Socialinis tinklas „Threads“ Lietuvoje: kuo jis ypatingas?

Kompanija „Meta“ savo socialinių tinklų šeimą papildė „Threads“, kuris laikomas „X“ (anksčiau žinomo kaip „Twitter“) konkurentu. Nors pranešimų programėlė tapo prieinama daugiau nei 100 šalių dar 2023 metų liepos mėnesį, Europą ji pasiekė tik tų pačių metų gruodį. „Bitės Profas“ Martynas pristato „Threads“, kad su šiuo socialiniu tinklu susipažintumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Po „Threads“ pristatymo įvairiose pasaulio vietose praėjus 5 mėn., šis socialinis tinklas atvyko ir į ES.
  • „Threads“ suteikia galimybę kurti iki 500 ženklų ilgio įrašus ir prie jų pridėti nuotraukas, nuorodas bei ne ilgesnius nei 5 min. vaizdo įrašus.
  • Iš pradžių sulaukusi milžiniško populiarumo, vėliau programėlė prarado daugiau nei pusę vartotojų dėl galimai pagrindinių funkcijų trūkumo.
  • Patobulinta „Threads“ ES vartotojai gali naudotis su ar be profilio, susietu su „Instagram“ paskyra.
 

„Bendrovė „Meta“, kuri yra tokių socialinių tinklų ir susirašinėjimo programėlių kaip „Facebook“, „Instagram“, „Messenger“ ir „WhatsApp“ savininkė, oficialiai nėra paaiškinusi, kodėl „Threads“ Europos Sąjungoje (ES) atsirado tik po beveik pusės metų. Vis dėlto vyrauja nuomonė, kad tai lėmė Bendrijoje galiojančios griežtos taisyklės, susijusios su duomenimis ir didelėmis technologijų kompanijomis“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Reikšmingi pokyčiai ir galimybės

Socialinis tinklas „Threads“ („Android“, „iOS“), kartais dar vadinamas konkurento – „Twitter žudiku“ (angl. Twitter killer), leidžia kurti ne ilgesnius nei 500 ženklų įrašus. Juose galima pridėti nuorodas, iki 5 min. trukmės vaizdo įrašus ir nuotraukas.

„Vos išvydusi dienos šviesą platforma susilaukė itin didelio populiarumo – per savaitę joje atsirado virš 100 mln. vartotojų. Tiesa, šios „bangos“ išlaikyti nepavyko ir jau po 3 savaičių, pasak „Meta“ vadovo Marko Zuckerbergo, jų liko mažiau nei pusė. Tokio drastiško pokyčio svarbiausia priežastis labai paprasta – pagrindinių funkcijų, pavyzdžiui, interneto svetainės, paieškos ir tiesioginių žinučių, trūkumas. Juos pašalinus programėlė vėl sulaukė susidomėjimo“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

„Bitės Profas“ atkreipia dėmesį, kad ES gyventojai gali naudotis būtent patobulinta „Threads“ versija.

Naudojimo pasirinkimas ir grįžtamojo ryšio galia

ES „Threads“ galima naudoti keliais būdais: jame susikūrus profilį, susietą su „Instagram“ paskyra, ar be jo. Tuo metu kitose pasaulio vietose, norint tapti šio socialinio tinklo vartotoju, profilis – būtinas.

„Meta“ informuoja, kad naudojant „Threads“ be paskyros, kai kurios jo suteikiamos galimybės nėra pasiekiamos. Tiksliau tariant, tokie vartotojai negali kurti įrašų ir sąveikauti su šios programėlės turiniu, pavyzdžiui, komentuoti ar dalinti patiktukus, taip pat sekti mėgstamas paskyras“, – sako M. Vrubliauskas.

Kalbėdamas apie profilio kūrimą, naudojant „Instagram“ paskyrą, „Bitės Profas“ pažymi, kad įvyko ir su ja susijusių pokyčių.

„Anksčiau vartotojai, nusprendę palikti „Threads“, galėjo arba tik deaktyvuoti savo paskyrą, arba ją ištrinti kartu su „Instagram“ paskyra. Daugelis tai, be abejo, vertino neigiamai, tad po kurio laiko „Instagram“ vadovas Adamas Mosseris pasidalino įrašu, kuriame pranešė apie 2 „Threads“ atnaujinimus. Pirmas iš jų leidžia pašalinti savo tik šiame socialiniame tinkle esančią paskyrą, o kitas – lengviau matyti jo įrašus „Facebook“ ir „Instagram“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: