Ką papasakoti vaikui, perkant jam išmanųjį telefoną?

Jautri asmeninė informacija (namų adresas, telefono numeris, išvykos, pirkiniai ir pan.) neturi būti skelbiama viešai (pvz., socialiniuose tinkluose), ir ypač atsargiai reikia bendrauti su „Facebook‘o“ ar kitais virtualiais draugais, nepažįstamais asmeniškai. Kad išvengtumėte nemalonumų, pasikalbėkite su vaikais, ką galima daryti internete, ir ko ne:

– Pasakykite, kad nevalia dalintis informacija apie naujus pirkinius, atostogas ir keliones, nes nepažįstami žmonės gali ja pasinaudoti piktais tikslais;

– Aptarkite, kad reikėtų vengti erotinio turinio ar kitų įtartinų tinklapių, ir paaiškinkite, kodėl nesaugu bendrauti su nepažįstamais žmonėmis;

– Sutarkite, kad jei naršant internete vaikams nutinka kažkas nemalonaus ar netikėto (pvz., nepažįstamas žmogus kviečia susitikti ar prašo intymių dalykų), jie turi nebijoti ir iškart pranešti tėveliams.

Ką gali padaryti tėveliai?

Kartais rimti pašnekesiai su tėveliais pasimiršta, todėl mažųjų apsaugai pravers specialios programėlės:

– Dauguma išmaniųjų turi vadinamuosius „vaikų kampelius“, kuriuose galima nustatyti, kokiuose tinklapiuose vaikas gali lankytis bei kokias programėles siųstis ir naudoti.

– Jei nerimaujate, kad mažasis telefono naudotojas netyčia gali pasigauti virusą, įrašykite antivirusinę programėlę kaip „Bitdefender Antivirus“ ar „AVG AntiVirus Security“.

– Galite išbandyti ir tokias programėles kaip „Safe Browser – The Web Filter“, „Web Filter with App Control“, „Life 360“. Jos leis nustatyti, kokiuose portaluose vaikams galima naršyti ir kokias programėles naudoti. Taip pat galėsite nustatyti vaiko buvimo vietą ir gauti specialius pranešimus (kada vaikas grįžta namo, nukeliauja į mokyklą ir pan.).

 

Ar pateikta informacija Jums padėjo išspręsti problemą?

Gaukite pasiūlymą

Mane domina:

Palikite savo kontaktus ir mes jums atrašysime.