Kaip išjungti kompiuterį klaviatūra?

Yra situacijų, kai kompiuterio neįmanoma išjungti įprastu būdu. Pavyzdžiui, kai užstringa jame veikusi programa ar netikėtai išsikrauna valdymo pelė. Tokiais atvejais nesijaudinkite, nes išjungti kompiuterį galite vien jo klaviatūra. Kaip tai padaryti lengviau, pasakoja „Bitės Profas“ Andrius.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Jei naudojate „Windows“ kompiuterį, vienu metu paspauskite klaviatūros „Alt“ ir „F4“ mygtukus.
  • Tada spauskite „Tab“ mygtuką tiek kartų, kol pažymėsite pasirinkimą „Gerai“.
  • Galiausiai paspauskite tarpo klavišą ir kompiuteris išsijungs.
  • Tam, kad išjungtumėte „Macbook“ kompiuterį, jo klaviatūroje tuo pačiu metu paspauskite „Control“, „Option“, „Command“ ir įrenginio įjungimo mygtukus.
 

„Kai kurie kompiuteriai savo klaviatūrose turi įjungimo mygtuką. Jį paspaudus įrenginys gali užmigti, o ilgiau palaikius – priverstinai išsijungti. Pastarasis veiksmas kompiuteriui žalingas, tad rekomenduoju jo nesirinkti, nebent nebūtų kitos išeities. Geriau pasitelkite klaviatūros mygtukų kombinacijas, kurias lengva įsiminti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip išjungti „Windows“ kompiuterį klaviatūra?

Kompiuteriai su „Windows“ operacine sistema turi daug klaviatūros mygtukų kombinacijų, kurios įvairius veiksmus leidžia atlikti lengviau. Jei norite išjungti įrenginį, vienu metu paspauskite jo klaviatūros „Alt“ ir „F4“ mygtukus. Įprastai ši kombinacija naudojama tada, kai norima išjungti aktyvų langą. Vis dėlto jei joks langas nėra atidarytas, kompiuterio ekrane išvysite žemiau pateiktą lentelę.

„Dabar reikėtų valdymo pele paspausti mygtuką „Gerai“. Jei ji yra išsikrovusi, nesijaudinkite, nes tai taip pat galite padaryti naudodami klaviatūrą. Tam spauskite jos mygtuką „Tab“ tiek kartų, kol pažymėsite lentelės pasirinkimą „Gerai“ – jis turi būti papildomai apvestas“, – sako „Bitės Profas“.

Pažymėję mygtuką „Gerai“ paspauskite klaviatūros tarpo klavišą. Sveikiname jus sėkmingai išjungus „Windows“ kompiuterį.

Kaip išjungti „Macbook“ kompiuterį klaviatūra?

Jei naudojate „Macbook“ kompiuterį, jį taip pat galite išjungti klaviatūra. Beje, tai galite padaryti net ir tada, kai jame veikia programos.

„Tam, kad tvarkingai išjungtumėte „Apple“ gamintojo kompiuterį klaviatūra, tuo pačiu metu paspausti jos „Control“, „Option“, „Command“ ir įjungimo mygtukus. Sveikinu jus sėkmingai tą padarius“, – sako A. Archangelskis.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: