Nuo vazonėlio balkone iki derlingo daržo: kaip prižiūrėti augalus?

Vis labiau šylant orams daugiau žmonių susidomi sodininkyste. Nesvarbu, esate daržo entuziastas ar dar tik pirmuosius žingsnius šioje srityje žengiantis naujokas, išmaniosios technologijos padės Jums užsiauginti gausų naminių gėrybių derlių. „Bitės Profai“ pataria, kokios programėles turėtų būti kiekvieno, pasiryžusio šį pavasarį sodinti savo daržą, išmaniajame.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Sodininkystė yra puiki laisvalaikio veikla, kuria užsiimti padeda išmanūs sprendimai
  • Išmaniosios programėlės leidžia sekti augalų augimą, fiksuoti procesą nuotraukose, taip pat primena patręšti ar palaistyti augalus
  • Atsižvelgdamos į mėnulio fazę, išmaniosios programėlės leidžia planuot sodinimo laiką
  • Išmaniosios programėlės iš nuotraukos identifikuoja vystančių, džiūstančių augalų problemą ir pasiūlo sprendimų, kaip juos atgaivinti

„Kiekvienas augalas reikalauja skirtingos priežiūros – nevienodi jų laistymo režimai, skiriasi trąšų pobūdis ir tręšimo dažnis. O kai sodo ir daržo augalų rūšys skaičiuojamos tūkstančiais, susigaudyti tokioje informacijos gausoje keblu. Gera žinia ta, kad jūsų telefonas ne tik gali tapti augalų dienoraščiu, bet ir mėnulio kalendoriumi, kuris padės geriau planuoti sodo darbus“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir kviečia su išmaniaisiais sprendimais susipažinti išsamiau.

Kaip sukurti augalų dienoraštį?

Kad ir kokius augalus nuspręstumėte auginti, teks apsišarvuoti kantrybe ir būti nuosekliems. Tą geriausiai daryti rašant dienoraštį – žymėti, kada koks augalas pasodintas, kaip dažnai jis laistomas ir tręšiamas. Žinoma, atsiminti visa tai sudėtinga, todėl jums labai pravers augalų priežiūros priminimų programėlės „Plant Care Reminder“ („Android“) ir „Planta“ („iOS“).

„Programėlėse galėsite sukurti savo augalų biblioteką, suskirstyti juos pagal auginimo vietą ir užsistatyti laistymo, tręšimo, kenkėjų naikinimo ir kitus jums reikalingus priminimus. „Planta“ taip pat siūlo rekomendacijas kiekvieno augalo priežiūrai bei padeda atpažinti skirtingus augalus, tačiau norėdami naudotis šiomis funkcijomis, turėsite įsigyti programėlės prenumeratą už 6,66 eurus per mėnesį“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kaip planuoti sodo darbus?

Planuojant sodo darbus, nereikėtų pamiršti ir mėnulio įtakos augalams, nes juos, kaip ir žmones, veikia skirtingos mėnulio fazės. Pavyzdžiui, jaunatis skatina lapų augimą, o per pilnatį didžiausias energijos kiekis tenka jų šaknims ir augalai geriau įsitvirtina žemėje.

„Tam, kad jums nereikėtų patiems sekti mėnulio fazių, programėlė „Moon & Garden“ („Android“ ir „iOS“) tą padarys už jus. Čia rasite detalų mėnulio kalendorių, kuris leis geriau suprasti, kada ir kokius augalus geriau sodinti. Programėlėje taip pat galėsite stebėti tikslią orų prognozę, kuri leis susiplanuoti visus sodo darbus net kelioms savaitėms į priekį“, – komentuoja M. Vrubliauskas.

Išmaniosios aplikacijos labai pravers ir gėlių augintojams. Pavyzdžiui, žinodami, kad augalų negalima sodinti kaitinant saulei ir naudodamiesi saulės padėtį danguje rodančiomis programėlėmis „Sun locator lite“ („Android“) ar „Where is the sun“ („iOS“), tinkamai suplanuosite jų sodinimo laiką ir jau visai netrukus džiaugsitės ryškiais ir gausiais žiedais. Programėlė taip pat pravers jau vėliau vertinant, kiek laiko per dieną kiekvienas augalas turėtų praleisti saulėje.

Kaip augalams neleisti nuvysti?

Jeigu jūsų kambariniai augalai parudavo, numetė dalį lapų ar juos apraizgė maži voratinkliai, nereikėtų iš karto nuleisti rankų. Dar galite pabandyti juos atgaivinti, o kaip tai padaryti, sužinosite pasinaudoję išmaniosiomis programėlėmis.

„Viena iš sodininkų geriausiai vertinamų programėlių – „PictureThis“ („Android“ ir „iOS“). Nufotografavę ir įkėlę savo augalo nuotrauką, iškart gausite detalias rekomendacijas, kaip atgaivinti savo kambario „augintinį“. Čia taip pat sužinosite, kokie jūsų veiksmai nulėmė tokią augalo būklę. O norėdami gauti dar daugiau informacijos apie savo augalo priežiūrą, programėlėje apie visa tai galėsite pasikonsultuoti su patyrusiu botaniku“, – pataria „Bitės Profas“.

Kaip rūpintis augalais siekiant gausaus derliaus

Nors vieniems užtenka gėlių žiedais pražydusio kiemo ar palangės, kiti iš augalininkystės nori išpešti apčiuopiamos naudos. Gera žinia ta, kad savo daržo vaisiais ir daržovėmis galėsite mėgautis tiek įkurdinę jį balkone, tiek skyrę jam pusę savo kiemo. Svarbiausia, kad jūsų telefone būtų „Gardroid“ („Android“) programėlė.

„Gausų derlių lemia daugybė parametrų – tinkamas sodinimo laikas, sodinimo gylis dirvožemyje, atstumas nuo kitų augalų. Būtent su šiais ir padės susidoroti ši programėlė. Čia rasite didelę skirtingų augalų biblioteką ir gausite išsamią informaciją apie kiekvieno jų auginimą, o kartu galėsite stebėti, kaip jiems sekasi augti jūsų priežiūroje“, – sako „Bitės Profas“.

Kai kuriems augalų vaisių derlių ar žiedų puošnumą lemia ne skiriamas dėmesys ir priežiūra, bet ir tinkama kaimynystė. Suplanuoti savo daržą ir konkrečių daržovių auginimo vietas padės „Planter“ („Android“ ir „iOS“). Programėlėje rasite patogų tinklelį, kurį užpildę pasirinktomis daržovėmis sužinosite, kokiu atstumu jas vieną nuo kitos sodinti.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: