, – sako A. Archangelskis.

IFA 2024 vyks rugsėjo 6-10 d. Berlyne. Tuo metu pasipils naujienos ir tikėtina, kad šią parodą dalis technologijų gamintojų transliuos tiesiogiai.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: