Ką gauname papildomai, pasirinkę brangesnį telefoną? „Galaxy A13“ vs „Galaxy A53 5G“ vs „Galaxy S22 Ultra“

Kone visi ieškome telefono, kurį būtų galima įsigyti pačia geriausia kaina. Besidomėdami įvairiais mobiliaisiais įrenginiais matome daug skirtingų modelių ‒ nuo itin pigių iki itin brangių. „Bitės Profai“ išbando ir pristato tris „Samsung“ išmaniuosius, kad sau tinkamiausią išsirinktumėte lengvai.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • Mėgstantiems žaisti grafiškai sudėtingus žaidimus rekomenduojama rinktis „Galaxy A53“ arba „Galaxy S22 Ultra“.
  • Norintiems gerų kameros priartinimo galimybių rekomenduojama rinktis „Galaxy S22 Ultra“.
  • "Galaxy A13" ‒ turi 3,5 mm ausinių jungtį.
  • Norintiems išmaniojo patirties už mažiausią kainą verta rinktis „Galaxy A13“.

Jei norite sužinoti, kuo skiriasi „Samsung Galaxy“ serijos telefonai: „Galaxy A13“, „Galaxy A53“ ir „Galaxy S22 Ultra“, kviečiame toliau skaityti šį straipsnį.

„Pasistengsiu supažindinti jus su trijų skirtingų klasių – ekonominės, vidutinės ir flagmano, telefonais. Apžvelgsiu ir pristatysiu jų praktinius skirtumus. Tam, kad testas būtų atliktas sąžiningai, naudosiu vieno gamintojo telefonus – „Galaxy A13“, „Galaxy A53“ ir „Galaxy S22 Ultra“. Toliau atkreipsiu dėmesį į kuo daugiau visų telefonų charakteristikų“, ‒ sako „Bitės Profas“ A. Archangelskis.

Kodėl renkantis telefoną reikia atkreipti dėmesį į jo korpusą?

Kalbant apie telefonų korpusų dydžius, esminių skirtumų nėra. Vis dėlto, sudėjus mobiliuosius įrenginius vieną šalia kito matome, kad „Galaxy A53“ yra mažiausias, o „Galaxy A13“ didžiausias telefonas.

samsung-a13-a53-s22ultra
„Galaxy A13“ kairėje, „Galaxy A53“ viduryje ir „Galaxy S22 Ultra“ dešinėje

„Mažesnį telefoną vienoje rankoje laikyti yra lengviau. Be to, dėmesį derėtų atkreipti ir į ekrano dydžius. „Galaxy S22 Ultra“ puikuojasi net 6,8 colių įstrižainės ekranu, kuriame teksto matysite daugiau, o vaizdo įrašai taps labiau įtraukiantys. Tuo metu „Galaxy A13“ ekrano įstrižainė ‒ 6,6 colių, o „Galaxy A53“ – 6,5 colių“, ‒ sako „Bitės Profas“.

samsung-s22ultra
Ant stalo pastatytas „Galaxy S22 Ultra“ 

Įdomu tai, kad „Galaxy S22 Ultra“ dėl savo lygios korpuso apačios vienintelis iš trijų pristatomų telefonų ant paviršiaus gali laikytis vertikaliai. Nors taip pastatytas telefonas atrodo įdomiai, vis dėlto nerekomenduojame patiems jo taip padėti, nes nuo menkiausio prisilietimo ar judesio įrenginys gali nukristi.

Pereikime prie svarbesnių korpuso elementų. Pirmiausia, atsparumas vandeniui.
 

Atsparumas vandeniui 

„Galaxy A13“

Nėra

„Galaxy A53“

„IP67“ sertifikatas (30 min 1 m)

„Galaxy S22 Ultra“

„IP68“ sertifikatas (30 min 1,5 m)

 
„Žiemą, prie ežero ar lietingą dieną galėsite drąsiau jaustis nešiodamiesi su savimi „Galaxy A53“ arba „Galaxy S22 Ultra“. Abu telefonai nebijo panardinimo į vandenį iki 30 min. Papildomas sertifikato skaičius reiškia, kad „Galaxy S22 Ultra“ atlaikys iki 1,5 m gylį, kai „Galaxy A53“ atlaikys iki 1 m. O jeigu netyčia išpilsite stiklinę vandens ant telefono „Galaxy A13“, tai gali sukelti ir nepataisomą žalą“, ‒ tikina A. Archangelskis.

Žemiau pateikta lentelė rodo kitą telefonų privalumą ‒ atminties kortelės lizdą.
 

Atminties kortelės lizdas 

„Galaxy A13“ 

Vietoje antros SIM 

„Galaxy A53“ 

Vietoje antros SIM 

„Galaxy S22 Ultra“ 

Nėra 

 
Telefonai „Galaxy A13“ ir „Galaxy A53“ palaiko papildomas atminties korteles iki 1 TB (arba 1024 GB) dydžio, o „Galaxy S22 Ultra“ nepalaiko. Tai nėra tokia bloga žinia apie flagmaną, nes būtent šis telefonas siūlo didesnės vidinės atminties variantus.
 

Galima vidinė atmintis 

„Galaxy A13“ 

32 GB, 64 GB arba 128 GB 

„Galaxy A53“ 

128 GB arba 256 GB 

„Galaxy S22 Ultra“ 

128 GB, 256 GB arba 512 GB 

 
„Matome, kad vienintelis „Galaxy S22 Ultra“ siūlo 512 GB vidinės atminties variantą. Mano manymu, vidinė atmintis visada yra geriau nei papildoma atminties kortelė. Taip yra todėl, kad daugelis programėlių negali būti įrašytos į papildomą atminties kortelę. Be to, vidinė telefono atmintis veikia greičiau, tad telefonas gali greičiau rodyti nuotraukų miniatiūras galerijoje be jokio užstrigimo“, ‒ sako ekspertas.

Šių telefonų įprastos nuotraukos automatiniu režimu dažniausiai užima apie 3,5 MB. Šį skaičių laikant vidurkiu galima preliminariai apskaičiuoti, kiek nuotraukų gali tilpti tam tikroje atmintyje.
 

Apytikslis nuotraukų skaičius 

64 GB 

Apie 17000 

128 GB 

Apie 36200 

256 GB 

Apie 74800 

512 GB 

Apie 148600 

 
„Atrodo, kad į visas atminties talpose gali būti itin daug nuotraukų, tačiau šiuolaikinės programėlės tobulėja ir užima vis daugiau vietos. Pavyzdžiui, mano asmeniniame telefone „Facebook“ ir „Messenger“ programėlės užima virš 1 GB, o žaidimas „Genshin Impact“ užima net 15 GB. Į telefoną savo įdiegę mėgstamas programėles ir žaidimus galite labai greitai užpildyti esamą telefono vietą“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Papildomas „Galaxy A13“ išskirtinumas – 3,5 mm ausinių jungtis. Ši, vis rečiau telefonuose randama, tačiau naudinga jungtis, yra tik pigiausiame šio palyginimo telefone. Norintiems klausytis muzikos be papildomų priedėlių ar perėjimų puikus pasirinkimas ‒ „Galaxy A13“.

Kuo skiriasi telefonų ekranai ir kodėl svarbu į juos atkreipti dėmesį?

Pereikime prie telefonų ekranų parametrų lyginimo.
 

Ekrano parametrai 

„Galaxy A13“ 

Tipas – LCD 

Šviesumas – nenurodyta 
Raiška – 1080 x 2408 
Atnaujinimo dažnis – 60 Hz 

Dydis – 6,6“ 

„Galaxy A53“ 

Tipas – Super AMOLED 

Šviesumas – 800 nitų 
Raiška – 1080 x 2400 
Atnaujinimo dažnis – 120 Hz 

Dydis – 6,5“ 

„Galaxy S22 Ultra“ 

Tipas – „Dynamic AMOLED 2X“ 

Šviesumas – 1750 nitų 
Raiška – 1440 x 3088 
Atnaujinimo dažnis – 120 Hz 

Dydis – 6,8“ 

 
„Šių telefonų ekranuose yra didelių skirtumų. Pradėkime nuo ekrano tipo. Paprastai tariant, AMOLED ekranai yra pranašesni už LCD. Jie yra šviesesni, taupiau naudoja baterijos resursus ir kontrastingesni. Be to, būtent šie ekranai atskirai valdo kiekvieną pikselį ir gali išgauti tobulą juodą atspalvį“, ‒ teigia A. Archangelskis.
 
ekranu-skirtumai
„Galaxy A13“ kairėje ir „Galaxy A53“ dešinėje
 
Nuotrauka daug ką atskleidžia ‒ tai nėra koks nors atspindys „Galaxy A13“ telefone. Jis taip atrodo, kai į šį telefoną žiūrime iš šono tamsoje esant dideliam ekrano šviesumui. Juoda spalva LCD ekranuose tarsi šviečia. AMOLED ekranai taip pat nepraranda spalvų, kai į juos žiūrime iš šono. Visgi LCD ekranas turi vieną didelį privalumą – jo pikseliai negali „išdegti“.

„Pikselių „išdegimas“ atsiranda dėl nuolat rodomo statinio turinio dideliu šviesumu. Ekranai su „išdegusiais“ pikseliais rodydami bet kokį turinį vis dar turės prieš tai „įdegusio“ turinio siluetą. Pastebėjau, kad dažnai pas klientus „įdega“ būtent telefono klaviatūra“, ‒ pasakoja ekspertas.

Visgi bent minimaliai saugant telefoną nuo „įdegimo“ ‒ išjungiant ekraną, kai telefonas nenaudojamas, ir nepaliekant įrenginio įjungto, esant tiesioginiams saulės spinduliams ‒ įprastai žmogus net 6 metus naudodamas telefoną gali nematyti nei menkiausio „įdegimo“ požymio.

Ką suteikia ekrano šviesumo matavimo vienetai (nitai)?
 
nitai-ekrano-sviesumas
„Galaxy A13“ kairėje, „Galaxy A53“ viduryje ir „Galaxy S22 Ultra“ dešinėje 
 
„Visi trys telefonai gauna tiesioginę saulės šviesą, nustatytas didžiausias šviesumas ir įjungta automatinio šviesinimo funkcija. Jau minėti AMOLED ekranai akivaizdžiai šviesesni, tad jais naudotis lauke yra patogiau“, ‒ įsitikinęs „Bitės Profas“.

„Galaxy S22 Ultra“ vienintelis telefonas, palaikantis didesnę ekrano raišką. Vis dėlto, šį skirtumą pastebės tik labai įgudę naudotojai. Ką pastebės daugelis, tai didesnį ekrano atnaujinimo dažnį. „Galaxy A53“ ir „Galaxy S22 Ultra“ palaiko 120 Hz ekrano atnaujinimo dažnį, kai „Galaxy A13“ ekranas veikia standartiniu 60 Hz dažniu. Vaizdas ekrane yra sklandesnis ir telefonas tuo pačiu greičiau reaguoja į kiekvieną prisilietimą. Panaudojus 60 Hz ir 120 Hz telefoną vieną po kito bent minutę skirtumas tikrai juntamas. 120 Hz ekraną naudoti visada yra maloniau.

„Visų trijų telefonų ekranai apsaugoti patvariuoju „Gorilla Glass“ stiklu. Vis dėlto, „Galaxy S22 Ultra“ naudoja pažangesnį „Gorilla Glass Victus+“. Jis atsparesnis ne tik nuo subraižymo, bet ir smūgių. Kiti du telefonai naudoja „Gorilla Glass 5“. Telefonų braižyti nebandysime šiame palyginime, tačiau verta turėti omenyje, kad „Galaxy S22 Ultra“ turi tvirtesnį stiklą“, ‒ sako A. Archangelskis.

Kuo skiriasi telefonų procesoriai ir kodėl svarbu į juos atkreipti dėmesį?

Pagal kainą dedamas ir atitinkamas procesorius ‒ lustas. Brangesni telefonai įprastai juos turi spartesnius.
 

Lusto pavadinimas 

„Galaxy A13“ 

„Exynos 850“ (8 nm) 

„Galaxy A53“ 

„Exynos 1280“ (5 nm) 

„Galaxy S22 Ultra“ 

„Exynos 2200“ (4 nm) 

 
„Visi trys telefonai turi skirtingus lustus. Pavadinimas vienodas, tačiau ką reiškia skaičiai šalia žodžio „Exynos“? Pirmieji skaičiai ‒ modelio pavadinimas, o kiti nurodo tranzistoriaus dydį“, ‒ pasakoja ekspertas.

„Bitės Profas“ toliau aiškina, kad tranzistoriai yra elementai, sudarantys procesorių. Paprastai tariant, kuo daugiau tranzistorių, tuo greitesnis procesorius. Nurodyti vienetai, nm, nurodo tranzistoriaus dydį. Kuo mažesnis šis skaičius, tuo geriau.

Mažesnis tranzistoriaus dydis reiškia, kad į tą lustą bus sutalpinta daugiau tranzistorių, t. y. procesorius bus greitesnis. Vis dėlto, neapsigaukite ‒ vienas 4 nm lustas gali būti greitesnis nei kitas, turintis tokį patį tranzistorių dydį. Šie skaičiai apibendrinti.

„Koks praktinis šių telefonų lustų skirtumas? Pirmiausia, vien valdant telefonus lengva pajusti, kad naudojant „Galaxy A13“ po kiekvieno paspaudimo reikia palaukti šiek tiek ilgiau. Kitas aspektas aktualus žaidimų mėgėjams. Šiuo metu vienas populiariausių žaidimų „Genshin Impact“ yra nemokamas ir jį galime atsisiųsti nuėję į „Google Play“ parduotuvę. „Galaxy A13“ parduotuvėje ieškodami šio žaidimo, jo nerasime“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Priežastis ta, kad „Galaxy A13“ telefono lustas yra per silpnas, todėl kūrėjai nusprendė net neleisti atsisiųsti žaidimo. Yra ir daugiau žaidimų, kurių ekonominės klasės telefonai nepalaiko. Be to, tas pats minėtas žaidimas „Galaxy S22 Ultra“ telefone veikia kur kas geriau nei „Galaxy A53“. Kadrų kiekis per sekundę išlieka didesnis naudojant vienodus žaidimo grafikos nustatymus.

„Nuo lusto taip pat priklauso ir atsisiuntimo greitis. Pradėkime nuo „Wi-Fi“. Turėdami 300 mbps maršrutizatorių su visais trimis telefonais keletą kartų bandėme pamatuoti greitį, naudodami programėlę „SpeedTest“. Su visais telefonais buvo atlikti 3 bandymai, o po to buvo suapvalintas trijų bandymų vidurkis. Štai rezultatai“, ‒ pristato A. Archangelskis.
 

„Wi-Fi“ atsisiuntimo greitis 

„Galaxy A13“ 

155 mbps 

„Galaxy A53“ 

240 mbps 

„Galaxy S22 Ultra“ 

295 mbps 

 
Nesunku pastebėti, kad „Galaxy A13“ greitį riboja ne maršrutizatorius, o pats telefonas. Tuo metu „Galaxy A53“ beveik užima visą įmanoma maršrutizatoriaus pralaidumą. Galiausiai, „Galaxy S22 Ultra“ išnaudoja visą maršrutizatoriaus pralaidumą ir pasiekia didžiausią galimą greitį. Jeigu siunčiatės 15 GB failą, tada 155 mbps siuntimas užtruks apie 13 min, o 295 mbps siuntimas užtruks apie 6-7 min.

„4G mobiliojo ryšio atsisiuntimo greitis taip pat priklauso nuo telefone įmontuoto lusto ir antenos. Pažiūrėkime, kaip telefonai susitvarko čia vienodomis sąlygomis. Šis testas buvo atliktas telefonus padėjus ant palangės, šalia lango. Vėl su kiekvienu telefonu buvo atlikti 3 bandymai, o po to suapvalintas trijų bandymų vidurkis“, ‒ teigia ekspertas.
 

4G atsisiuntimo greitis 

„Galaxy A13“ 

15 mbps 

„Galaxy A53“ 

50 mbps 

„Galaxy S22 Ultra“ 

90 mbps 

 
Ar verta mokėti papildomus pinigus už telefoną, kad visada su savimi turėtumėte didesnį interneto greitį? Eksperto nuomone, taip. Šių greičių skirtumas yra didelis. Pažiūrėkime, kiek laiko su šiais telefonais užtruks atsisiųsti „Call of Duty Mobile“ žaidimą.
 

„COD Mobile“ (5GB) atsisiuntimo laikas 

8 mpbs 

 Apie 45 min 

50 mbps 

 Apie 13 min 

90 mbps 

 Apie 7 min 

 

Kodėl renkantis telefoną verta atkreipti dėmesį į kameras?

Kuo skiriasi „Galaxy A13 “, „Galaxy A53 “, „Galaxy S22 Ultra“ kameros? Pažiūrėkime į trijų telefonų kamerų parametrų lentelę.
 

Kamerų specifikacijos 

„Galaxy A13“ 

Pagrindinis objektyvas – 50 MP 
Itin plataus kampo objektyvas – 5 MP 

Makro objektyvas – 2 MP 

Gylio objektyvas – 2 MP 

„Galaxy A53“ 

 Pagrindinis objektyvas – 64 MP 

Itin plataus kampo objektyvas - 12 MP 

Makro objektyvas – 5 MP 

Gylio objektyvas – 5 MP 

„Galaxy S22 Ultra“ 

 Pagrindinis objektyvas – 108 MP 

Itin plataus kampo objektyvas – 12 MP 

Priartinimo objektyvas – 10 MP 

Antras priartinimo objektyvas – 10 MP 

 
„Visi trys telefonai turi labai skirtingus kamerų komplektus. Jie jungia keletą pikselių į vieną, kad būtų išgaunamas kokybiškesnis kadras, tačiau galutinis kadras gaunasi skirtingos raiškos: „Galaxy A13“ – 12,5 MP, „Galaxy A53“ – 16 MP, o „Galaxy S22 Ultra“ – 12 MP“, ‒ pastebi „Bitės Profas“.

Toliau pereikime prie pavyzdžių ir pažiūrėkime, kaip veikia analizuojamų telefonų kameros. Pradėkime nuo įprastos augmenijos nuotraukos dienos metu.
 
samsung-a13-geras-apsvietimas
„Galaxy A13“ pagrindinis objektyvas 
 
samsung-a53-geras-apsvietimas
„Galaxy A53“ pagrindinis objektyvas 
 
samsung-s22-geras-apsvietimas
„Galaxy S22 Ultra“ pagrindinis objektyvas 
 
„Sunku nepastebėti „Galaxy A53“ kadro, kuris turi itin sodrias spalvas. Tris kartus fotografuojant šią vietą visus kartus telefone esanti „Scenos optimizavimo priemonė“ nusprendė taip išryškinti vaizdą. Tuo metu „Galaxy S22 Ultra“ kadras perteikia labiausiai realistiškas spalvas. „Galaxy A13“ žalią atspalvį perteikia ne taip kontrastingai, kaip mes jį matome realybėje. Įdomu tai, kad „Galaxy A53“ kadras neatrodo tiek sodrus, kai į jį žiūrime telefono galerijoje. Vis dėlto, nuotrauką įsikėlus į kompiuterį, ji pasidaro tokia sodri“, ‒ sako A. Archangelskis.

„Galaxy A13“ ir „Galaxy A53“ turi papildomus gylio objektyvus. Jie turėtų pasitarnauti fotografuojant portretiniu režimu. Išbandykime šį režimą visuose trijuose telefonuose.
 
samsung-a13-ps-pultelis
„Galaxy A13“ pagrindinis objektyvas (portretinis režimas) 
samsung-a53-ps-pultelis
„Galaxy A53“ pagrindinis objektyvas (portretinis režimas)
samsung-s22-ps-pultelis
„Galaxy S22 Ultra“ pagrindinis objektyvas (portretinis režimas) 
 
„Portretinis režimas skirtas tam, kad labiau sulietų foną už pagrindinio fotografuojamo objekto. Visų telefonų nuotraukos buvo padarytos pasirinkus stipriausią suliejimo lygį. Fono suliejimas kadruose skiriasi ir priklauso nuo telefono programinio apdirbimo, tačiau pagrindinį objektą tinkamai užfiksavo visi trys telefonai“, ‒ teigia ekspertas.

„Galaxy A13“ kadre matome šiltesnes spalvas, tačiau „Galaxy A53“ ir „Galaxy S22 Ultra“ kadruose jos labiau panašios į matomas realybėje. Galime pastebėti, kad „Galaxy A13“ kadras atrodo fotografuotas iš šiek tiek arčiau. Visgi nuotrauka daryta vienodu atstumu, tačiau „Galaxy A13“ objektyvas aprėpia mažesnį matymo kampą.

Visuose trijuose telefonuose atidarius fotografavimo režimus, matome skirtingus režimų komplektus.
 
samsung-a13-kameros-rezimas
„Galaxy A13“ fotografavimo režimai, pasirinkus „Daugiau“ 
 
samsung-a53-kameros-rezimas
„Galaxy A53“ fotografavimo režimai, pasirinkus „Daugiau“ 
 
samsung-s22-kameros-rezimas
„Galaxy S22 Ultra“ fotografavimo režimai, pasirinkus „Daugiau“ 
 
„Nenuostabu, kad „Galaxy S22 Ultra“ turi daug fotografavimo režimų, tačiau įdomu tai, kad „Galaxy A13“ ir „Galaxy A53“ turi specialų „Makro“ režimą, kurio nėra mūsų bandomame flagmane. „Makro“ režimas leidžia fotografuoti iš itin arti tam, kad galėtume matyti net menkiausias tekstūros detales. Puikus pavyzdys būtų „DualSense“ pultelis, kurio tekstūrą sudaro „PlayStation“ simboliai. Juos plika akimi pamatyti yra gana sudėtinga, tad išbandykime „Makro“ režimą“, ‒ kviečia „Bitės Profas“.
 
samsung-a13-is-arti
„Galaxy A13 Makro“ režimas 
 
samsung-a53-is-arti
„Galaxy A53 Makro“ režimas 
 
Nufotografuota arčiausiu atstumu. Matome, kad „Galaxy A53“ leido padaryti nuotrauką iš arčiau, o ir pultelio tekstūra taip nufotografavus tampa lengvai matoma plika akimi. Puikus rezultatas! Pabandykime, ar įmanoma panašią nuotrauką atlikti su „Galaxy S22 Ultra“, kuris neturi atskiro „Makro“ režimo ir objektyvo.
 
samsung-s22-is-arti
„Galaxy S22 Ultra“ kadras iš arti 
 
„Su flagmanu tikrai galima padaryti tokią nuotrauką ir netgi iš dar arčiau! Toks kadras įmanomas, nes „Galaxy S22 Ultra“ itin plataus kampo kamera gali fokusuoti. Kaip tokį kadrą padaryti su „Galaxy S22 Ultra“? Įjungę kamerą, laikykite telefoną itin arti norimo užfiksuoti objekto ir įrenginys pats įjungs funkciją „Fokusavimo gerinimo priemonė“, ‒ pasakoja A. Archangelskis.

Ekspertas priduria, kad nereikės rinktis jokio papildomo režimo ‒ ši funkcija automatiškai įjungia itin plataus kampo kamerą ir sufokusuoja objektą iš itin arti.

„Be to, „Galaxy S22 Ultra“ siūlo 3x ir 10x optinį priartinimą arba skaitmeninį priartinimą net iki 100 kartų. Tuo metu bet koks priartinimas su „Galaxy A13“ arba „Galaxy A53“ telefonais reikš, kad nuotraukos kokybė suprastės. Pažiūrėkime į pavyzdį, kaip atrodo 10 kartų priartinta nuotrauka“, ‒ kviečia „Bitės Profas“.
 
samsung-a13-priartinimas
„Galaxy A13“ 10x priartinimas 
 
samsung-a53-priartinimas
„Galaxy A53“ 10x priartinimas 
 
samsung-s22-priartinimas
„Galaxy S22 Ultra“ 10x priartinimas 
Matome, kad norint stipriai priartinti kadrą yra reikalingas flagmanas. „Galaxy S22 Ultra“ gali priartinti tekstą, kurio plika akimi neįžiūrime, tuo metu „Galaxy A13“ ir „Galaxy A53“ nuotrauką priartina skaitmeniniu būdu ir taip sumažina nuotraukos kokybę.

„Filmavimui telefonai turi skirtingas galimybes. „Galaxy A13“ gali filmuoti maksimaliai 1080p raiška, „Galaxy A53“ žengia žingsniu toliau ir leidžia filmuoti 2160p arba 4K raiška. „Galaxy S22 Ultra“ leidžia filmuoti net 8K raiška. Kalbant apie pikselių skaičių, tai 8K raiškos įrašas turi keturis kartus daugiau pikselių nei 4K arba 8K raiškos įrašas turi 16 kartų daugiau pikselių nei 1080p įrašas“, ‒ sako A. Archangelskis.

Kuris telefonas fotografuoja geriausiai naktį?

„Galaxy A13“ telefonui čia kiek sunkiau, nes tik „Galaxy A53“ ir „Galaxy S22 Ultra“ turi specialų fotografavimo režimą, pavadintą „Naktis“. Šis režimas itin pagerina atiliktų tamsoje nuotraukų kokybę. Pažiūrėkime, kaip kadrai atrodo prastesniame apšvietime.
 
samsung-a13-naktis
„Galaxy A13“ pagrindinis objektyvas 
 
samsung-a53-naktis
„Galaxy A53“ pagrindinis objektyvas 
 
samsung-s22-naktis
„Galaxy S22 Ultra“ pagrindinis objektyvas 
 
„Nuotraukose, darytose prieblandoje, „Galaxy A53“ ir „Galaxy S22 Ultra“ dar nesiūlė naudoti naktinio režimo, tačiau abiejų šių telefonų nuotraukose matomas didesnis detalumas nei „Galaxy A13“. Būtent „Galaxy A13“ kadras pažiūrėjus iš arčiau atrodo taip, lyg būtų nutapytas dažais, t. y. susiliejęs“, ‒ pastebi ekspertas.

Pažiūrėkime į naktinį kadrą kuriame suveikia naktinio fotografavimo režimas.
 
samsung-a13-naktis-vagonas
„Galaxy A13“ pagrindinis objektyvas 
 
samsung-a53-naktis-vagonas
„Galaxy A53“ pagrindinis objektyvas (naktinis režimas) 
 
samsung-s22-naktis-vagonas
„Galaxy S22 Ultra“ pagrindinis objektyvas (naktinis režimas) 
 
„Matome, kad apšvietimas nuotraukose ženkliai skiriasi. „Galaxy A53“ ir „Galaxy S22 Ultra“ kadruose galime matyti daug traukinio detalių ir jo priekį. Tuo metu „Galaxy A13“ kadre traukinio priekis paskendęs tamsoje. Gelsvai šviečianti lauko lempa, apšviečianti traukinį iš šono „Galaxy A53“ kadre yra praradusi atspalvį. „Galaxy S22 Ultra“ kadre lempos gelsvas atspalvis išlieka toks kokį matome akimis.“, ‒ teigia „Bitės Profas“.

Galaxy A13“, „Galaxy A53“, „Galaxy S22 Ultra“: kuo skiriasi šių telefonų baterijos?

Visi trys telefonai turi vis dar įspūdingai dideles 5000 mAh talpos baterijas, kurios gerai veikia. Kiek ilgai jums tarnaus baterija priklausys nuo naudojimo. Vis dėlto, šiuose telefonuose skiriasi baterijos įkrovimo greitis. Pateikiame lentelę su gamintojo nurodytais maksimaliais įkrovimo galingumais ‒ greičiais.
 

Įkrovimo galia 

„Galaxy A13“ 

15 W 

„Galaxy A53“ 

25 W 

„Galaxy S22 Ultra“ 

45 W 

 
„Įkrovimo testui visiems telefonams naudosiu originalius „Samsung“ atitinkamo galingumo įkroviklius. Pažiūrėkime, per kiek laiko šie telefonai gali pasikrauti nuo 0 iki 100 proc.“, ‒ kviečia A. Archangelskis.
 

Įkrovimo nuo 0 iki 100 proc. laikas 

„Galaxy A13“ 

2h 9 min 

„Galaxy A53“ 

1h 21 min 

„Galaxy S22 Ultra“ 

59 min 

 
Lentelėje matome, kad pagal telefonų įkrovimo galingumą atitinkamai išsidėsto ir įkrovimo laikas. Rekomenduojama kraunamo telefono naktį nepalikti, nes taip greičiau dėvisi baterija. Norintiems atsispirti nuo šios pagundos naudojant „Galaxy A13“ bus sunku.

Taip pat pažiūrėkime, kaip atrodo telefono baterijos po 10, 30 ir 60 min įkrovimo.
 

„Galaxy A13“ baterija (15 W įkrovimas) 

10 min 

9 proc. 

30 min 

26 proc. 

60 min 

52 proc. 

 
 

„Galaxy A53“ baterija (25 W įkrovimas) 

10 min 

16 proc. 

30 min 

47 proc. 

60 min 

88 proc. 

 
 

„Galaxy S22 Ultra“ baterija (45 W įkrovimas) 

10 min 

25 proc. 

30 min 

71 proc. 

59min 

100 proc. 

 
„Pažiūrėjęs į tokius įkrovimo laikus galiu drąsiai sakyti, kad „Galaxy S22 Ultra“ telefoną galite naudoti visą dieną, ryte įdėję jį įkrauti pusvalandžiui ar kiek ilgiau. Tuo metu „Galaxy A53“, o ypač „Galaxy A13“, pakrauti iš ryto ir naudoti visą dieną, gali būti kiek sudėtinga“, ‒ teigia ekspertas.

Ar verta rinktis brangesnį telefono modelį vietoje pigesnio?

Šiame tyrime bandėme atsakyti į klausimą ‒ ar įsigijus brangesnį telefoną gauname geresnę patirtį. Palyginus tris skirtingos klasės, tačiau to paties gamintojo įrenginius, pastebėta, kad jų naudojimo patirtis stipriai skiriasi. Išvada - kuo telefono įsigijimui skiriama daugiau lėšų, tuo naudojimosi patirtis (visais aspektais) geresnė.

„Jeigu norite pačios pažangiausios išmaniojo telefono patirties, rinkitės „Galaxy S22 Ultra“. Šis telefonas turi sparčiausią lustą, geriausią kamerų komplektą, greičiausią baterijos įkrovimą ir kone visose srityse yra pažangesnis nei kiti telefonai, kuriuos lyginome“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Jeigu norite telefonui išleisti kuo mažiau, rinkitės „Galaxy A13“. Jis atliks kone viską, ką gali ir brangesni modeliai, tačiau naudojimo patirtis bus ne tokia maloni. Norintiems žaisti grafiškai intensyvius žaidimus arba fotografuoti tamsoje, rekomenduojame rinktis „Galaxy A53“, arba geresnį įrenginį, nes „Galaxy A13“ nepalaiko pažangiausių žaidimų. Be to, fotografuojant tamsoje, jis smarkiai nusileidžia kitiems dviems telefonams.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.