„Apple“ naujienos: „iPhone 15“ išmanieji bei „Watch Series 9“ ir „Watch Ultra 2“ laikrodžiai

Ruduo – pats mėgstamiausias metų laikas ne tik tiems, kurie mėgsta grožėtis spalvotais medžių lapais, bet ir ištikimiems „Apple“ gerbėjams. Juk būtent tuo metu kasmet vyksta pats svarbiausias šio technologijų gamintojo renginys. Šįkart pasaulis išvydo „iPhone 15“ telefonų seriją, „Watch Series 9“ ir „Watch Ultra 2“ laikrodžius. „Bitės Profas“ Andrius pasakoja, kuo pasižymi nauji išmanieji įrenginiai, kad su technologijų naujienomis susipažintumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Apple“ išsikėlė itin svarbų tikslą – pažadėjo, kad iki 2030-ųjų nei vienas produktas nesukels poveikio klimatui.
  • „Apple“ renginio metu išvydome „iPhone 15“ telefonų seriją, „Watch Series 9“ ir „Watch Ultra 2“ laikrodžius.
  • „iPhone 15“ išmaniųjų seriją sudaro 4 modeliai: „iPhone 15“, „iPhone 15 Plus“, „iPhone 15 Pro“ ir „iPhone 15 Pro Max“.
  • Kaip ir buvo galima tikėtis, „Apple“ įrenginiai turi ne jiems įprastą „Lightning“, o jau USB-C tipo jungtį.

„Šių metų „Apple“ renginys stebino nuo pat pradžių – gamintojas pažadėjo, kad iki 2030 metų nei vienas jo produktas nesukels poveikio klimatui! 85 min. trukusio naujų išmaniųjų įrenginių pristatymo metu išvydome net 4 „iPhone 15“ serijos modelius, taip pat atnaujintą „Apple Watch Ultra 2“ ir naujus „Apple Watch Series 9“ laikrodžius, kurie bus pirmieji „Apple“ neutralūs anglies dioksido produktai. Svarbu ir tai, kad žengdami dar vieną žingsnį, išmaniųjų kūrėjai visiškai atsisakė laikrodžių apyrankes bei telefonų aksesuarus gaminti iš natūralios odos“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Renginyje pristatytos „Apple“ naujienos

Renginio metu daugiausia dėmesio sulaukė „iPhone 15“ telefonų serija, kurią sudaro net 4 modeliai: standartinio dydžio „iPhone 15“, 6,7 colių ekrano įstrižainę turintis „iPhone 15 Plus“, taip pat „iPhone 15 Pro“ bei „iPhone 15 Pro Max“. Šioje serijoje įdiegtas naujojo Qi2 belaidžio įkrovimo standarto palaikymas, kuris leis belaidžiu būdu įkrauti įrenginį dar greičiau.

„Kaip jau minėjau, „Apple“ žiūrovams pristatė ne tik telefonus, bet ir laikrodžius: naujuosius „Apple Watch Series 9“ ir atnaujintą „Apple Watch Ultra 2“, kuris yra sukurtas ekstremaliems iššūkiams. Būtent šio įrenginio ekrano šviesumas siekia net 3 000 nitų ir tai išties nustebino“, – sako A. Archangelskis.

„Apple Watch Series 9“ laikrodžiai nuo šiol veiks su atnaujintu „S9“ procesoriumi. Jis pagamintas pagal tą pačią technologiją kaip ir „Apple A15“ procesorius, kuris veikė „iPhone 13“ modelyje. Galingas procesorius padės užtikrinti didesnį efektyvumą, o įrenginio baterijos tarnavimo laikas išliks toks pats kaip ir praeitų metų modelių.

„Išmaniuosiuose laikrodžiuose „Apple Watch Series 9“ įdiegta ir naujoji „watchOS 10“ operacinės sistemos versija. Šis atnaujinimas leis išbandyti naujus laikrodžio ciferblatų dizainus, žemėlapių, navigacijos ir kompaso programėles bei atnaujintas „Health“ funkcijas. Beje, tie, kurie norės įsigyti „Apple Watch Series 9“, galės rinktis iš jau įprastų 41 mm ir 45 mm dydžių, prie kurių derės naujos apyrankės su magnetiniu užsegimu“, – sako „Bitės Profas“.

Naujausiais laikrodžiais bus galima atlikti begalę naudingų funkcijų vos vienu išskirtiniu gestu – du kartus spustelėjus nykščiu rodomąjį pirštą. Naujoji technologija, valdanti laikrodį jo neliečiant, suteiks galimybę atsiliepti į skambučius, juos pabaigti, įamžinti nuotraukas, užmigdyti žadintuvą, taip pat paleisti ar sustabdyti laikmatį kur kas paprasčiau.

Koks „iPhone 15“ serijos dizainas?

„Apple“ žiūrovus taip pat nustebino „iPhone 15“ serijos telefonų išvaizda. „Pro“ modelių korpusas pagamintas iš titano. Nors šie įrenginiai, lyginant su praėjusių metų modeliais, yra tvirtesni ir labiau atsparūs įbrėžimams, tačiau jie tuo pačiu yra ir šiek tiek lengvesni.

Toliau kalbant apie „Pro“ modelių išvaizdą, juos galime išvysti šių spalvų: titano juodos, titano baltos, titano mėlynos ir titano natūralios. Tuo metu „iPhone 15“, „iPhone 15 Plus“ modeliai yra šviesiai žalios, juodos, mėlynos, geltonos ir ryškiai rožinės spalvų. Įdomu tai, kad nuo 2018 metų, kai buvo išleistas „iPhone XS“, „Apple“ kiekvienais metais pristatydavo ir auksinės spalvos modelius. Vis dėlto gamintojas nusprendė to nebedaryti.

Dar vienas reikšmingas skirtumas, lyginant „iPhone 15 Pro“ modelius ir ankstesnius „Apple“ išmaniuosius – „Action“ mygtukas. Jis pakeitė garso režimo mygtuką, kurį matėme visuose „Apple“ telefonuose nuo pat pirmojo „iPhone“, išleisto dar 2007 metais. „Action“ mygtuko funkciją galima pasirinkti patiems. Tai reiškia, kad juo galima įjungti išmaniojo, pavyzdžiui, žibintuvėlį, kamerą ar tylųjį režimą.

„15 serijos išmanieji turi kelias savybes, kurias pernai galėjome išvysti tik „Pro“ modeliuose. Viena tokių – ekranų viršuje atnaujinta išpjova, vadinama „Dynamic Island“. Ji atlieka daug naudingų funkcijų. Pavyzdžiui, leidžia stebėti laikmatį arba valdyti muziką. Taigi naująją ekrano išpjovą dabar turi ne tik „iPhone 15 Pro“, „iPhone 15 Pro Max“, bet ir „iPhone 15“ bei „iPhone 15 Plus“ modeliai“, – sako A. Archangelskis.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kas slepiasi „iPhone 15“ telefonų viduje?

Nauji „iPhone 15“ serijos išmanieji gerą įspūdį palieka ne tik dėl išorės, bet ir to, kas slepiasi jų viduje. Tiek „iPhone 15 Pro“, tiek „iPhone 15 Pro Max“ modeliuose veikia naujas „Apple A17 Pro“ procesorius.

„Jis yra pats sparčiausias procesorius, kokį tik šiuo metu galima rasti telefonuose. Be to, „Apple A17 Pro“ taupiau naudoja energiją, nes yra pagamintas pasitelkiant naują 3 nm architektūrą“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Dar viena savybė, kurią anksčiau turėjo tik „iPhone 14 Pro“ modeliai, o dabar matome visuose 15 serijos telefonuose – nebe 12, o 48 megapikselių (MP) pagrindinis objektyvas. Juo kiekvieną svarbią gyvenimo akimirką galite užfiksuoti itin ryškiai ir detaliai. Nesigavo sufokusuoti kadro? Nesijaudinkite, nes nuo šiol sufokusuoti žmones ar objektus galėsite jau užfiksuotame kadre. Beje, „Pro“ modeliuose pagrindinis objektyvas irgi patobulintas, nes turi didesnį jutiklį. Tai reiškia, kad jie sugerdami daugiau šviesos dar geriau fotografuoja tamsoje.

„Atskirų ovacijų vertas „iPhone 15 Pro Max“ modelis, nes jis yra pirmasis „Apple“ gamintojo telefonas, kurio objektyvas gali 5 kartus priartinti vaizdą neprarandant kokybės. Mane asmeniškai sužavėjo tai, kad šio objektyvo „akis“ yra apvali, o ne kampuota kaip pas konkurentus“, – sako A. Archangelskis.

Naujųjų įrenginių privalumai

Pagal Europos Parlamento priimtą įstatymą, nuo 2024 metų pabaigos visi nedideli elektroniniai prietaisai, įskaitant telefonus, privalo turėti USB-C tipo jungtį. „Apple“ į tai atsižvelgė – visi naujausios „iPhone 15“ serijos modeliai ją turi.

„Naujoji jungtis yra ne tik praktiškesnė, bet ir efektyvesnė. Anksčiau visi „iPhone“ išmanieji turėjo „Lightning“ jungtį, kuri išvystydavo apie 480 megabitų per sekundę (Mbps) duomenų perdavimo greitį. Tuo metu USB-C tipo jungtis „Pro“ modeliuose gali pasiekti net 10 000 Mbps greitį, o tai suteikia išties daug galimybių. Pavyzdžiui, šie „iPhone“ galės filmuoti tiesiai į išorinę duomenų laikmeną, o ir procesas, kai į telefoną įrašoma kompiuteryje laikomų duomenų atsarginė kopija, galės trukti kur kas trumpiau“, – sako „Bitės Profas“.

Atnaujinta, pažangesnė operacinė sistema

Naujuose „iPhone 15“ serijos telefonuose veiks atnaujinta „iOS 17“ operacinė sistema, kuri suteiks dar daugiau išmanių galimybių.

„iOS 17“ suteikia daug personalizavimo galimybių. Kitaip tariant, ši operacinė sistema įrenginį leidžia pritaikyti pagal save. Pavyzdžiui, galima dar patogiau kurti ne tik asmeninius lipdukus, jų kolekciją vienoje vietoje, bet ir kontaktinį atviruką. Beje, jį matys kiekvienas adresatas, kuriam skambinsite. Ši funkcija taip pat gali veikti kaip virtuali vizitinė kortelė – tereikės pridėti telefoną prie kito žmogaus išmaniojo ir taip perduoti savo kontaktą“, – aiškina A. Archangelskis.

Be šių „iOS 17“ atnaujinimų, naudotojus pasieks ir „Check In“ funkcija, leisianti dalintis savo kelionių informacija su artimaisiais. Jei sutiksite, šeimos nariai galės stebėti jūsų lokaciją realiuoju laiku ir bus informuoti, kai pasieksite kelionės tikslą.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: