Kad Joninės neapkarstų: kaip apsaugoti savo išmanųjį telefoną?

Joninės – didžiausia ir laukiamiausia kiekvienos vasaros šventė. Tai ir proga susitikti su seniai matytais draugais, pabūti gamtoje ar pasimėgauti šiltomis vasaros naktimis. Kita vertus, kasmetinė mobiliųjų įrenginių taisymo bendrovės „MTTC“ statistika rodo, kad iš karto po Joninių iki 6 proc. išauga klientų skaičius, kurie kreipiasi dėl išmaniųjų telefonų gedimų. Remiantis bendrovės duomenimis, net 80 proc. negarantinių įrenginių, kuriuos atneša taisyti klientai, yra su ekranų dūžiais. Tam, kad šios liūdnosios statistikos šiemet pavyktų išvengti, „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, kaip Joninėms paruošti savo išmaniuosius.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Planuojant būsimą šventę, verta iš anksto pagalvoti apie telefono išorės apsaugas – stikliuką, plėvelę ir dėklą;
  • Saulės karštis yra vienas didžiausių pavojų telefonui vasarą, bet pakenkti gali netgi daiktai mūsų kuprinėje;
  • Keli nustatymai telefone padės rasti pamestą telefoną, o speciali programėlė – ir pasimetusius draugus.

„Švenčiant Jonines lengva pamiršti, kad visi smagieji šios šventės atributai – laužai, maudynės ar žygiai miškuose – gali padidinti riziką pakenkti mūsų išmaniesiems telefonams. Švenčių metu lengva užsimiršti, o to pilnai pakanka, kad netyčia nukritęs suskiltų telefono ekranas, akumuliatorius perkaistų dėl kaitrios saulės ar benardydami patys panardintume ir savo išmanųjį. Laimei, apsisaugoti nuo visų šių rizikų galima iš anksto“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi patarimais, kaip savo telefonui nepakenkti švenčiant Jonines.

1. Į Jonines – tik su telefono išorės apsauga

Tam, kad švęsdami didžiausią vasaros šventę išvengtume telefono ekrano skilimų, įbrėžimų ar dūžių, pirmiausiai turėtume pasirūpinti jo išorės apsauga. Svarbiausios išorinės apsaugos, pasak „Bitės Profo“, yra telefono stikliukas arba plėvelė, bet be jų pravartu turėti ir dėkliuką.

„Būdami gamtoje, visai atsitiktinai galime padėti telefoną ant gruoblėtos žemės ar medžio paviršiaus, o vėliau užsimiršę stipriau stumtelėti jį ar prisėsti. To pilnai pakanka, kad ant telefono ekrano atsirastų smulkių įbrėžimų ar net dūžių. Padėti apsisaugoti nuo to gali apsauginis telefono stiklas arba plėvelė, bet renkantis juos būtina atkreipti dėmesį, ar jie dengia tik išmaniojo ekrano, ar ir aplink esančią zoną. Tiesa, pavyzdžiui, brangesni „Samsung“ įrenginiai turi lenktus ekrano kraštus, tad reikia įsitikinti, ar perkama ekrano apsauga dengia ir lenktus tokių telefonų kraštus ar tik plokščią ekrano dalį.“, – pataria „Bitės Profas“.

Kitas svarbus momentas, kaip išskiria K. Špiliauskas – apsauginio stikliuko kokybė. Jei apsauginis stiklas po kontakto su, pavyzdžiui, žeme ne eižėja, o dūžta, jo aštrios dalys gali telefono ekranui sukelti papildomų įbrėžimų. Tuo metu renkantis telefono dėklą labai svarbu funkcionalumas. „Bitės Profas“ rekomenduoja įsitikinti, kad dėklo kraštai yra kiek iškilę ir šiek tiek apgaubia telefono korpusą. Tokiu atveju net padėjus telefoną ekranu žemyn, šis nesilies prie paviršiaus. Taip pat renkantis dėklą telefonui reikia įsitikinti, kad dėklas pagamintas iš neslidžios medžiagos ir rankoje laikysis tvirtai.

Daugiau patarimų, kaip apsaugoti savo telefoną ne tik per Jonines, bet ir per vasaros karščius, rasite šiame „Bitės Profų“ straipsnyje.

2. Nepalikite telefono saulės draugijoje

K. Špiliauskas pastebi, kad įsisukus į linksmybių sūkurį, lengva pamiršti, kad pasidėjome telefoną saulės kepinamoje vietoje ar įjungėme jį krauti ant palangės.

„Švenčiant Jonines svarbu nepamiršti, kad tai – būtent vasaros šventė. Oro temperatūra aukšta, saulė kaitina, o tai mūsų telefonui – ne pačios geriausios žinios. Jeigu savo išmanųjį laikome šešėlyje, nepaliekame su išorine baterija krautis ant saulės, kartais vis pasižiūrime, ar jis veikia gerai ir nekaista, nesmagių staigmenų turėtume išvengti. Kita vertus, ir taip karštą dieną kaistantį telefoną palikus ant saulės gali sugesti jo baterija. Netgi visą laiką telefoną laikant kelnių kišenėje tai gali jam pakenkti, nes saulės karštį padvigubina ir mūsų kūno šiluma, todėl kišenėje išmaniajam dar karščiau nei lauke. Todėl svarbu kartais stebėti telefono temperatūrą, o pastebėjus, kad jis karštas reikėtų leisti telefonui atvėsti pačiam arba jį išjungti. Svarbu nedėti telefono „greitam atvėsimui“ į šaldytuvą ar pamerkti į ežeriuką – tokiu atveju telefonui gali pakenkti ir šaltis arba drėgmė“, – įspėja „Bitės Profas“.

Jeigu norite sužinoti visus patarimus, kaip apsaugoti telefoną nuo didelių karščių ir ko su jais kovojant geriau nedaryti, skaitykite pilną „Bitės Profų“ straipsnį.

3. Telefonui gali pakenkti ir mūsų kuprinės turinys

Einant į šventę, kaip teigia K. Špiliauskas, dažnai ant pečių užsimetame kuprinę, paskubomis susidedame reikalingiausius daiktus, o kartu su jais ten pat keliauja ir telefonas.

„Vasarą mūsų kuprinėje padaugėja daiktų, kurie nėra patys geriausi bendražygiai telefonui. Pavyzdžiui, užrašinė ar sąsiuvinis su spirale, nesandari po ranka pasitaikiusi vandens gertuvė ar raktai. Visi šie daiktai yra potencialiai rizikingi mūsų išmaniesiems, ypač jei dar neturime išorės apsaugos priemonių – ekrano stikliuko ir dėkliuko. Minėti daiktai gali subraižyti tiek telefono ekraną, tiek nugarėlę. Į kuprinę gali patekti ir nepageidaujamo pavojaus iš išorės. Pavyzdžiui, pasitiesus rankšluostį ant smėlio, o vėliau įsidėjus jį į kuprinę, rizikuojame, kad smėlio pateks ir į telefoną. Smėlis pavojingas telefonui tuo, kad jis gali patekti į mikrofono, garsiakalbio ar krovimo jungties angas. Jei taip nutiktų ir matote, kad įrenginys nebeveikia, kaip turėtų, patys jo neardykite, o kreipkitės į meistrus. Kita vertus, jei norite tokių situacijų apskritai išvengti, tiesiog nepamirškite telefono įdėti į atskirą kuprinės skyrių, kur nebūtų visų šių grėsmių“, – pastebi ekspertas.

4. Kaip nepamesti savo draugų ir telefono?

Švenčiant Jonines gali pasitaikyti ir nemalonių netikėtumų, pavyzdžiui, pamestas telefonas. Apie tai, kaip pastebi „Bitės Profas“, taip pat geriau pagalvoti iš anksto.

„Nenorint prarasti savo telefono pakanka pasitikrinti, ar įjungta „Find My Phone“ (liet. Ieškoti mano mobiliojo) funkcija pačiame telefone, nes beveik visų telefonų gamintojai ją palaiko. Šią funkciją galima rasti telefono nustatymuose. Jeigu taip nutiktų, kad šventės metu pametėte telefoną, „Samsung“ telefono galite ieškoti šio puslapio pagalba, bet kurį kitą operacinės sistemos „Android“ telefoną galėsite pamatyti čia, o „iPhone“ telefoną galima atrasti iš bet kurio kito „iOS“ programinę įrangą naudojančio įrenginio, tereikės prisijungti prie savo „Apple ID“ paskyros. Tuo metu nenorint šventės įkarštyje pamesti savo draugų, pravartu išmėginti specialiai tam skirtą programėlę. Viena tokių – pirmiausiai šeimoms skirta „Life360“ („Android“, „iOS“). Ši programėlė puikiai tinka norint surasti tuos draugus, kurie mėgsta pasimesti bei išsijungti telefono skambėjimo garsą. Ji leidžia matyti, kur tuo metu yra jūsų stebimi įrenginiai“, – pataria K. Špiliauskas.

Jeigu norite sužinoti daugiau apie funkcijas, kurios leis surasti pamestą telefoną, sužinoti, ar įjungta telefono radimo funkcija ar apsaugoti jį nuo vagysčių bei kaip visas šias funkcijas aktyvinti, skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

Jau apsaugojus savo išmanųjį telefoną prieš artėjančias Jonines, pats metas pagalvoti ir apie papildomas veiklas jas švenčiant. Norintiems sužinoti, kuo telefonas gali pasitarnauti tikriems grilio entuziastams, siūlome skaityti šį „Bitės Profų“ straipsnį. Jei Joninių naktį pasitaikys giedra naktis, puiki progą stebėti naktinį dangų. Patarimus, kaip geriausiai tai padaryti vien išmaniojo dėka rasite šiame „Bitės Profų“ straipsnyje. Galiausiai, jeigu Joninių proga nuspręsite pakeliauti po Lietuvą ar kaimynines Baltijos šalis, naudingų patarimų rasite šiame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: