Naudingi patarimai išmaniųjų naudotojams
Prenumeratos – periodiniai atsiskaitymai, kurie įtraukiami į mobiliojo ryšio paslaugų sąskaitą. Prenumeratos principu galima atsiskaityti už įvairius žaidimus, programėles, el. knygas, horoskopus ir kt. pramogas.
– Jei naudojate „iPhone“ telefoną ir turite mokamų programėlių, periodinių mokėjimų galite atsisakyti vadovaudamiesi šia instrukcija: https://www.bite.lt/profai/mokamos-prenumeratos-ios.
– Jei naudojate „Android“ išmanųjį ir esate užsisakę programėlių prenumeratas, tinklalapyje https://www.bite.lt/profai/atsaukti-googleplay-prenumerata galite sužinoti, kaip jų atsisakyti.
– Jeigu esate užsisakę prenumeratas iš tokių paslaugų tiekėjų kaip „MobiGW“, „CDR Esteria“ ar „Netsmart“, dėl periodinių atsiskaitymų nutraukimo galite kreiptis į patį paslaugos tiekėją arba susisiekite su mumis el. paštu bendraukime@bite.lt ar telefonu 1501.
Jautri asmeninė informacija (namų adresas, telefono numeris, išvykos, pirkiniai ir pan.) neturi būti skelbiama viešai (pvz., socialiniuose tinkluose), ir ypač atsargiai reikia bendrauti su „Facebook‘o“ ar kitais virtualiais draugais, nepažįstamais asmeniškai. Kad išvengtumėte nemalonumų, pasikalbėkite su vaikais, ką galima daryti internete, ir ko ne:
– Pasakykite, kad nevalia dalintis informacija apie naujus pirkinius, atostogas ir keliones, nes nepažįstami žmonės gali ja pasinaudoti piktais tikslais;
– Aptarkite, kad reikėtų vengti erotinio turinio ar kitų įtartinų tinklapių, ir paaiškinkite, kodėl nesaugu bendrauti su nepažįstamais žmonėmis;
– Sutarkite, kad jei naršant internete vaikams nutinka kažkas nemalonaus ar netikėto (pvz., nepažįstamas žmogus kviečia susitikti ar prašo intymių dalykų), jie turi nebijoti ir iškart pranešti tėveliams.
Ką gali padaryti tėveliai?
Kartais rimti pašnekesiai su tėveliais pasimiršta, todėl mažųjų apsaugai pravers specialios programėlės:
– Dauguma išmaniųjų turi vadinamuosius „vaikų kampelius“, kuriuose galima nustatyti, kokiuose tinklapiuose vaikas gali lankytis bei kokias programėles siųstis ir naudoti.
– Jei nerimaujate, kad mažasis telefono naudotojas netyčia gali pasigauti virusą, įrašykite antivirusinę programėlę kaip „Bitdefender Antivirus“ ar „AVG AntiVirus Security“.
– Galite išbandyti ir tokias programėles kaip „Safe Browser – The Web Filter“, „Web Filter with App Control“, „Life 360“. Jos leis nustatyti, kokiuose portaluose vaikams galima naršyti ir kokias programėles naudoti. Taip pat galėsite nustatyti vaiko buvimo vietą ir gauti specialius pranešimus (kada vaikas grįžta namo, nukeliauja į mokyklą ir pan.).
Išmanieji žaislai ne tik suteikia džiaugsmo vaikams, bet gali būti naudingi ir lavinant juos. Norėdami, kad jūsų mažasis technologijų mėgėjas ne tik pramogautų, bet ir ko nors išmoktų, išmėginkite šiuos priedus:
– Mielas ir pūkuotas „Furby“ išmanusis žaislas noriai pabendraus su Jūsų atžala. Kalbantis bičiulis moka rodyti emocijas (pvz., džiaugiasi, liūdi ar nuobodžiauja), žino daug posakių anglų kalba, o jo tariamos frazės gana tiksliai atitinka vaiko veiksmus ar kalbą. Tokiu būdu mažyliai sparčiau išmoksta anglų kalbos, taip pat įgyja naują draugą, kuriuo reikia atsakingai rūpintis ir galima linksmai pažaisti.
– Belaidė apyrankė „X-Doria KidFit“ skatina vaiką neleisti dienų priešais kompiuterį, o pulti į aktyvius nuotykius, žaidžiant gaudynes, lenktynes ar kitus judrius žaidimus, visa tai paverčiant linksmu užsiėmimu su užduotimis ir įvertinimais. Apyrankė leidžia sukurti specialų dienos ar užsiėmimo aktyvumo režimą: tokiu būdu mažyliai gali varžytis tarpusavyje ir azartiškai kovoti dėl kiekvieno taško.
Gyvenant technologijų amžiuje kiekvienai problemai yra po išmanų sprendimą, tad atostogų metu galėsite atsipalaiduoti ir nesirūpindami puikiai leisti laiką.
– Kokios atostogos be gero oro? Išmanioji meteorologinė stotelė „Netatmo“ leidžia telefone stebėti, kokia temperatūra ir oro sąlygos yra Jūsų sodyboje. Dabar galėsite pasirikti tinkamiausią poilsiui laiką!
– „Archos“ išmaniųjų namų sprendimas leidžia stebėti savo namus nors ir iš pasaulio krašto! Taip visuomet galėsite pamatyti, kas vyksta namuose, ir ar jums nebūnant name į juos neužsuko neprašyti svečiai.
– Jei keliaujate automobiliu, keiskite krūvą popierinių žemėlapių į navigacijos programėlę „Here“. Nepasiklysite keliuose ir aplankysite gražiausias vietas!
– Jei jūsų mažiesiems pabodo smėlis ir vanduo, turėkite su savimi išmanųjį augintinį „Furby Boom“. Vaikai galės sutelkti visą dėmesį pūkuotam bičiuliui žaisdami ir net mokydamiesi iš jo, kol jūs mėgausitės saule ir vandeniu.
Ilgiau naudojami išmanieji įrenginiai gali šiek tiek sulėtėti, tačiau tai galima nesunkiai išspręsti. Štai keli patarimai, jei jūsų „senuko“ greitis nebetenkina:
– Kartais tereikia tik perkrauti. Toks patarimas gal ir priverčia nusišypsoti, bet jis dažnai veikia.:
– Naujesnis dažnai reiškia geresnis, todėl rekomenduojama atnaujinti telefono operacinę sistemą, kai tik naujinimai pasiūlomi. Gamintojai ištaiso įvairias klaideles, dėl kurių jūsų išmanusis veikia lėčiau.:
– Jei išmanųjį naudojate jau labai ilgą laiką, kartais naudinga atstatyti telefono gamyklinius parametrus ir sugrįžti į „pradinę“ būseną, kurioje gavote telefoną. Tik nepamirškite prieš tai išsaugoti asmeninių duomenų!:
– Telefonas veikia greičiau, kai jo atmintis nėra prikimšta nenaudojamų programėlių, žaidimų ar gausybės nuotraukų.:
– Stabdyti telefoną gali ir virusai, todėl antivirusinė ar kitokia „valymo“ programa gali prikelti jūsų telefoną naujam gyvenimui.:
– Jei esate užkietėjęs žvejys, „Deeper Smart Fishfinder“ echolotas taps nepamainomu įrenginiu nežinomuose vandenyse. Įrenginys suteiks visą informaciją apie vandens telkinio gylį ar dugno reljefo ypatumus, taip pat nustatys, ar ten yra žuvų.
– Vasaros naktimis orientuotis padės „Super-Bright LED Flashlight“ aplikacija, kuri tamsoje apšvies Jums kelią, o ir vietos kuprinėje sutaupysite.
– Knygų mėgėjai tikrai pamils „Aldiko Book Reader“ mobiliąją aplikaciją, kuri telefoną paverčia elektronine knygų skaitykle. Nuo šiol skaitomi kūriniai visada bus po ranka!
– Jei mėgstate žygius, pravers „Compass“ programėlė, kuri parodys, kur keliaujate ir kaip pasirinkti teisingiausią kelią.
– Lietuva – permainingų orų kraštas, tad „AccuWeather“ orų programėlė tiksliai nurodys kelių artėjančių valandų orą minučių tikslumu ir įspės, jei rengiasi užklupti lietus ar audra.
– Sporto nevalia pamiršti net ir vasarą. Pasitelkite „RunKeeper“ programėlę, kuri padės skaičiuoti kalorijas ir stebėti pažangą, kaip tirpsta nereikalingi kilogramai.