5 patarimai, kurie padės užfiksuoti tobulą kadrą telefonu

Visada po ranka esantys išmanieji telefonai ir vis tobulėjančios jų kameros leidžia naudotojams įamžinti visas gyvenimo akimirkas. Deja, plika akimi matomas vaizdas dažnai skiriasi nuo užfiksuoto vaizdo telefono ekrane. „Bitės Profai“ dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį, norint užfiksuoti tobulą kadrą telefonu.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Nuspręskite, kas bus jūsų nuotraukos pažiba ir sufokusuokite vaizdą į pagrindinį.
  • Pasistenkite, kad fotografuojamas objektas būtų gerai apšviestas, tačiau, nuotrauką darant lauke, venkite itin ryškios saulės.
  • Sukurkite tobulą kompoziciją, naudodami kameros tinklelio funkciją.
  • Prieblandoje ar tamsiuoju paros metu akimirkas užfiksuokite pasitelkiant naktinį režimą.
  • Nepamirškite nuvalyti išmaniojo objektyvą.
 

„Išmanieji iš populiarumo viršūnės „išstūmė“ skaitmeninius fotoaparatus. Mat telefonu galima ne tik padaryti kokybišką nuotrauką, bet ir greitai pakoreguoti jos spalvas iškart įkeliant į soc. tinklus. Išmaniaisiais telefonais tikrai galima padaryti profesionalo darbui prilygstančias nuotraukas, tačiau reikia žinoti kelias gudrybes, pavyzdžiui, kokį apšvietimą ar nustatymus pasirinkti“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Nepamirškite nuvalyti objektyvo

Dėl daugybės funkcijų, kurias galime atlikti telefonu, dažnas žmogus jo nepaleidžia iš rankų. Todėl pirmasis žingsnis, kurį rekomenduojame padaryti dar prieš įjungiant kamerą telefone – nuvalyti išmaniojo objektyvą. „Kadangi išmanusis visur keliauja kartu, jis neišvengiamai išsitepa. Prakaitas, makiažas, dulkės – skirkite laiko visa tai nuvalyti tiek nuo priekinės, tiek nuo galinės kameros. Atidžiai nuvalius objektyvą, išvengsite nuotraukų tarsi jos būtų padarytos rūke – vaizdas bus ryškus ir kokybiškas“, – aiškina išmaniųjų galimybių žinovas.

Sufokusuokite pagrindinį objektą

Kitas itin svarbus žingsnis – sufokusuotas pagrindinis kadro objektas. Nuspręskite, kas bus jūsų nuotraukos pažiba ir sufokusuokite vaizdą į pagrindinį akcentą. Telefonu tai padaryti itin paprasta.

„Daugelyje išmaniųjų fokusuoti vaizdą galima palietus ekrane norimą objektą. Jei tai padarius, vaizdas nesusifokusuoja, gali būti, kad esate per arti arba objektas yra per mažas. Tokiu atveju šiek tiek atsitraukite ir dar kartą palieskite ekrane detalę, kurią norite išryškinti“, – sako M. Vrubliauskas.

Naujausių modelių telefonai turi portreto funkciją, kurią naudojant pagrindinis objektas yra išryškinamas, o fonas aplink jį – suliejamas. Tačiau „Bitės Profas“ įspėja, kad per daug suliejus antrą planą, nuotraukos gali atrodyti šiek tiek dirbtinai, todėl kameros nustatymuose pasirinkite šio efekto stiprumą, kad kadras atrodytų natūralesnis.

Raskite gerą apšvietimą

Apšvietimas – vienas svarbiausių elementų tobulo kadro formulėje. Pasistenkite, kad fotografuojamas objektas būtų gerai apšviestas, tačiau, fiksuojant akimirkas lauke, venkite itin ryškios saulės.

„Jei saulė kadre liks už fotografuojamo objekto, nuotraukoje dominuos didelis blyksnis, o kitos detalės gali būti išplaukusios ir neryškios. Jei fotografuojate patalpoje, kurioje nėra gero apšvietimo jums gali pagelbėti telefono kameros blykstė. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad su blykste fotografuojant žmones gali šiek tiek pakisti jų odos ar akių spalva. Todėl kadrą su blykste išbandykite iš kelių skirtingų kampų, kad atrastumėte geriausiai tinkantį variantą“, – dėmesį atkreipia „Bitės Profas“.

Kad išgautumėte tinkamą apšvietimą, išmaniųjų galimybių žinovas rekomenduoja pasitelkti ir papildomą įrangą. Pavyzdžiui, žiedinė LED lempa, skirtą kuri sukuria puikų apšvietimą ir išryškina geriausius bruožus portretuose. Taip galėsite kontroliuoti apšvietimą ir sukurti dar įdomesnius kadrus.

Išmaniojo funkcijos padės sukurti tobulą kompoziciją

Prieš fotografuojant itin gerai apgalvokite, ką norite parodyti savo nuotraukoje. Kadro formą ar spalvas galite lengvai pakeisti redaguodami nuotrauką, tačiau jei joje bus dėmesį blaškančių objektų ar kompozicija bus neaiški, kadras atrodys chaotiškas ir padrikas. Todėl rekomenduojama laikytis trečdalių taisyklės.

„Fotografuojant telefonu, šios taisyklės laikytis itin paprasta, kadangi daugelis išmaniųjų turi įdiegtą kameros tinklelio (angl. grid) funkciją. Ją lengvai aktyvavus kameros nustatymuose, darant nuotrauką reikės tik atkreipti dėmesį, kad fotografuojami objektai būtų ant linijų susikirtimo vietos. Tai užtikrins puikią ir proporcingą kompoziciją“, – tvirtina M. Vrubliauskas.

Nepamirškite naktinio režimo

Per paskutinius penkerius metus didžiausias perversmas išmaniųjų telefonų rinkoje įvyko naktinio režimo funkcijoje. Todėl fotografuojant telefonu iššūkių nekelia net tamsus paros metas.

„Per pastaruosius kelerius metus naktinio režimo funkcija smarkiai patobulėjo. Todėl naujausi išmaniųjų modeliai leidžia tamsiuoju paros metu užfiksuoti itin kokybiškus ir ryškius kadrus, tarsi jie būtų padaryti dieną. Panorėję ką nors nufotografuoti, galime tiesiog paimti telefoną į rankas, įjungti naktinį režimą, nuspausti fotografavimo mygtuką ir džiaugtis ryškiomis nuotraukomis. Objektyvai, telefonų dirbtinis intelektas ir kita programinė dalis visą nematomą darbą padaro už mus“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Norint įjungti naktinį kameros režimą, „Samsung“ naudotojams reikia atidaryti kameros programėlę, tuomet fotografavimo režimų sąraše pasirinkti „Daugiau“ ir „Naktis“. Jei ekrano apačioje esantį laiką nustatysite į maksimalų, vaizdas bus ryškesnis. „iPhone“ naudotojams naktinio režimo įjungti nereikia – jis kaskart aktyvuojamas automatiškai, kai kamera nustato, jog apšvietimas yra prastas. Kad naktinio fotografavimo režimas įjungtas, nurodo ekrano viršuje esanti geltona mėnulio piktograma.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: