Įdomiausios „Android 13“ operacinės sistemos naujovės?

Visos „Android“ operacinės sistemos versijos turėjo kodinius pavadinimus, kurie buvo tokie patys kaip ir populiarių saldumynų: „Marshmallow“, „KitKat“, „Pie“, „Oreo“ ir kt. Nors oficialiai buvo nuspręsta to nebedaryti, „Android“ kūrėjai naują versiją tarpusavyje vadina „Tiramisu“. „Bitės Profai“ pristato naujas „Android 13“ funkcijas.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Rugpjūčio 15 d. buvo pristatyta „Android 13“ versija, kurioje netrūksta naujų funkcijų
  • Pristatyta nauja iškarpinės redagavimo programa, pertvarkytas medijos grotuvas, didesnis vartotojo sąsajos spalvų pasirinkimas ir nauja 3D ekrano funkcija
  • Naujai įrašytos programėlės prašys leidimo siųsti pranešimus, taip pat programėlėse galima pasirinkti kalbą
  • UWB funkciją palaikančius telefonus galima naudoti kaip automobilių raktus, negana to, „Android 13“ įdiegė dinaminio erdvinio garso palaikymą

„Rugpjūčio 15 d. buvo pristatyta „Android 13“ operacinė sistema, kuri kol kas oficialiai veikia tik „Google Pixel“ telefonuose. Vis dėlto, ji neužilgo pasirodys ir kitų gamintojų išmaniuosiuose. Nors didelių pasikeitimų, kokie buvo, pavyzdžiui, nuo 11 ir 12 „Android“ versijos nėra, naujovių „Android 13“ netrūksta”, ‒ sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

“Kaip pasikeitė „Android 13“ iškarpinės redagavimo programa ir medijos grotuvas?

„Android 13“ pristatė naują iškarpinės redagavimo programą, leidžiančią nukopijuotą tekstą greitai ir patogiau nei anksčiau bendrinti su bet kuria programėle. Be to, telefone su „Android 13“ operacine sistema iškarpinė po valandos automatiškai išsitrins dėl privatumo priežasčių.

„Kalbant apie šiek tiek pertvarkytą medijos grotuvą, jis turi naują eigos juosta, kuri tampa vingiuota, kai yra leidžiama medija, t. y. tinklalaidės ar muzika. Patobulintos ir kitos patogios funkcijos, pavyzdžiui, garso didinimas, kurį pasiekti galima greitai ‒ vos keliais paspaudimais“, ‒ sako „Bitės Profas“.

„Google“ operacinėje sistemoje „Android 13“ paliko galimybę tokių programėlių kaip „Spotify“, „Soundcloud“ ar „Dizzer“ kurėjams grotuvo sąsają (išvaizdą ir funkcijas) pritaikyti pagal save. Taigi, skirtingos muzikos ar tinklalaidžių programėlės turės išskirtinių, greitai pasiekiamų funkcijų ir patogumų.

Kaip „Android 13“ pasikeitė vartotojo sąsajos išvaizda?

„Android 12“ pristatė funkciją, skirtą pakeisti vartotojo sąsajos, t. y. programėlių ikonų ir kitų meniu elementų, spalvas, jas derinant prie pasirinkto paveikslėlio fono. Naujoji „Android“ operacinė sistema suteikia dar didesnį tokių spalvų palečių pasirinkimą.

„Be jau buvusių „Tonal Spot“ spalvų, „Google“ suteikia galimybę rinktis ir kitas spalvų grupes: „Vibrant“, išsiskiriančią papildomais akcentais, „Išraiškingas“, siūlančią platų spalvų pasirinkimą, beje, net ir tokių, kurių nėra fono paveiksliuke, ir „Spritz“ – pasižyminčią beveik monochrominėmis spalvomis“, ‒ pasakoja ekspertas.

Dar viena, su personalizavimu susijusi, naujovė – „Cinematic Wallpapers“. Ši funkcija leidžia turimas nuotraukas paversti į 3D judančius ekrano fonus, kuriuos galima patamsinti.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kokie nauji leidimų patobulinimai atsirado „Android 13“?

Kalbant apie pranešimų rodymą ir jų valdymą, „Android“ visada buvo pranašesnė operacinė sistema už savo pagrindinį konkurentą „iOS“. Vis dėlto, „Apple“ kompanija savo operacinėje sistemoje turi vieną aspektą, kurio pavydėdavo daugelis „Android“ operacinės sistemos naudotojų.

„Naujai įrašytos programėlės įjungtos pirmą kartą prašydavo leidimo siųsti pranešimus. Panašu, kad „Google“ seka „Apple“ kompanijos pavyzdžiu ir „Android 13” šią funkciją taip pat matome“, ‒ mano „Bitės Profas“.

Tiesa, kol kūrėjai nepritaikys programėlių naujai versijai, pranešimų leidimų funkcija greičiausiai neveiks. Taip gali būti iki 2023 metų.

Kokie programėlių nustatymų patobulinimai atkeliavo su „Android 13“?

Naujoje versijoje atsirado galimybė skirtingose programėlėse pasirinkti skirtingas kalbas. Ši funkcija ypač naudinga daugiakalbiams žmonėms. Jei, pavyzdžiui, lietuvių kalbą telefone naudojate kaip pagrindinę, visos programėlės, jei tik galima, naudoja šią kalbą.

„Naujame operacinės sistemos versijos leidime tai galima pakeisti. Kitaip tariant, skirtingoms programėlėms parinkti norimą kalbą. Taigi, jei šnekate anglų, vokiečių, rusų ar kitomis kalbomis, o programėlės vertimas į lietuvių kalbą yra prastas, turite progą nusistatyti ir naudotis programėle kitomis kalbomis“, ‒ tikina M. Vrubliauskas.

Kokia nauja technologija įgalinta „Android 13“?

„Ultra-wideband“ (UWB) ‒ jau kurį laiką naudojama technologija, kuri leidžia savo telefoną „paversti“ automobilio raktu. Šią technologiją turi tokie daiktų ieškikliai kaip „Apple Airtag“ ar „Samsung SmartTag“.

„Telefonų, palaikančių UWB, nėra daug. Vienas iš tokių ‒ „Google“ kompanijos sukurtas išmanusis telefonas „Google Pixel 6 Pro“. Kol kas net ir šis įrenginys negali išnaudoti pilno šios technologijos potencialo. Vis dėlto, atrodo, kad kompanija skyrė dėmesio šios technologijos tobulinimui ir leis įvairiems gamintojams ją pritaikyti kuriant išmanius įrenginius ateityje“, ‒ pastebi ekspertas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: