Kaip taupyti telefono bateriją?

Kaip naudotis išmaniuoju, kad jo baterija neišsikrautų visą dieną? Baterijos veikimo trukmę lemia ne tik tai, kaip dažnai naudojatės įrenginiu, bet ir jo ryškus ekranas, įjungtas „Bluetooth“ ryšys ir kiti, tik iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi, mūsų įpročiai. „Bitės Profas“ Martynas dalinasi patarimais, kuriuos įgyvendinus telefono baterija veiks visą dieną, o gal net ir dar ilgiau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Telefono krovimą leis atitolinti mažesnis ekrano ryškumas ir tamsusis režimas (angl. dark mode)
  • Mobilusis ryšys ir „GPS“ yra vieni didžiausių telefono baterijos eikvotojų
  • Tausoti baterijos energiją reikšmingai padeda specialus akumuliatoriaus taupymo režimas
  • Jei kurį laiką negalėsite įkrauti akumuliatoriaus, pasirūpinkite išorinėmis baterijomis

„Norėdami, kad išmaniojo baterija veiktų kuo ilgiau, pirmiausia išjunkite programėlių, pavyzdžiui, „Facebook“ ir „Instagram“, siunčiamus pranešimus. Tai padaryti lengviausia apribojant pačių programėlių veikimą fone. Žengę šį žingsnį jų pranešimus matysite tik tada, kai programėles atidarysite. Be abejo, po to galite imtis ir kitų naudingų gudrybių“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Ar sumažintas ekrano ryškumas tausoja baterijos energiją?

Akumuliatoriaus energiją eikvoja telefono ekranas, o ypač tada, kai jis veikia didžiausiu ryškumu. Dėl to, jei nesate saulės nutviekstame paplūdimyje, kur mažesnį šviesos intensyvumą naudojantis ekranas nesimato, išjunkite jo automatinį ryškumo reguliavimą. Ši funkcija ne visada veikia tinkamai – ekranas gali šviesti ryškiau nei reikia, tad ir baterijos resursai mažėja greičiau. Būtent dėl šios priežasties jo ryškumą nustatykite tokį, koks jums atrodo tinkamiausias.

Jei nenorite, kad įrenginio ekrano ryškumas keistųsi automatiškai, operacinės sistemos „Android“ telefonų nustatymuose pasirinkite „Ekranas“ ir išjunkite „Prisitaikantis ryškumas“ jungiklį. Naujausių „iOS“ operacinės sistemos išmaniųjų nustatymuose spustelėkite „Accessibility“, „Display & Text Size“ ir išjunkite „Auto-Brightness“ jungiklį.

„Jei jūsų telefono ekranas veikia 120 Hz ar didesniu dažniu, turint galimybę, sumažinkite jį iki 60 Hz. Tai padės atitolinti krovimą bent valandai. Taip pat daugelis išmaniųjų leidžia rinktis tamsųjį režimą (angl. dark mode). Tuo metu programėlių ir sistemos meniu fonų spalva taps tamsi ir baterija sutaupys nemažai energijos. Tamsųjį režimą leidžia pasirinkti ir atskiros programėlės, pavyzdžiui, „YouTube“. Šis režimas, naudojant didžiausią ekrano ryškumą, leidžia sutaupyti net 60 proc. baterijos resursų, lyginant su standartine ekrano aplinka“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Tamsųjį režimą „Android“ operacinės sistemos telefone pasirinksite jo nustatymuose paspaudę „Ekranas“ ir „Tamsusis režimas“. Tuo metu „iOS“ išmaniajame tai padarysite jo nustatymuose spustelėję „Display & Brightness“.

Ar išjungtas „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ taupo baterijos energiją?

Telefono baterijos atsargos itin greitai mažėja, kai jame veikia mobilusis (ypač vietose, kur prastas signalas) ir GPS ryšiai. Net tada, kai jais aktyviai nesinaudojate, šie ryšiai veikia fone, taip mažindami baterijos veikimo trukmę.

„Mobilųjį ir GPS ryšius išjungsite greitajame meniu, kurį galite atidaryti braukdami per ekraną iš viršaus į apačią, spustelėję atitinkamas ikonas. Jei jums labai reikia taupyti baterijos energiją, rekomenduoju išmaniajame išjungti visus ryšius – pasirinkti skrydžio režimą. Tuo metu negalėsite skambinti, atsiliepti, siųsti ir gauti SMS pranešimų, tačiau turėsite galimybę naudotis „Wi-Fi“ ryšiu, gauti el. laiškus bei žinutes per „Messenger“ programėlę. Taip gerokai prailginsite įrenginio veikimo trukmę. Norėdami įjungti minėtą funkciją telefono greitajame meniu paspauskite lėktuvo ikoną“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Apie gautus pranešimus įspėjanti vibracija naudoja daugiau baterijos resursų nei garso signalas. Dėl to, norint ją taupyti, verta sumažinti ir vibracijos intensyvumo lygį. „Android“ operacinės sistemos telefonuose reguliuoti šiuos parametrus galėsite nustatymuose pasirinkę skiltį „Garsas ir vibracija“ bei „Vibravimo intensyvumas“. Tuo metu „iOS“ išmaniųjų nustatymuose spustelėję „Sounds & Haptics”, skiltyje „Ringer and Alerts“ galite tiek sumažinti vibracijos intensyvumą, tiek ją visiškai išjungti.

Vartotojams dažnai kyla klausimas – ar saugu naudotis telefonu, kai jis kraunasi. „Bitės Profas“ teigia, kad tai pavojaus nekelia, bet šio įpročio ilgalaikė žala išmaniojo baterijai visgi egzistuoja. Taip yra todėl, kad jos tarnavimo laiką trumpina karštis. Kraunant bateriją, ji ir taip įkaista, o papildomai naudojant įrenginį, ši dalis kaista vis labiau, tad ir dėvisi, išsikrauna greičiau.

Kaip aktyvuoti baterijos taupymo režimą?

Tausoti baterijos energiją reikšmingai padeda daugelyje telefonų integruotas specialus akumuliatoriaus taupymo režimas. Jį galite aktyvuoti patys rankiniu būdu ar palaukite, kol įkrovimo lygis nukris iki, pavyzdžiui, 20–15 proc., nes tada įrenginys pats pasiūlys tai padaryti.

„Pasirinkus baterijos taupymo režimą, automatiškai sumažės ekrano ryškumo lygis, procesoriaus veikimo greitis ir fone veiks tik pagrindinės programėlės. Būtent tai gali padėti išmaniajam ištverti iki tol, kol vėl galėsite jį krauti“, – tikina M. Vrubliauskas.

Jis taip pat primena, kad daugelis „Android“ operacinės sistemos telefonų turi net kelis baterijos taupymo režimus. Vienas jų sumažina ekrano ryškumą, sumažina procesoriaus darbą iki 70 proc. ir sustabdo fone veikiančias ne gamyklines programėles, pavyzdžiui, „Facebook“, „Instagram“ ir „Tik Tok“.

Kitas baterijos energijos taupymo režimas – maksimalus. Jis įjungia tamsiąją temą, išjungia ekrano fonus, leidžia pasirinkti svarbiausias programėles, pavyzdžiui, „Telefonas“ ir „Pranešimai“, kad jos veiktų fone, o visas likusias apriboja.

Operacinės sistemos „Android“ išmaniuosiuose šiuos režimus rasite paieškoje įvedę „Akumuliatorius“ arba „Baterija“ ir greitajame meniu. Tuo metu „iOS“ telefonuose baterijos taupymo režimą galite rasti nustatymuose pasirinkę „Battery“ ir „Low Power Mode“ arba paieškos laukelyje įvedę „Low Power Mode“ , arba greitajame meniu.

Kaip krauti telefoną, kai šalia nėra įkroviklio?

Net jei itin taupysite išmaniojo bateriją, po kurio laiko ji vis tiek išseks. Dėl to žinodami, kad neturėsite galimybės pakrauti telefono, pasirūpinkite papildoma išorine baterija (angl. power bank).

„Rekomenduoju ją rinktis pagal talpą. Prisiminkite, kad kuo tokia baterija yra didesnė, tuo ji daugiau kartų leidžia įkrauti įrenginius ir yra sunkesnė. Beje, jeigu su išorine baterija planuojate krauti skirtingus įrenginius, pavyzdžiui, „iPhone“ telefoną ir „Garmin“ laikrodį, joje turėtų būti daugiau USB jungčių“, – sako „Bitės Profas“.

Dauguma naujausių išmaniųjų palaiko greitąjį krovimą, o jį užtikrinti gali ir šia savybe pasižyminčios išorinės baterijos. Tiesa, jos taip pat gali turėti net ir belaidžio krovimo funkciją, kuri pravers norint padidinti ne tik telefono, bet ir išmaniojo laikrodžio ar belaidžių ausinių baterijų resursus.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: