Kokių naujienų žada „iOS 18“ operacinė sistema?

Išmaniųjų technologijų rinkos lyderė „Apple“ gerbėjus pradžiugino geromis naujienomis – šį rudenį bus išleista „iOS 18“ operacinės sistemos versija. Kol telefonų entuziastai nekantriai laukia naujienų, „Bitės Profai“ jau spėjo išmėginti pirminę operacinės sistemos „beta“ versiją ir apžvelgė laukiamiausius pokyčius, kad to nereikėtų daryti jums. Juo labiau, kad operacinių sistemų „beta“ versijas dažniausiai testuoja IT specialistai ir programėlių kūrėjai.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Sprendžiant iš „beta“ versijos, nuo rudens „iPhone“ telefonuose gali atsirasti lietuvių kalba.
  • Galimai atsiras galimybė keisti programėlių ikonų spalvas ir užrakinti ar nuo kitų paslėpti pačias programėles.
  • „Beta“ versijoje esanti slaptažodžių programėlė saugo visus telefono naudotojo slaptažodžius ir apsaugo nuo galimo duomenų nutekinimo.
 

„Kasmet vykstančioje konferencijoje „Apple WWDC“ („Worldwide Developers Conference“) netrūksta naujienų, susijusių su „iPhone“ telefonais. Tarp didžiausių pakeitimų, pristatytų birželį – rudenį pasirodysianti naujoji operacinė sistema „iOS 18“. Šis atnaujinimas bus prieinamas ne tik patiems naujausiems telefonams, bet ir „iPhone XR“, „iPhone SE“ ar naujesnių telefonų modelių naudotojams. Išmėginę „beta“ versiją, atrinkome keletą funkcijų, kurios turėtų veikti visuose sistemą palaikančiuose „iPhone“ telefonuose sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Lietuvių kalba „iPhone“ telefone

Vieną svarbiausių naujienų „Bitės Profai“ atrado vos įsidiegę naująją „iOS 18“ versiją.

„Nuo rudens Lietuva, tikėtina, taps pirmąja iš Baltijos šalių, galinčia „iPhone“ telefonais naudotis savo gimtąja kalba. Tai reiškia, kad visais „iPhone“ teikiamais privalumais galės naudotis dar daugiau žmonių“, – tikina ekspertas.

Pagrindinio ekrano personalizavimas

Sprendžiant iš „beta“ funkcionalumo, „Apple“ telefonų naudotojai naujoje operacinės sistemos versijoje turės daugiau galimybių koreguoti telefono pagrindinį ekraną. Pavyzdžiui, bus galima programėlių ikonėlėms suteikti bet kokią norimą spalvą.

„Norint tą padaryti, tereikia paspausti ir palaikyti ant „laisvos“ vietos pagrindiniame ekrane bei ekrano viršuje pasirinkti „Pritaikyti“. Beje, programėles ekrane nuo šiol bus galima dėlioti laisva tvarka, ko iki šiol nebuvo galima daryti“, – apžvelgia „Bitės Profas“.

Atnaujintas „Valdymo centras“

„Ilgai „Control Center“ vadinta funkcija „beta“ versijoje turi oficialų lietuvišką pavadinimą – „Valdymo centras“. Jis įgauna ne tik lietuvišką pavadinimą, bet ir daugybę naujų funkcijų. Pavyzdžiui, dabar galite pasidaryti keletą skirtingų valdymo centro puslapių, kuriuose galėsite susidėti nors ir visą ekraną užimančius valdiklius“, – teigia pašnekovas.

Galimybė slėpti arba užrakinti programėles

„Apple“ savo naudotojams ketina suteikti daugiau privatumo – nuo šiol bus galima nustatyti, kad norima programėlė arba keletas programėlių galėtų atsidaryti tik nuskaičius jūsų veidą su „Face ID“ užraktu. Norint tai padaryti, tereikia paspausti ir palaikyti ant programėlės bei pasirinkti „Require Face ID“ du kartus.

„Šiose nuotraukose galite pamatyti, kad lietuvių kalbos vertimas „beta“ versijoje dar nėra pilnai paruoštas. Tikimės, kad galutinėje „iOS 18“ versijoje lietuvių kalbos vertimas tikrai bus. Beje, visi naujosios operacinės sistemos naudotojai „Programų bibliotekoje“ ras aplanką „Paslėpta“, nepriklausomai nuo to, ar jie ką nors slepia“, – dalinasi A. Archangelskis.

Šis aplankas bus skirtas norimas telefono programėles išsaugoti labiau privačioje vietoje. Pasirinkus, kad norite ją paslėpti, programėlė dings iš pradinio ekrano ir neberodys jokių pranešimų. Norėdami ją surasti, turėsite atsidaryti „Programų biblioteką“ ir pasirinkti aplanką „Paslėpta“. Tuomet telefonas nuskaitys jūsų veidą ir pamatysite visas paslėptas programėles.

Slaptažodžių programėlė

Anot A. Archangelskio, šiuolaikinis žmogus turi daugybę skirtingų svetainių paskyrų ir dar daugiau skirtingų slaptažodžių. Laikyti juos surašytus telefono užrašinėje arba ant popieriaus nėra pats patogiausias ir saugiausias sprendimas. Šiuo atveju turėtų praversti naujoji „Apple“ slaptažodžių programėlė, kurią „Bitės Profai“ rado naujosios operacinės sistemos „beta“ versijoje.

„Ji saugo ne tik jūsų paskyrų, bet ir „Wi-Fi“ tinklų slaptažodžius bei užtikrina apsaugą nuo internetinių sukčių. Telefonas savaime nuolat tikrina įvairius duomenų nutekėjimo atvejus ir stebi, ar kuris nors iš jūsų slaptažodžių nebuvo nutekintas. Jei taip nutiktų, telefonas jums pasiūlys pakeisti būtent tos svetainės slaptažodį. Be to, visą šią išsaugotą informaciją galėsite pasiekti ir kituose „Apple“ įrenginiuose bei „Windows“ kompiuteriuose“, – sako A. Archangelskis.

Papildomi atnaujinimai

„iOS 18“ yra ir daugiau didesnių bei mažesnių atnaujinimų, iš kurių „Bitės Profas“ atkreipia dėmesį į animacijas.

„Animacijos buvo daug kur atnaujintos ir jos atrodo labai moderniai. Pavyzdžiui, paspaudus vieną iš fizinių „iPhone“ mygtukų matysite nedidelę animaciją ekrane. Tai smulkmena, tačiau asmeniškai tikiu, kad visa tai pagyvina naudojimąsi telefonu“, – dalinasi jis.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: